Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírjátok, amikor a...

Hogy bírjátok, amikor a gyerek (2 év alatti) beteg?

Figyelt kérdés

Be van gyulladva a torka és folyik az orra most pl. a másfél évesemnek. Ha nem adom neki folyamatosan (4 óránként) a fájdalomcsillapítót, állandóan ordít, de olyan keservesen, hogy megszakad a szívem. A doki szerint azért 4 óránként nem kéne, próbáljam napi 2-re korlátozni. De ha nem adom ez van, ha adom, azt sem akarja bevenni, ordítás közben erőltetem bele kb. és akkor még fújjak az orrába úgy, hogy visít és vergődik, meg szívjam ki az orrát úgy, hogy szintén visít közben. Az orrtörlés szintén hiszti, alig alszik, emiatt még nyűgibb. Ez a második nem alvós éjszakánk volt, én teljesen kipurcantam testileg és lelkileg is. Ti hogy viselitek ezeket?

(Mellesleg nem a sztorihoz tartozik, de tudom hogy kérdés lesz. A gyereknek van apja, de a hétvégére kimenője volt, ez most ilyen szerencsétlenül jött ki, csak estétől lesz segítség.)


dec. 17. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Nem járt bölcsibe, így nem volt beteg ilyen kicsi korában.
dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell négyóránként adni neki, hiába sír. Mindenki nyűgös, amikor beteg, szóval ne pánikolj.


Ha sír, sír. Megnyugtatod, ringatod, stb.

dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Az enyém 15 hónapos, az orra folyik napok óta, de semmi egyéb baja nincs, a tegnap előtti éjszaka volt talán nyűgösebb, nehezen aludt el, hamarabb ébredt, de semmi egyéb.

Így jól bírjuk. Mondjuk a foga is jön, felső kisörlőknek 2-2 hegye van kinn, az alsók is áttörnek szerintem napokon belül.

Eddig egyszer volt igazán beteg, mikor lázas és taknyos is volt, na azt rosszul viseltem, teljesen kiütötte, 39+ volt a hője, teljesen eleresztette fülét-farkát, akkor is inkább aggódtam modjuk, nem a nyűgösséggel volt bajom.

Esetleg valami játékkal nem tudod elterelni a figyelmét, ahelyett, hogy gyógyszert adsz neki?

Nekünk van egy könyvünk vészhelyzetre, ami el van pakolva, nem fér hozzá mindig, az be szokott válni krízishelyzetekben :)

dec. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sok betegséget végigcsináltam már, sírós volt olyankor nagyon a gyerekem, de egyvégtében megállás nélkül nem sírt. Sír, felveszed, előbb-utóbb abbahagyja. Aztán persze valamin megint, de ez ilyen. Ne gyógyszerezd agyon, nem tesz jót. (Amúgy nekem simán volt beteg 1 éves kora előtt. És akkor bőven nem járt még sehova.)
dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ő sem jár bölcsibe, de azért járunk ide-oda, találkozunk a barátainkkal, akiknek van bölcsis/ovis gyerekük, szóval néhány havonta van azért betegség. A férjem is hozhat haza a munkahelyéről, szóval ez ilyen.

Eddig ez volt a legdurvább betegsége. Ma már talán lekopogom, túl vagyunk a nehezén, de amúgy mindegyik betegség megviselt eddig. :) Nem tudom lehet-e ehhez lélekben edződni! Hányadik betegségnél mondja azt az ember, hogy na ezt már kisujjból kirázom? :D

Gyógyszer: Amikor 40 perce visítva ordít a kezemben, akkor már nincs jobb ötletem, mint fájdalomcsillapítót adni neki. Többször próbáltam kitartani, bele-bele aludt a sírásba, de aztán félálomban, csukott szemmel visított tovább. Ennyire a láz sem viselte meg az előző betegségnél. Egyáltalán, mintha tudatánál sem lett volna, nem használt semmi figyelem elterelés. Mindegy, talán túl vagyunk a nehezén, remélem ma nyugisabb éjszaka vár ránk. Ő most határozottan jobban néz ki, mint én. :)

dec. 17. 14:56
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Hát marpedig én is adnám neki a fajdalomcsillapítót, akárki akármit mond. Amikor kivették a mandulamat 32 éves koromban, akkor is azt mondták, hogy naponta max 2 cataflamot vehetek be. Ha ezt betartottam volna, akkor 2 hetig vonyítottam volna a fájdalomtól, ugyanis pontosan 4 óra hosszat tartott a hatása. Ráhúztam még egy órát mindig kínlódva, így szedtem 5 óranként 2 hétig. Nyilván nem tesz jót, de rövid ideig inkább ez, mint a kibírhatatlan fajdalom. Szóval ha ennyire sír a gyerek, én is adom neki a gyógyszert. Oké, hogy "nem tesz jót", üvöltetni meg kínlódni hagyni se tesz jót.

Nekem szerencsém van, mindketten nagyon könnyen kezelhetőek betegen, orrszívást, orrcseppet engedik, gyógyszert beveszik. Nagyon fontos, hogy derűsek legyenek, sokat aludjanak.

dec. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6# Nekem is felnőttként vették ki,volt vele komplikációm is,de a kórházba is napi 3x hozták a cataflamot azért. Brutális fájdalom,én is volt,hogy alig húztam ki. Ha igényli kérdező nyugodtan add a fájdalomcsillapítót,nyilván nem hetekről van szó. Egyébként nekünk is másfél éves,nagyon sok közösségbe járunk,de ritkán beteg,lekopogom. 3x ha volt eddig. Nehezen viseltem,mert akkor mi is pont mindannyian nagyon betegek,lázasak voltunk. Nekem mindig nagy parám azóta is,hogy egyszerre leszünk betegek,pl hányás hasmenés,ami átsöpör mindenkin. Jobbulást!
dec. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 2 éves, egy durvább betegség pontosan így nézett ki nála ennyi idősen. Imádtam amikor azt mondták hogy ne adják neki lázcsillapítót csak 38,5 felett. Hát az en lányom annyira érzékeny a hőemelkedésre is hogy 37,5nel már üvölt mint akit ölnek. Én bizony adtam neki. Mert nem volt szívem nézni. Úgy voltam vele hogy az könnyen beszél akinek a gyereke 39 fokos lázzal is max aluszekonyabb.

Nyilván én se adnám neki ha nem viselné meg.


Szóval kérdező szerintem adj nyugodtan neki fájdalomcsillapítót ha jobb tőle a közérzete. Nyilván ha meggyógyul nem fog kapni többet. De nem lesz semmi baja. :)


Egyébként szeptemberben kezdte a bölcsit a lányom. Már 4 hetet összesen biztos volt itthon de van az 5is. Egy idő után kiismered mik azok a tünetek amiknel már tudod hogy a TE gyerekednek már érdemes gyógyszert adni. Kitapasztalod mi válik be nektek. Az orrszivas megint nehéz téma. Nálunk is 20 sokáig veritekes harc volt. Engem lehet megkovezni de úgy szerette meg hogy közben nézhetett zenés videókat. Soha máskor nincs képernyő neki csak akkor ha orrszivas van. Így elértük hogy nem üvölt közben. :) tudom nem a legjobb módszer de előtte már mindent is vegigprobaltunk. Csak ez vált be.

dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb 2 éves koráig ötször voltunk kórházban, egyszer intenzíven... Hozzáeddződtünk.

Igaz, már egy kicsit az idő is megszépíti, szerencsére nem emlékszem, hogy mennyire volt nehéz és nem is akarom felidézni.

dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

20 hónapos a fiam.

Most vagyunk túl a kéz láb szajfertozesen.Amikor beteg akkor csak tuleljuk a napokat.Apolom,adom neki a gyógyszert és minden este abban bízom,hogy másnapra jobban lesz

Egyébként akkor is így érzek amikor a 10 éves lányom beteg.(ő mondjuk idén még csak egyszer volt náthás,szerencsére)

dec. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!