Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen lassú beszédfejlődés...

Ilyen lassú beszédfejlődés normális még?

Figyelt kérdés
2 éves elmúlt. De nagyon lassan haladunk. Hetente van pár új szó. Hogy lesznek ebből mondatok? Ordít ha nem értem meg mit akar. De ezt hogy értsem?
dec. 5. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

2évesen kb 10szava volt a fiamnak, hangutánzóval mindennel együtt. 2,5évesen meg 100+, 3hónap múlva 3 lesz és nemrég kezdett el ragozni is.

Ne aggódj, be fog indulni. Olvass neki sokat, szerepjátékozzatok, beszélj hozzá rengeteget. Minden gyerek más tempóban tanulja. Én is azt hittem, sose fog beszélni rendesen de itt vagyunk és nagyon ügyesen tanul napról napra.

dec. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Az ugye megvan, hogy 4 eves korra kell folyekonyan, mondatokban beszelni ?
dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
2 évesen kell elvileg 20 szó, van annyi?
dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
A lányom alig beszélt 2 évesen, 2-3 szavas mondatokban, néha ragozva. Bekerült a bölcsibe, és 3 hét múlva folyamatosan beszélt, kicsivel később ragozni kezdett. Fél év alatt eljutott a nagy, változatos szókincshez. Neki a közösségbe kerülés adta meg a löketet.
dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Közösségbe kell vinni, vagy otthon sokat olvasni énekelni nem pedig berakni a mese elé. Sajnos a mese nézés késlelteti a beszédkészséget...
dec. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak se volt meg a 20 szó 2 évesen. Volt mondjuk 6-8, amit többé-kevésbé használt, meg még pár rég elfeledett. Aztán 2 hónap múlva bekapcsolt a papagáj mód, elkezdett ismételni. De csak onnan tudtam, hogy annyi szótagosat mondott, mint amit elötte én mondtam. Pár hét alatt a hangok is kezdtek stimmelni. Egyre gyorsabban tanul és egyre érthetőbb, mit akar. Már meg se tudom számolni, hány szava van. Még nincs 2 és fél éves.


És nem azért késett a beszéde, mert tévéztettük volna. Nincs tévénk, és másutt se érdekli 5 percnél tovább. Ez genetika, az én családomban és a férjemében is jellemző a megkésett beszédfejlődés.

dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
60-80 szót mond kb, még nem látott tv-t bekapcsolva. 😃 Csak én azt várom már hogy mondatokban elbeszélgessünk. Mert most kb ott tartunk hogy mutatja és mondja hogy autó. Én mondom hogy igen, autó. Ő mondja hogy "kék" én mondom hogy igen, kék autó. Jó ez így?😄 De ha pl mondja hogy brümmbrümm na az bármi lehet, (motor, fűnyíró, fűrész stb) és ha nem arra gondolt amit mondok, harmadikra sem, akkor világvége van. 😑😆
dec. 5. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell még mondatban beszélnie és attól sem fog mondatban beszélni, hogy te azt szeretnéd. Nagyon hamar be fog jönni a két, háromszavas mondat nála, egyáltalán nincs lemaradva. Minden hisztijére meg nem kell reagálni, ő is hamarabb tanul meg beszélni, ha nem találsz mindent ki helyette.
dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen jó, nem lassú. Értem persze, hogy nehéz kivárni :-)
dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!