Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ez a visszaesés?

Normális ez a visszaesés?

Figyelt kérdés

Lányom egy éve kezdte az ovit, de múlt évben folyamatosan beteg volt, így sok változás nem volt.

Idén viszont már kétszer többet ment, mint itthon volt, és nagyon megváltozott (nyilván tudom, hogy nagy hatással vannak rá azok, akikkel napi 7 órát tölt).


1. Újra mindent a szájába vesz, mint egy kisbaba. MINDENT. Most bekeményítettem, hogy akármit a szájába vesz, ami nem étel vagy ital, rögtön elveszem.

2. Szeptemberben szokott le az ujjszopásról, pont az ovi miatt, erre most megint be-beveszi a szájába.

3. Ő már korán nagyon szépen beszélt, de van pár csoporttársa, aki még kisebb és sok beszédhibájuk van, itthon folyamatosan őket utánozza... Ilyenkor mindig mondjuk, hogy ezt nem értem, és csak akkor 'értjük meg', ha elmondja szépen magyarul.

4. Az, hogy extrém anyás lett, nem lep meg.


Szóval, mi nagyon következetesen tiltjuk ezeket (a szájba vétel, és csúnyán beszélés), mégsem hagyja abba...


Nálatok is volt ilyen visszaesés? Mikor lett jobb?


dec. 17. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszédben visszaesés nálunk is volt, dadogott is, pöszén is beszélt egy darabig, pár hét után magától elmúlt.

A többit is vagy látja a társainál vagy valamiféle szorongás következménye is lehet, de nem vagyok szakértő.

dec. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

Hu en soha nem neveltem igy fenyítve.

Már bólcsi előtt is ugy tanitottam játszani hogy amikor főzőcskézünk vagy homoksütit csinálunk akkor csak imitáljuk azt hogy esszük de nem vesszük szájba.

18 hónaposan került bölcsibe es az egyetlen gyerek volt aki nem vesz be a szájába nyálas játékokat, soha nem kapott el semmit csak 2 járványt nem úsztunk meg. De soha nem volt beteges később oviban sem.



A kicsik tapaszralati uton fejlodnek nem racionalisan es utánzás alapon tanulnak. Többet ér mint a terror.



Beszédben enyém is visszaesett amugy. De az a sokk miatt volt mert addig egyetlen egyszer sem volt nélkulem. Eleinte ki is vettem bölcsiből és inkább szittereztem mert az állami bölcsi beszoktatás az higy hagyják bőgni akár egy napig is! Bébiszitter meg szeretettel törődve be tudta neki mutatni a világot hogy az nem dől össze ha elmegy és később jön. Anya nélkül is szép a világ:)

És ezután tudta jol venni a bölcsit.

1 év kellett, hogy újra beszéljen addig megnémult a bölcsiben..


Az ujjszopás az törődéshiányt jelez szintén. Szojtak is kérni a bolcsibe pl macikat kbalákat a kicsiknek. Nyilván aki nem volt bölcsis oviban kéne neki vmi "anyapótlék", mert az nem várható az óvónőktől.

dec. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A gyerekfenyítők hogy lepontoznak már..
dec. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

4 éves értelmes gyerekről beszélünk, aki egyébként egy éves kora óta semmit nem vett a szájába, ezt most csak úgy eltanulta az oviban, és alkalmazza.

Hatalmas terrorban él, hogy elveszem tőle a potenciálisan fulladást okozó dolgokat, amikor a szájába veszi. Na meg hogy visszakérdezek, "nem értem, mit mondtál?"

Szegény nagyon be van fenyítve :'D


És nem felejtett el egyébként beszélni, mert utána mindig szépen mondja, egyszerűen jobban tetszik neki most ez a hülye beszéd, hogy lehagyja az utolsó betűket meg kicseréli a mássalhangzókat... Az óvónőnek is mondtam, ő meg névről tudta mindegyik gyereket, hogy melyik hülyeséget kitől tanulhatta... :/

dec. 17. 12:34
 5/6 A kérdező kommentje:
(nyilván nem nézem le azokat a gyerekeket,akik beszédhibások, mert nem tehetnek róla, de nem tetszik, hogy a lányom eltanulja...)
dec. 17. 12:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt éri el kötelező óvoda. Hogy a gyerek nem tud saját maga fejlődni, mert a többi visszahúzza.

Biztos ezt is akarják elérni vele, de nem lenne szabad hagyni. A gyerek érdekét kellene nézni, az ő nyugodt, zavartalan fejlődéséért kellene kiállni.

jan. 21. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!