Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiam tikkel a szemével,...

5 éves fiam tikkel a szemével, forgatja. Tenyleg elmúlik?

Figyelt kérdés
Doki azt momdta ne szóljuk rá makd abba hagyja. Este a legdurvább, reggel nem is csinálja, gondolom fárad azert is jobban kijön. Annyira zavar ,nehez h ne szóljak rá....

dec. 26. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
A rászólás aztán garantáltan nem segít. Ha zavar a látvány, ne nézz oda. Hogy elmúlik-e, az majd később kiderül. Ha nem, akkor még mindig ráérsz fél év múlva elvinni pszichológushoz. De gondolkozni lehet rajta, hogy miért nyugtalan.
dec. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Ezeket én is csináltam, de később is, 10 éves korom körül. Akkor "hagytam abba", amikor kezdtem cikinek érezni, de amúgy a mai napig b*sztatom valamimet. Szüleim tudtak róla értelemszerűen, néha megkérdezték, hogy miért csinálom, de komolyabban nem foglalkoztak vele sajnos.

Szerintem adhd, mert minden erre mutat, ha lesz időm rá, szeretném kivizsgáltatni.


Én is azt mondom, hogy figyeljetek rá és ha kell, avatkozzatok be, ne vegyétek félvállról, mint az én szüleim annak idején.

dec. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Nekem akkor tikkelt a szemem, amikor szemüvegre volt szükségem. Egy próbát meg ér, ha nem volt látásvizsgálaton egy ideje.
dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3 hónapja nézték státuszon a szemét az rendben volt.

Egyke gyerek, nagyon kiegyensúlyozottnak gondolom, oviba is szeret játni, nem törtémt semmi a családban ami okot adna feszültségre. Folyton azon agyalok mit rontottam, teljsen kötődően nevelem

dec. 26. 22:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 3 évesen pld sűrűn pislogott. Nincs gond a szemével. Elmúlt.Valószínűleg nálatok is így lesz. Az hogy te valamit nem érzel feszültségkeltőnek, az a gyerekednek még lehet feszültségkeltő. Gyerek szemmel nézz körül vagy beszélgess vele. Sokat segít.
dec. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi megpróbálom ezt is!
dec. 26. 22:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt akarod, hogy tudatosodjon benne, hogy ő valamit csinál, amit nem kellene, s ez odáig fajuljon, hogy majd még felnőtt korában is problémát jelentsen neki, akkor nyugodtan szólj rá.


Az én szüleim így cseszték el az életemet a dadogással...

dec. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

#1

A tikkelés meg fejrángás nagyon nem pszichológusi kompetencia, ez idegrendszeri, tehát neurológus.

dec. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Volt egy osztálytársam, ő is tikkelt, főleg pislogással, vagy fejrángatással, de a pislogás volt a napi szintű. Amúgy aranyos lány volt, nem csesztettük, de ha pl kérdeztük, mi ez, azt mondta, ki fogja nőni. Hát más középiskolába mentünk, de a ballagáson még tikkelt, nem tudom utána kinőtte-e.
dec. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Hát, egyáltalán nem kötelező, 8-as, ez a szorongás jele. Fejrángást pedig nem tudom, mért fantáziál.
dec. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!