Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is van így a 2 évesével?

Más is van így a 2 évesével?

Figyelt kérdés

Más is érzi úgy a 2 év körüli gyereke mellett hogy egyszerre a legaranyosabb a földön és legszívesebben aranyba foglalná annyira szereti, ugyanakkor 1 másodperc alatt képes lehozni az életről azzal hogy belé bújik a kisordog, nem hajlandó aludni, dacol, hisztizik stb. :D


Én jelenleg ezt érzem. A babakor nálunk olyan 1,5 éves koráig nagyon könnyű volt ehhez képest de mióta bejött a képbe a dac nagyon nagyon nagyon le tudja szívni a lányom az energiakat. Főleg hogy dolgozom is már.


jan. 13. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont fordítva volt.

Egy éves koráig szenvedés volt az egész.

Egy éves kora óta pedig aranyelet van..

Értelmes,okos,két éves.

Persze van,hogy kiakaszt,mert mindenre mászik,csinál mindent is amit nem szabad,de ennek ellenére most érzem jól magam,nem amikor folyton csak húzta a nadragomat,rajtam lógott egész nap,semmi sem volt jó.

jan. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt én is élvezem hogy sok mindent meg lehet már beszélni vele, nem mondom hogy ennek nincs meg az előnye. De ezzel párhuzamosan lett akarata is amit megpróbál érvényesíteni mindig és mindenkor...😅
jan. 13. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 2 és fél, még nem dolgozom.


A nap nagy részében könnyű vele: hozzám bújik, együtt játszunk, vagy sokszor elfoglalja magát akár egy órára is, ha pedig épp valamit nem akar, akkor az alap dackorszak trükkök működnek (pl. a báb mondja neki, hogy menjen fürdeni; bilizésnél felajánlok választást, kék vagy zöld bili, vagy melyik állat üljön mellé a játékbilin).


Aztán szokott lenni napi 1 óra vagy 2, nem is minden nap, amikor lefáraszt. Nem akar öltözni, de a szerszámos ládát kipakolni, azt akarja, mindenáron. Ő akarja kenni a popsikrémet, de mindenhova, meg minden mást is mindenhova akar kenni. Ha mondjuk 5x pelenkázom át egy nap, abból 1-2 ilyen. Máskor szépen lefekszik, még a lábát is fölemeli.

jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanaz (volt), mint neked. 1,5 évtől 2,5 évig rettenet volt. Dac, akarat, csínytevés csakazértis. Minket nagyon leterhelt a férjemmel ez az időszak, a kapcsolatunkat is megviselte, főleg, hogy más nehézségeink is jöttek ezzel együtt. Most a 3-hoz közelít már a lányom, és kezdem látni a fényt az alagút végén. Meghallgatja az érveléseimet, és van, hogy fontolóra veszi, sőt, önálló ötletei is vannak már a problémák megoldásával kapcsolatban, nem csak tőlünk várja. Persze épp tegnap nyomott egy órás üvöltést, hogy bölcsi után csak pogácsát mertem neki vinni, almát nem, pedig előző nap almát is hoztam (!!) :D Szóval vannak ilyenek, de úgy érzem fejlődik azért az érzelemszabályozó központ :) Kitartás!!
jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ohh. Szívemből szóltál.

Nekem 2.gyerek, van mellette egy 4 évesem is. Szeptemberben töltötte a 2t a lányom.

Ő már babának is nehéz eset volt. Folyton cipelni kellett, sokat sírt, stb.

Vártam, ha elindul jobb lesz. Rosszabb lett. Ha elkezd beszélni, hobb lesz. Mégrosszabb lett.

Kb fél éve dübörög a dackorszak. 0-24ben képes ordítani, hisztizni. Ok sem kell hozzá.

Én kivagyok testileg, lelkileg. Szeptember óta bölcsis. Ott egy angyal. Cserébe hazajön és tömörítve kapom a szart a nyakamba.

De amúgy imádom, mert cuki, ha épp jókedve van aranyos, kedves. De ez úgy heti max 3 óra.


Most nemtudom mit várok, hogy könnyebb legyen 😅

jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5,ha iskolábaegy jobb lesz ..

Nem nem lesz 🤣🤣

Negyedikes gyerekemnel kezdődik a kamaszkor lassan,bejött a durci időszak,semmi nem jó,mert miért kell atoltozni,miért kell levenni a cipőt,nem akarom,hagyjál,csak,mert....

Szóval ja,egyszer biztos jobb lesz.

jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!