Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többemberes babák szülei,...

Többemberes babák szülei, nektek hogy alakult a kisgyerekkor? Van valami bevált tipp?

Figyelt kérdés
Már a kórházban is a lányom visított a leghangosabban a szobában, akármit csináltam, mindig volt valami baja. Utána sem lett jobb a helyzet. Nem volt hasfájós, viszont állandó foglalkozást igényelt, különben visított. Mindig vártam, hogy majd ha mászik, majd ha jár, majd ha elkezd játszani ezzel/azzal. De úgy érzem sosem lesz jobb. Hiába vonom be a feladatokba, töltök vele sok minőségi időt, viszem ki sétálni/játszóra, amint akár csak kaját akarok neki csinálni, azonnal úgy sikít, mintha nyúznák. Az apja segít munka után, de akkor is visít, csak van, aki segít ellátni. Nem gyakran, de volt, hogy kicsit kijutottam a házból sétálni, de hosszútávon az sem segít. Annyira gyűlölöm ezt az állandó visítást, hogy úgy érzem megbolondulok. Tényleg, mint valami mentális kínzás. Este lefekszem és amikor alszik, akkor is egy csomószor úgy hallom, mintha visítana. Éjjel is amúgy kel még 1-2x, és akkor is torka szakadtából üvölt. Lehet ezen javítani? Vagy meddig kell még kibírni? Én ezt nem bírom, kezdek komolyan depressziós lenni.
dec. 17. 10:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk tej,glutén allergia volt. Tünete folyó orr,alvás probléma,hiszti és gyomorfájás. Glutén Tünete volt a székrekedés, de ez ritka. Amióta van bölcsi és rendszer azóta nyugodtabb és jobban alszik.
dec. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nálunk folyó orr és fájdalom nincs. Ha úgy ugrálnék, ahogy ő fütyül a nap minden percében 110%-os lelkesedéssel, akkor jókedvű lenne. De olyan dolgokat akar, amiket nem engedhetek meg, úgyhogy folyton megy a fesztivál. Most azon hisztizett az előbb, hogy becsuktam a mosógép ajtaját, amikor mosást akartam indítani...
dec. 18. 10:23
 13/16 anonim ***** válasza:
49%
Azért visít, mert ugrasz mint egy hülye.
dec. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem ugrok. Nem teszem fel ilyenkor a pultra, hiába akarja. De reagálok arra, hogy üvölt a gyerekem a lábamnál. Mit kéne csinálnom? Rúgjak belé, hogy ne legyen útban? Azóta amúgy találtam egy Jordan Peterson videót, ami jól elmagyarázza, hogy hogy kell reagálni a hisztire, és nem mondom, hogy megváltás volt, de valamit segített, és nekem is segítség, hogy tudom, hogy ha már ekkora szívás, legalább jól reagálok, nem csak várom, hogy 6 éves legyen és befejezze az üvöltést. Azóta amúgy megtanult átugrani a kanapéról az asztalra, amik között több, mint egy méter van. Kész cirkusz a nap. :D
dec. 20. 07:30
 15/16 anonim ***** válasza:
79%

Engem is egész nyugodtan le lehet pontozni, de 9-essel és 10-essel is egyetértek. Ma sokan azt hiszik, hogy haptákban kell állnia az egész családnak, mert a két éves üvölt. Nem...

Sokszor persze, hogy visít, mert azt tanulta meg, hogy ezzel idővel bármit megkap. Hát persze, hogy ha kicsit is ellenállásba ütközik, akkor ezt az egy bevállt módszert választja.

dec. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahh nagyon együttérzek. Nekem a fiam ilyen, most 2 és fél éves. Kb mindenért visít, a bölcsiben viszont nem csinálja.

Azon kívül, hogy csak szavakat mond, más baja nincs, de erre kapja a korai fejlesztést a bölcsiben.

A hisztik és visítások nem szűntek meg sajnos. Ha nem az van amit ő akar, akkor hozzám is vág dolgokat. Akkor el szoktam verni a kezét.

Azért tényleg tudja már hol a helye. Egyedül nevelek 3 gyereket, nem tudok és nem is akarok 0-24-ben egy kis zsarnok rabszolgája lenni.

A játék persze el van téve, visít mint akit ölnek, öltözésnél ugyanez de nem érdekel, majd megtanulja.

dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!