Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hozott már más előtt kellemetl...

Hozott már más előtt kellemetlen helyzetbe a gyereked?

Figyelt kérdés
5 éves kislányunknak elég nagy szája van, folyton beszél és bár, már sokszor beszéltünk vele erről, de hajlamos kimondani mindent, amit gondol. Legutóbb anyósomtól vonattal jöttünk haza, és egy fiatal lány ült velünk szemben. A lányom már percek óta nézegette, gondoltam a sminkjét figyeli, de egyszer csak jó hangosan megszólalt, hogy "Anya, miért ilyen csúnya ez a lány?". Azt hittem rosszul leszek mikor meghallottam, nem győztem elnézést kérni tőle, ráadásul többen is hallották. Egyébként semmi gond nem volt a lány külsejével csak nagyon erősen volt sminkelve. Többször volt már ilyen, de talán eddig ez volt a kellemetlenebb. Hogyan taníthatnám meg neki, hogy nem szabad minden gondolatot kimondani? Szoktunk erről beszélgetni, de úgy tűnik nem teljesen érteti még, hogy mit szabad és mit nem. Volt másnak is ilyen problémája a gyerekével?
dec. 20. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Hú, hallod, bocsi, de ez durva, így hogy nem velem történt nevetek, de ez nagyon gáz lehetett. Kb elsüllyedtem volna , de gondolom te ugyanígy. Kegyetlenek a gyerekek 😆

Kislányom kb pont ennyi idős volt,mint tiéd. (Már felnőtt azóta)

Strandon voltunk, játszott a vízben. Mellettünk ült a medencében egy bácsi, épp csak a nyaka és a feje látszott ki a víz felett. Egyszer csak a bácsi felállt, és akkora volt mint a hegyomlás,kb 200 kiló. Na az én lányomnak nem kellett több, fennhangon elkezdett kiabálni a bácsitól 2 méterre, hogy "anya..." és rámutatott a bácsira. Én meg reflexből lenyomtam a gyerekem a víz alá, hogy ne tudja folytatni a mondatot. Így úsztam meg. Most q kisfiamnak is vannak megjegyzései de szerencsére még senki nem.hallotta meg.

Mást nem tudsz tenni, mint sokszor elmondod neki, hogy nem illik másról beszélni, csak ha ketten vagytok, ha más nem.hallja.Elobb utóbb csak megérti.

dec. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

3 éves lányom is hasonló, bennük még nincs meg a szűrő szerintem, vagy nem tudom, de ő is tud ilyet. A GLS vagy DPD vagy valami ilyesmi futárszolgálat hozzánk tartozó körzetében mindig ugyanaz a fickó hozza a csomagokat, egy 50-es pasi valami látható bőrbetegséggel, ciszákkal vagy mittudomén, szóval látványos elváltozásokkal az arcán. Így karácsony környékén elég gyakran jött, és egyszer a lányommal együtt mentünk ki átvenni a csomagot (a lányom imádja, amikor hoznak nekünk valamit, általában a pizzafutár jön, de már jól rákondicionáltam, hogy futár hozza a cipőt meg az új ruhát is, szóval eléggé benne van ez a "valami jó dolgot hoz a bácsi" jellegű mentalitás). Hát gondolhatod, amíg aláírtam, fizettem, addig a lányom jó hangosan kérdezgette, hogy de miért ilyen a bácsi arca, és miért ilyen csúnya. Hát ne mondjam, majd' elsüllyedtem szégyenemben, a pasi meg köszönés nélkül húzott el, amint lehetett. Borzasztóan érzem magam, és azóta nem is volt rendelésem, amit ő hozott volna ki, szóval még csak utólag sem tudtam bocsánatot kérni vagy valami.

Szóval igen, elég kellemetlen szitukba tudnak hozni, amíg meg nem tanulják, hogy mit szabad és mit nem mondani. Reméltem, hogy 5 éves korára ez már enyhül, de ezek szerint naiv remény volt :D

dec. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

Az én gyerekeim simán oda mondják bárkinek ha büdösek. 🤷


Inkább legyen őszinte mint hazudjanak.

dec. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne. Pár napja jöttek leolvasni a gázórát. A fiam megkérdezte tőlem, hogy Ő minek jött ide?

Nyugodtan válaszoltam, hogy Mert itt van dolga.

dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm mikor kicsi volt és én vittem a játszótérre, megjegyezte a velünk beszélgető kissé duci anyukànak, hogy te úgy nézel ki, mint egy tehén.

A lány csak nevetett, meg mondta, hogy igazad van, de azért kellemetlen volt.

dec. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a húgom volt ilyen, de ő nem másokra szólt be, hanem valahogy mindig úgy jött ki, hogy bealázta a családot. 😂


Vendégek voltak nálunk, anya kínálta őket sütivel, ilyen bolti dobozos aprósüteménnyel, mert amit ő sütött, az nem sikerült. A húgom meg a vendégek előtt megkérdezte, hogy "anyuci, ez a romlott süti?"


Vagy volt olyan, hogy látott egy hangyát a konyhában, de tényleg csak egyet, valami zöldséggel jöhetett be, és mondta a szomszédnak, hogy nekünk tele van a ház bogarakkal...


Borzalmasan gáz helyzetekbe tudott minket hozni 😂

dec. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Persze. Autista gyermekem folyamatosan. Néha fel sem veszem,néha rosszul esik. Mikor hogy.
dec. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%
Setaltok is?
dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, bocsi utolsó vagyok és ezt nem ide akartam írni :Dd de hogy releváns legyen a válaszom, a gyerekem az ovis zenetanárának mondta meg hogy “neked büdös a lábad”. Ugye az oviba nem jöhet be cipővel ő se a terembe :D
dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A lányom ovis korában a villamoson látott egy tetovált lányt, és megkérdezte tőlem, hogy anya, miért van a néni kezére szívecske rajzolva? Mielőtt válaszolhattam volna, kikövetkeztette: "Biztos szívecske a jele". A lány nem reagált, lehet, hogy külföldi volt, szerencsére.
dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!