Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évesnél ez még normális...

6 évesnél ez még normális viselkedés?

Figyelt kérdés

Az utóbbi kb fél évben mindenen nyávog és ezt szó szerint. Kérek inni, ha nem ugrik egyszerre az ember.Hisztizik ha valami nem úgy van ahogy ő akarja és főleg ha nem egyszerre. Visít és néha még el is fekszik bele.Hiába magyaráz az ember nyugodtan, kér szépen vagy kiabálva.Tiszta állatkert van nálunk és én már belefáradtam.

Előtte normálisan viselkedett...Most már totál kiborít.

Hogy lehet ezt kezelni úgy hogy az ember elméje ép maradjon?



dec. 19. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, hogy normális -e, de nálunk is ez van, csak suli időben ilyen, elfárad.
dec. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Te az ilyen helyzeteket, hogy kezeled?
dec. 19. 19:50
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
És mi változott mostanság otthon?
dec. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Az egyik barátnőm lánya 9 éves és ugyanez. Főleg a kajálás kapcsán hisztizik, de egyébként is kb bármin, viszont kizárólag az anyjának. Az apjával, nagyszülőkkel, velem teljesen normális, udvarias, amíg nincs ott az anyja, akkor olyan hisztiket levág, hogy az ördög feljön a pokolból.


Nekik azt javasolták, hogy határozottnak kell lenniük vele, de az anyjára így is tojik. Kér valami kaját, aztán ha megkapja, van hogy földhöz vágja magát, mert nem ilyenre gondolt (pl lekváros kenyér, de másik lekvárral...), hiába van az, hogy jó, akkor ne edd meg, de mást nem kapsz, akkor is megy a sírás meg a csapkodás órákig, max akkor hagyja abba, ha elunja.

dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Az én hat évesem is hasonló. Igazi drámakirályfi. Túltesz időnként a három éves tesóján.

Én igyekszem türelmes maradni, és szem előtt tartani, hogy valahol tombolnia is kell időnként. Oviban ezt nem teszi, ott a jóság netovábbja, agyon is dicsérik nekem folyton. Előhozakodtam evvel a ped. szakszolgálatnál, mikor voltunk, szerintük is teljesen rendben van ebben a korban ez a viselkedés, a lényeg, hogy nem állandó. Egyetlen tanács, amit mondjuk mondani se kellett, hogy mozogjon, amennyit csak lehet. Ezt én is tudom ajánlani, biztosíts rá minél több lehetőséget neki. Az én gyerekem mozgásigénye hatalmas, de ha valamelyest kielégül, máris kezelhetőbb.

dec. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Valószínűleg rálett szoktatva, hogy hisztivel elér dolgokat. Nagyon fontos, hogy következetesnek és határozottnak kell lenni. Erről vagy csak nagyon lassan és nehezen tudod leszoktatni, vagy 1 jó atyai taslival. A gyerek nem kutya, 6 évesen teljesen tudatában van, hogy miért kapja és mi az amit elvárnak tőle.

Alapvetően a hiszti azért van, mert követelőzik és mivel látja, hogy ilyenkor menekülsz, ergo eléri ezzel amit akar. A legnagyobb hiba, ha ilyenkor megpróbálsz alkudozni, HATÁROZOTTNAK kell lenni és csírájában elfojtani az ilyen próbálkozást.

dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem igazán változott semmi. Vannak nehezebb napjaink munka terén és biztos érzi a feszültséget is ami ebből kifolyólag van, de alapvetően próbáljuk nem hazavinni.

Nincs minden megengedve neki. Ha valamire nemet mondok akkor ott nem van, függetlenül attól, hogy hisztizik e vagy sem.Nem is engedtünk neki soha csak azért, mert hisztizett. Annyi van engedve ami családi szempontból mindenkinek elfogadható és tolerálható.

Oviban amúgy rá is azt mondják a jó gyerek, nincsenek ilyen kirohanásai mint itthon meg ilyenek. Meg oké, valahol ki kell engedje a gőzt. De tényleg borzasztó. Van hogy kérdezem miért nem bír szót fogadni és azt mondja mindig, hogy anya olyan nehéz jónak lenni.:D Ez egy jól elfogadható magyarázat az ő szemszögéből és nyilván értem mire gondol, de ettől még nem lesz elviselhetőbb a számomra amit csinál.

És még az elején higgadtan bír maradni az ember, de egy idő után már kiakadok és kiabálok, amiből már nagyon elegem van. Nagyon utálom magam azért, mert kiabálok. Gyerekként én is utáltam ha anyu kiabált velem. Bántani nem akarom, a türelmem véges és mindig ugyanaz a vége a kiabálás amit utálok.

dec. 19. 22:30
 8/11 anonim ***** válasza:
2%

Itt van a kutya elásva. Túl türelmes vagy vele, ezért hisztizik. Mert az anyukád által okozott trauma ilyen kihatással van a felnőtt életedre.

Nincs olyan, hogy kikell engedni a gőzt. Milyen gőzt? Nehéz neki az élet? Kemény munka, anyagi helyzet, párkapcsolatok??? Neki uralkodni kell magán és megtanulni viselkedni, mert később sokkal nehezebb lesz.

dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

12, nincs gyereked, igaz?

A gyerek nem felnőtt. Nem, nincs parkapcsolata, munkája. Van viazont kifejletlen gyerekagya, ami meg nem kepes, erted, FIZIKAILAG nem kepes a hatékony önszabalyozasra, mert az agyának az a része még eretlen. Ezert megverni olyan, mintha egy féllábút vernél meg, mert nem tud páros lábbal ugrálni.

dec. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk túl türelmes már nem vagyok, nyilván azért ,mert mikor ugyanazokon a dolgokon megy a hiszti, akkor hamarabb kifakadok. A gyerekem meg gyerek, ő még nem úgy reagál, most tanulja hogy kell hatékonyan kezelni konfliktuskezelést és hát ja ..nem megy neki túl jól még.Viszont a hozzászólásod mindenképpen jó volt, mert gondolkodásra késztetett és így hogy le is írtam, annyira jöttem rá, hogy problémamegoldásban én sem vagyok jól, ergó ő nem tanul tőlem jót! mert azt tanulja üvölts ha bajod van, anyád is ezt csinálja.....:D
dec. 20. 08:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!