Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túladagolt C-vitamin?

Túladagolt C-vitamin?

Figyelt kérdés

6 éves lányomnak hétvégén szombat és vasárnap is 3000-3000 mg C-vitamint adtam (aszkorbin sav teában)

Most nézem 650 mg a felső határa egy gyereknek egy nap.

Ma van egy minimális, kb semmi hasmenése, láttam ez tünet.

Tennem kell valamit?


jan. 22. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kipisili a többletet. Nem lesz semmi baj.
jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Egy felnőttnek 500-1000mg a napi ajánlott adag

Minek adsz egy gyereknek 3000mg-ot?

jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mert benéztem, úgy olvastam egy adagolókanál 100 mg x 3 = 300 akartam

Most ma nézem hogy nem 100, hanem 1000 mg

jan. 22. 18:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A C vitamin vízben oldódó vitamin, tehát a felesleg vizelettel távozik. Nem lesz semmi baj.
jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem lesz semmi, kipisili. Én már kamaszként egyszer egy barátnőmmel megettem-ittam rengeteg pezsgőtablettát, mindenféle vitaminnal. Baromi rosszul lettünk tőle, de valószínűleg az is inkább a segédanyagok és a sok szénsav miatt volt.
jan. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeri alkalomtól nem lesz baja, de ha többször előfordul, az vesekövet okozhat. Itasd sokat, hogy hamarabb kiürüljön.


(Nekem meg tavaly az egyévesem rágcsálta el az 1000 mg C vitamin kapszulámat. 2 éjszaka alig aludt, felpörgött tőle, más baj szerencsére nem lett.)

jan. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

C vitamin vizbenoldodo vitamin . Ennyit azert illik tudni mielott arra adja az ember a fejet , hogy egy gyerekrol akar gondoskodni.

Kb az alap tudas resze 🤦‍♀️

jan. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele, de főleg angol nyelvű oldalakon olvastam, hogy a túl nagy dózis okozhat erős hányást, ami akár egy hétig is tarthat meg erős hasi görcsöket. Erre voltam főleg kíváncsi, hogy valaki ír e ilyen jellegű tapasztalatot. Nálunk nem volt hányás, de hétfőn mondta hogy fáj a hasa és ment is a hasa neki gyengén, de keddre elmúlt.
jan. 24. 08:28
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem lett semmi szerencsére :)
febr. 10. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!