Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselitek a folytonos...

Hogy viselitek a folytonos veszekedést?

Figyelt kérdés

4 éves lesz a lányom... őszintén, eddig semmi baj nem volt vele, nagyon ritkán hisztizett, nagyon jó gyerek volt mindig is, a hangomat is nagyon ritkán kellett felemelnem.

Amióta elkezdte az ovit, egyre többet beszél vissza, tiltakozik, hisztizik. Persze, ha ráhagynám, hogy nem kell fogatmosni, meg nem kell kimenni soha az udvarra, nem kell aludni délután (neki még kell, tapasztaltuk), akkor sose veszekednénk, de én nem akarom ráhagyni a dolgokat, mert már így is túl nagy a szája.

Ma már vagy 4x összevesztünk, és már rohadtul ideges vagyok miatta... Reggeli fogmosás, udvarra kimenés, ebéd utáni fogmosás (sok cukrosat evett), aztán most az alvás... mindenen ellenkezik, hisztizik, tudom, hogy az akaratát próbálgatja, de így karácsony előtt már rohadtul nincs hangulatom sem semmihez, egyszerűen nem tudom hogyan kezeljem ezt az új helyzetet... nem akarok vele veszekedni, de ráhagyni sem akarom a dolgokat...

Pl délelőtt fél óráig bömbölt, hogy nem akar kimenni, aztán mikor sikerült rávennem, odakint tök jót biciklizett, meg csomót játszottunk a kutyával is, tök jól érezte magát... De tuti, hogy ettől függetlenül ugyanúgy hisztizni fog minden nap miatta. Fogmosás ugyanez, maga a fogmosás egyáltalán nem gáz, csak előtte a tíz perc üvöltés, hogy Ő NEM AKAR.


Nekem komolyan új ez a helyzet, eddig egy álom gyerekem volt... :(

Esetleg valami praktikák, hogy ne veszekedjünk folyton... már teljesen elment a kedvem a karácsonytól is :'(


dec. 20. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg az a választásos technika, hogy az epres fogkrémmel szeretnél fogat mosni vagy a banánossal? A kertbe szeretnél menni sétálni vagy az utcára? Lehet, hogy már nagy ehhez, az enyém kisebb, de rajta működik.
dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 babyboom567 ***** válasza:
59%

Először is kitartás!

Aztán napirend,napirendi kártyák lehetnek hatékonyak.Plukidó játék is simán működhet nektek.És neked valami meditáció.

Küldök egy hatalmas ölelést,egy sni-s gyerek anyukája vagyok,ha"csak" 4x veszünk össze,az egy problémamentes király nap.Kb 2 éves korától,4,5 éves koráig egy öröjöngés volt minden nap.Volt hogy 5 órát üvöltött torkaszakadtából,bármi miatt.

dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Szwrintem is ez mudli. En van g orankent veszek ossze a 4 evessel. Semmit nem akar,se felkelni, ae reggelizni,se kimenni,.majd bejonni, nem kell az ebed,nem akar aludni,utana se felkelni, se pisilni,se inni, nem akar vacsorazni,furdeni,fogat mosni,lefekudni. Adjuk ossze ez mennyi is es kb 2 eve ezt nyomjuk. En idegbeteg lettem. Komolyan,ideggyenge, 1 perc alatt a plafonon vagyok es uvoltok, utana osszeomlok h mekkora szar anya vagyok es ez megy minden nap.
dec. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem veszekedni kell vele, hanem érdemes előre megbeszélni, illetve nyomatékosítani benne, pl. a mai napon ebéd után kimegyünk.

Lényeg, hogy próbálj következetes lenni. Nem kell belemenni a ks játékaiba, provokációiba. Könyörögni sem kell neki. Ezt kéred, az legyen.

dec. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Aham,utolso es akkor kozli,hogy nem,akkor sem es csak azert mert. Kirohog es elszalad aztan kergessed negyed orakig. Ha megrangatod visit h anya ne bants,vagy nekem jon olyan merges lesz,es akkor sem csinalja.
dec. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
4-esnek tuti nincs gyereke, ha azt hiszi, ez működik.
dec. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Úgy érzem magam, mint a 3-as.


3 éves lesz nemsokára a gyerekem, olyan 2 éves kora óta borzalom, akkortájt kezdődött a dackorszak. Egy folyamatos veszekedés vele a nap, mert állandóan csak azt csinálja, amit nem szabad, pedig nem vagyok az a vasszigorú anya, hogy úristen, még a párnát sem szabad ledobni a kanapéról, de akkor is.


Megy és rátehénkedik naponta 5-ször a konyhaszekrényre (már leszakadt emiatt egyszer), a tv-boxot piszkálja, a tűzhelyet nyomogatja, felmászik a dohányzóasztalra, lenyomja a földre napi 100-szor a fél3ves kistestvérét, meg ilyenek. Bemegyünk a szobába játszani, nyitja a szekrényajtót és dobálja mi a ruhákat.


És igen, nem akar fogat mosni, nem akar aludni menni, nem akar sok mindent. Ha "erőszakosan" csinálom, értsd megfogom és mosom a fogát, ordít. Az se jobb, naponta 30-szor a sírva ordítás.


Ez, amiket a 4-es írt, ezek meg nevetségesek. Nem használnak. Nálunk következetesség van, nincs könyörgés és néha azt érzem, pont ezért nehéz, mert amit meg kell, azt igenis megcsináljuk, ha nem akarja, akkor is. De cserébe ordít, rugdos, sír, hát ki vagyok segítve vele.

dec. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást! Minden gyerek másként működik, érdemes több módszert kipróbálni. Nálunk a figyelemelterelés, mese, játékosság, szerepjáték, beszélgetés sokat segített. A tevékenység- váltás az én gyerekem él különösen nehéz volt, a mai napig sem könnyű, pedig már kamasz. Sok türelem kellett. Kipróbálhatod pl azt, hogy ő az anyuka, valamelyik babája nem akar fogat mosni, de ő megmagyarázza neki, miért fontos, megmutatja, hogyan kell. Ha ilyen kis mesét vagy szerepjátékot szősz a tevékenységváltás köré, segíthet.
dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen. Vagy ráhagysz mindent a gyerekre és akkor ideiglenesen (!!!) nyugi van, vagy folyamatos cirkuszok árán tartod a határokat. Kitartás, már csak 14 év és legálisan leléphetsz ebből a bolondokházából. Anya vagy, ennyit fél lábon is kibírsz. 😉
dec. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!