Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet-e következménye ha egy...

Lehet-e következménye ha egy 2 éves gyerek Mikulásra a csomag mellé kap még pluszba 12db játékot is?

Figyelt kérdés

Ez csak a Mikulás!


Feleségemmel ajándékozás terén nem tudunk sem most sem előző évbe sem megegyzeni és feltételezem a későbbiekbe sem.


Hagyomány követő vagyok

Mikulás csomagothoz ami édességet tartalmaz és PONT!

Kiscsízmába kerül.


Feleségem szerint ennyi nem elég.

Ígyhát nyakába veszi a várost,engem megsem hallgatva és ismételten bevásárolt. Igen 12db játékot.

Lego Duplo(kat)

Lidl konyha

Lidl parkolóház

Stb.. ennyit láttam mikor csomagolta...


A karácsony ennek a duplája lesz feltételezem.


A gyerek jelenleg ott tart hogy semmit sem kért,egy pöttyös labdának is őszinte szívvel örül!


Jól sejtem hogy feleségem teljesen elfogja rontani,később pedig a csillagos eget is megkell majd venni?


dec. 4. 22:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

” Jól sejtem hogy feleségem teljesen elfogja rontani,később pedig a csillagos eget is megkell majd venni?”


Igen, teljesen jól gondolod.

dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Beszélgess el a feleségeddel, miért csinálja ezt? Mit akar ezzel pótolni? Saját gyerekori vágyait? Mert hogy ez nem a gyerekről szól, az egyértelmű a számodra is.
dec. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Beszéltünk már erről. Sajnos nem volt jó gyerekkora.

Sokszor a vágyott játékokat nem kapta meg. Es elhatározta hogy a gyereknek mindent IS megvesz.


Gyakran vesz játékot "csak úgy alapon" is

dec. 4. 22:11
 4/22 anonim ***** válasza:
54%
Sok játéka lesz.
dec. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kap ajándékot (2 könyvet), de azért ez baromi túlzás.
dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"2 könyvet"

Ha páromnak azt mondanám kapjon 2 könyvet ajándékba azt felelné

"Nem méló ajándék,bármikor megveszem ha szüksége van rá,kérnie sem kell"

dec. 4. 22:17
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A következménye az lesz, hogy minden unnepkor elvarja majd, hogy temérdek játékot, ajándékot kapjon. Azt fogja hinni bármit, bármikor megkaphat és ha így folytatódik, ő lesz a főnök és a fejetekre fog nőni.

Megértem a feleseged, én is imádok adni, vasarolni a gyerekemnek, nem volt igazán nekem sem gyerekkorom, de ettől függetlenül józanul kéne gondolkodni. Mi is megveszunk neki akár hétköznap egy könyvet, de egész más ha a Mikulás hozza neki.

dec. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%

Vedd meg a feleségednek karácsonyra az Egyszerűbb gyerekkor című könyvet. Visszavonhatatlan kárt nem fog a sok ajándék okozni, amiatt nem kell aggódnod. Ha túl sok játék lesz, akkor egy részét félrepakoljátok, és kéthetente cserélitek, hogy mi elérhető. Ez a könyvben részletesen le van írva, hogy miért és hogyan érdemes csinálni.


Ugyanakkor neked ajánlom, hogy képezd magad kommunikáció témában. Ahhoz, hogy az ilyen vitákat jól tudjátok rendezni, segít, ha legalább te ismered az asszertív kommunikáció alapelveit.


Nyilván a legjobb lenne a feleségednek pszichológushoz fordulni, hogy letehesse végre a gyerekkorból hozott terheit. De nem fogod tudni erőltetni. Meg kell várni, míg ő maga akarja. Amit érdemes megpróbálnod, mert talán könnyebb rábeszélni, hogy párterápiára menjetek el, mert valamennyire az is segíthet a saját baján is, mintegy mellékhatásként. Ha ez sem működik, akkor menj el te egyedül. Segít a pszichológus konfliktus rendezési módszereket tanulni, és megtanulhatsz úgy együtt élni a feleségeddel, hogy nem mindenben értetek együtt.

dec. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
És most mi mit csináljunk?
dec. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

És érzelmileg mit kapott a családjától ő gyerekként? És mennyi aktív figyelmet kap a gyereketek? A játékkal is azt akarja pótolni? Ennyi játékkal ideje sincs játszani, abszolút a bőség zavara kategória lehet.

Olvassatok utána, miért árt ezzel a gyereknek.

Szerintem a mostani szülők amúgy is több ajándékot adnak a gyerekeiknek, mint mondjuk akik a '80-as, '90-es években voltak kisgyerekes szülők, szóval azt a felfogást értem, hogy többet akar adni, mint amit ő kapott.

De Mikulásra 12 db játék, amire sokan nem is adnak játékot, csak csokit, az tényleg messzemenően beteges kategória.

Bírjátok egyáltalán anyagilag?

dec. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!