Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekesek, mennyire esett...

Kisgyerekesek, mennyire esett vissza az életszínvonalatok, mióta beütött a magas infláció?

Figyelt kérdés
Mi az, amiből lejjebb kellett adnotok, ami nem fér már bele a keretbe, bár korábban igen? Vagy életszínvonal-csökkentés helyett kevesebbet tesztek félre?

dec. 4. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Eleve kevesebbet teszünk félre amióta GYED-en vagyok, még kevesebbet teszünk félre a brutális áramelekedések miatt, de szerencsére ott még nem tartunk, hogy le kellett volna valamiről mondanunk.

A vásárlási szokásaim megváltoztak. Sok mindent nem veszek meg, amit korábban megvettem, de ez nem azért van, mert nem tehetjük meg, hanem mert mondjuk nem létszükség és nekem egyszerűen nem ér annyit, amennyibe kerül.

dec. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Semennyire. Kevesebbet teszünk félre de nem számottevően. Eleve kevesebbet is költünk, mert figyelek az akciókra, hogy feleslegesen ne költsünk hülyesègekre
dec. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Hatàrozottan kevesebbet teszünk félre, és a költésre is igyekszem odsfigyelni, de nagyon nehéz. A gyerekek szerintem nem érzik a megszorításainkat, ők továbbra is megkapnak mindent.
dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem teszünk félre kevesebbet. Bolti nasikat nem veszünk, házira álltunk át, ez nekem több meló, viszont meglepően sok pénz.
dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Nominálisan nincs változás mert többet keresünk. De a tartalékok kevesebbet érnek így.
dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Sokkal kevesebbet tudunk félretenni. Az évi egyszeri nyaralásunkról lehet, hogy le kell majd mondanunk.
dec. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Most gyesen vagyok már, és egyáltalán nem teszünk félre, sőt kicsit csökkennek is a megtakarításaink (de ez így volt tervezve). Gyed mellett még pluszban voltunk hó végén (pedig már beütött az infláció addigra).


Egy kicsit jobban odafigyelek, mert a jelenlegi árak mellett megéri utánaszámolni, optimalizálni. Csak vésztartaléknak veszek virslit, felvágottat, inkább magam készítem el a húst, fasírtot, rántott sajtot, körözöttet, tojáskrémet. Az édességekkel is hasonlóan vagyok. A fiam már két éves, szívesen segít, és ez neki is program. Van tésztanyújtó gépünk, folyton mutatja a szekrény tetején hogy vegyük le, szerintem minden nap tésztát csinálna szíve szerint. Ha így nézzük, ez most pont jól jött ki nekünk, mert pont most érek rá ilyesmivel pepecselni.

dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira durván nem, mert eddig sem vásároltunk össze mindenféle hülyeséget meg igyekeztünk spórolni mindig is. Annyival megérezzük hogy kevesebbet tudunk félretenni. Autót nem használjuk állandóan, férjem is inkább busszal jár dolgozni, és ha csak a közelbe 1 km-re lévő üzletekbe kell menni akkor gyalog megyünk, annyi séta kell is, fiatalok vagyunk, gyerkőc még élvezi is. Ennyi kell.

A nyaralás amiről le kellett mondanunk ismét. 2019 be szültem akkor babával nem akartunk menni olyan nagy útra meg hosszú időre. 2020-21 ben covid miatt nem mentünk. Tavaly már iszonyatosan drágult minden, meg ott volt az üzemanyag mizéria hogy most lesz vagy nem lesz, meg itthon is volt volt mire költeni így inkább lefújtuk. Idén meg szintén az árak miatt.


Az a baj hogy ha erre költenénk nagyon sok pénz elmenne, és a nagyon kevés spórolt pénzünkhöz nem akarunk nyúlni csak ha nagyon muszáj, és ha már az utolsó utáni is elfogyott. Sajnos ilyen világ van.

dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
GYED-en vagyok, egy gyerek van, semmirol nem kellett lemondanunk, felretenni ugyanannyit tudunk, mint eddig. Eddig is menuterv alapjan foztunk, nasit ritkan vettunk, az most is ugyanugy belefer, viszont havi 1x tuti utazunk valahova, ha csak kirandulni, de akkor is, es vonattal megyunk, szoval ez is belefer, havi 1-2x etteremben is eszunk. Mi a lakasunk meretet aldoztuk be a jobb eletszinvonalra, igy a lakas kicsi, alacsony a rezsi es a torleszto, viszont belefernek “extrabb” dolgok is.
dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon érezzük. Ritkábban megyünk éterembe és már a tartalékhoz hozzá kell nyúlni hó végén. Janártól jobb lesz, mert kapunk béremelést.
dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!