Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel erősítheti vagy gyengíth...

Mivel erősítheti vagy gyengítheti az apa a kapcsolatot a gyerekével? Az anya hogy segítheti vagy hogy gátolhatja a kapcsolat kialakulását?

Figyelt kérdés
jan. 13. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Eleve születésétől foglalkozni kell egy apának a gyerekével hogy kialakulhasson egy fajta kötelék.Nekem a párom mindenben segít, foglalkozik a babával, sosem sír nála többet mint nálam pl.tehát nem egy idegen neki. Pl egyik barátnőméknél a férje addig foglalkozik a gyerekkel míg megfőz meg elmegy fürdeni, és a gyerek üvölt végig..Persze, mert apuka ismeretlen. Na ezzel már teljesen elgyengítette a közte meg a baba közti kapcsolatot, ezzel a nemfoglalkozással. Nem hiszem hogy egy anyuka gátolná a köteléket a gyerek és az apuka között.. Segítheti azzal hogy bevonja a gyereknevelésbe, segíti a gyereknevelést/ ápolást.

Bocsi én így értettem a kérdésed de lehet te teljesen másképp képzelted el.

jan. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Lehet etetni, fürdetni, pelenkázni, mesét olvasni, mondókázni, stb.


Később ki lehet bővíteni a közös legózással, vízilabdameccs látogatással, avagy EL döntőn való részvétellel. Lehet vinni koncertekre: Halász Judit, The HU. Közösen úszni, rollerezni. Sőt, néha az ovijukba is bemegyek.


33F - 6 és 2 éves lányaim vannak

jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármivel. Ha együtt vannak és foglalkozik vele, akkor erősödik a kapcsolat. Ha meg nem, akkor nem. Ez ilyen egyszerű.
jan. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a kulcs, hogy ő is foglalkozzon vele. Pelenkázza, játszon vele, altassa stb. Akkor nem lesz számára idegen. Nalunk is férjem mindent csinál és nála is megnyugszik rá is mosolyog felkeléskor. Két szülője van a gyereknek. Egyik barátnőm panaszkodott pont a minap, hogy a férjénél sír a gyerek. Most kb 6 hónapos. Eddig sosem engedte a férjének se pelenkázni semmi, mert hogy szoptatta és így akkor ő foglalkozott csak vele. Én ezt nem is értettem. Néha adhatott volna lefejt tejet vqgy ha azt nem akart legalább egyéb tevékenységbe bevonhatta volna apát. Azt hittem a férj akarta így, de ő meg a férjemnek panaszkodott, hogy hiába akarta eddig a felesége nem engedte, hogy a gyerekkel legyen mindig kivette a kezéből stb. Persze ő dolguk, de úgy gondolom ez tipikus példa ami gátolja, hogy az apával is összeszokjon a baba.
jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4, nem kell ahhoz a szoptatást megbolygatni, hogy apuka teljes értékű szülő lehessen.

Egy tápszeres, egy anyatejes gyerekem van. Utóbbi sose kapott másból . Fejni nem tudtam, tejem meg volt elég, MÉGIS ugyanúgy altatta ő is a többi tevékenység mellett (kivéve a szoptatást). Nálam nyilván mellen aludt, az apjánal máshogy. Hogy nehezebb volt neki? Csak az elején, de mivel akarta, megoldotta. Én addig tudtam a naggyal foglalkozni.

Teljes értékű apja mindkét gyereknek azóta is.

ápr. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös. Épp azt írtam olvass figyelmessebben kérlek. Hogy ha nem akart fejni akkor másba bevonhatta volna. De semmit nem engedett neki se pelenkázás, se alattás semmi. Megfogni is alig foghatta mega gyerekét.4#
ápr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!