Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon "aktívan" alszik a...

Nagyon "aktívan" alszik a gyerekem, rendben van ez vagy ki kellene vizsgáltatni?

Figyelt kérdés

2 éves fiú. Könnyen elalszik, szóval az altatással nincs gond. Ebéd után alszik kb 1,5-2 órát, este pedig kb 8-tól reggel 6-ig. De ez idő alatt állandóan forog, mászik, felül, nem marad egy helyben. Néha beszél is közben. A kiságy esélytelen volt, abban állandóan beverte magát, meg olyan magas is, hogy már simán ki tud belőle mászni. Elkezdtünk a földön aludni egy laposabb matracon, ezen volt hely forogni, ha le is gurult, csak visszaraktam, fel sem ébred rá. Néha rajtam is átmászik, meg egyszer volt hogy kimászott álmában a gyerekszoba elé és a földön fekve aludt, észre se vette, hogy felemeltem. Azért mászik, mert hálózsákban altatom, takarót nem tudok vele használni.

Nem most kezdte el, már akkor elrugdosta magát a kiságyban, amikor hazahoztuk, a legdurvább meg az az időszak volt, amikor elkezdtett forogni. Mennyire normális ilyen aktívan aludni? Kinövi? Nappal egy teljesen átlagos 2 éves, már sokat beszél, bölcsibe jár szeptember óta. Nem tvzik, nem mobilozik és nem nagyon vannak villogó szirénázó játékai sem. Az udvaron is sokat játszik, sétálunk.

Azért zavar, mert annak ellenére, hogy ő alszik, én nem tudok és dolgozom is. Meg szeretném végre nem a földön altatni és ott aludni, hanem az ágyában. Van egy leesésgátlós ágya, 90x200 cm, de itt is beüti magát, meg sikerült egyszer leesnie is, átmászott álmában (nem lett baja szerencsére, ott volt a matrac).


dec. 18. 12:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Normális, hisz éjszaka dolgozza fel a nappali eseményeket/ ingereket. Emiatt nyugtalanabb az alvása. Életkori sajátosság.
dec. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!