Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet hogy valamit nem jól...

Lehet hogy valamit nem jól csinálok... Más is érez így néha? Apuka segít nektek a gyerek nevelésbe, vagy bármibe?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam 3 éves lesz nemsokára.

Sokszor érzem azt hogy lehet nem foglalkozom vele eleget, vagyis nincs elég minőségi idő.

Egész nap együtt vagyunk, szinte egyedül nevelem születése óta, apuka nem nagyon veszi ki a részét, munka után sem sajnos.

Neha egy héten 1x 2x játszik vele.

Nálatok ez hogy van, apuka sokat segít?

Igazából mindent nekem kell csinálom bent is, kint is.

Fű vágás, udvar rendbe tartás stb...

Nyilván bent a házba is mindent én, persze ezzel nincs is gond mert az én feladatom.

Csak néha úgy érzem ezek mellett nem játszom eleget a kisfiammal.

Próbálom úgy alakítani, hogy délelőtt kB 1 órát csak vele vagyok, le ülök hozzá, kocsizunk, építőzünk, gyurmázunk, vagy éppen amit szeretne játszani.

Utána főzök, csinálom a dolgom, közbe persze segít nekem mindenbe a kis legény, együtt rakjuk be a mosást, együtt porszívózunk, tényleg mindent együtt.

Megyünk a boltba amikor kell.

Szoktunk menni a nagyszülőkhöz is majdnem minden nap.

Vagyunk kint a levegőn.

Míg alszik addig is csinálom a dolgom, vagy éppen ha nagyon fáradt vagyok, lefekeszem mellé egy kicsit.

Aztán alvás után, már csak szinte vele foglalkozok, játszok..

Szerintetek ez így jó?

Miben kellene változtatnom?



jan. 18. 21:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

“ Apuka segít nektek a gyerek nevelésbe, vagy bármibe?”


Mindenbôl kiveszi a rèszèt hàlisten, pedig sajnos ô is azt làtta gyerekkènt otthon, hogy mindent a nô csinàl neki “ csak” dolgozni kell. Nàlam ez nem lett volna mûködôkèpes mert èn is dolgozom nekem is van munkàm jól is keresek szóval alap volt, hogy mindent együtt mûködtetünk otthon ès a csalàdban is. De ô szereti a csalàdjàt, ezèrt akart ès nem a kirakatba

jan. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Egyedül ha belegebedsz sem tudsz 24 órába több időtt préselni, csak ha van segítséged. Szerintem végtelenül szomorú, már-már társas magány egy ilyen herével élni, aki kb. a pénz hazaadáson kívül semmiben nincs csúnyán szólva "hasznomra". Szóval én elővenném a férjemet, hogy ezt a gyereket nem egyedül vállaltam...

Nekem elvem volt, hogy nem szülök olyannak, aki a hagyományos családmodell elveket vallja (anyuka beledöglik a gürizésbe, apuka megcsinálja a kinti melót, aztán max vakargatja a zacsiját --> nálatok mégrosszabb a felállás). A férjem alap, hogy megcsinálja a kinti munkát, zömében én a bentit, a gyerekekkel pedig közösen töltünk időt. De ha nekem füvet van kedvem nyírni, megcsinálja ő a benti melót.

jan. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a kert,az udvar,a favagas a férjem dolga

Amikor kertesbe költöztünk ezt meg is mondtam neki,hogy az lesz az O dolga,engem az se fog érdekelni ha térdig fog érni a fű.(max a virág kozul szoktam kiszedni a füvet )

Bent igyekszem gyorsan megcsinálni amit kell,addig a gyerek jön megy.

Mikor végeztem akkor szoktunk játszani.

A boltot,a sétát reggel és délután megoldjuk amikor visszük a nagylányomat iskolába.utba esik így nem kell külön útnak indulni.

Délután alvás után elmegyünk a lanyert az iskolába,hazajövök,játszunk,megnézünk egy két mesét (igen,tevezunk,tudom tudom rossz anya vagyok)hazajön a férjem,beszélgetünk,játszunk,aztán én vacsorát készítek, ő a gyerekekkel foglalkozik.vacsora után fürdés,a nagy egyedül zuhanyzik,a kicsit én furdetem.

Fürdés után még egy kis játszás,és megyünk aludni

Először a kicsi alszik el fel kilenc körül.

Elaltatom,vagy a férjem,ez változó.

A nagy kilenc felé jár aludni.

Amikor őt is elintéztem már csak ketten vagyunk a férjemmel.

Tizenegyig filmezunk,beszélgetünk stb.

Hétvégén máshogy alakul minden,akkor a férjem az udvaron dolgozgat,fát vág stb.

Mi harman elmegyünk sétálni,játszótérre.A délután viszont hasonló mint hétköznap,annyi különbséggel,hogy egy egy órára ellátogatunk a szuleimhez(neki már csak az anyja el de nem tartjuk a kapcsolatot,csak akkor beszélünk ha nagyon muszáj)

jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "segít"? ALAP, hogy csinálja, mert neki is kellett a gyerek. :D


Egyébként hagyd unatkozni nyugodtan a gyereket, amikor én unatkoztam utána játszottam a legjobbakat. Történetmesélés anyának, apának, a mesefiguráknak, stb.

jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!