Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha nem jól fogja a...

Baj, ha nem jól fogja a ceruzát a gyerek?

Figyelt kérdés
4 éves lányom van, nem vagy nem mindig úgy fogja a ceruzát mint ahogy már mi felnőttek a tollat, hanem még valahogy máshogy, de amúgy szépen színez, rajzol. Múltkor egy ismerősnél színezett és az többször elmondta neki hogy úristen hogy fogod azt a ceruzát, így kell úgy kell,mi lesz veled az iskolában? Most ez kajak baj,tanítanom kellene erre? Nekem ez eszembe se jutott, úgy voltam vele úgy fogja ahogy akarja, majd megtanulja..
dec. 28. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Még fejlődésben az ujjainak a finom mozgása.


Lassan szoktasd rá a helyes, kitámasztott ceruzatartásra. Ne szidd, ne erőltesd, mutasd meg neki.


Fontos lesz a helyes ceruzatartás a helyes vonalvezetés érdekében.


Nyugi!

A “kedves” kritizáló meg ne alapozzon meg egy jó kis gátlást a gyereked en.


A megoldás= Nagyon ügyes vagy! Próbáljuk meg, megy -e ez helyes ceruzafogással is.


Szépen rávezetve, fokozatosan, időt adva, dicsérve.

dec. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

“A helyes ceruzatartás nemcsak az írás folyamatosságához és olvashatóságához fontos, de az egészséges kezekhez és kényelmes íráshoz is. Itt van néhány tipp, amellyel elkerülheted azokat a problémákat, amelyek a helytelen ceruzatartással járnak: az íróeszközt 45 fokos szögben ajánlott tartani úgy, hogy a vége a papírhoz érjen”


[link]

dec. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell tanìtgatni, mikor megèrik rá, onnantòl ,,jòl" fogja fogni. Van nagyon sok tevèkenysèg, ami fejleszti a kezèt, mint a gyõngyök, babok, bàrmi aprò tàrgy pakolàsa, sarazàs, gyurmàzàs.
dec. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 27 éves létemre nem jól fogom a ceruzát/tollat.. Anyukám rengeteget nyúzott, hogy hogy fogjam, de nekem úgy kényelmetlen. Az írásképem egyébként szép, a gyorsasággal sincs baj, viszont egyáltalán nem úgy fogom, ahogy kéne. (A középső ujjammal is fogom a ceruzát, amin csak “támasztani” kéne)
dec. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Baj, de nem 4 évesen, hanem 6. Semmi ok a pánikra.
dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 ujjal fogom, a 3 ujjas nekem kényelmetlen. Szépen tudok írni mégis. Amúgy is, kit érdekel manapság a szépírás (a nagymamán kívül)? Tanuljon meg vakgépelni inkább (nem az oviban persze). A kézügyesség attól még fontos, szóval a gyöngyfűzés stb. ötleteket szívleld meg,amit már írtak.
dec. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!