Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekkel hogyan bicikliztek?...

Gyerekkel hogyan bicikliztek? Gyerekülést meddig használtatok?

Figyelt kérdés
Lányom 5 éves, 21 kg. Dechatlonos gyerekülésünk van, elvileg 22 kg-ig használható. Mostanában érzem, hogy alig tudok vele tekerni, nagyon nehéz hátul. :/ Szinte 1 km után kiköpöm a tüdőm. Ha nincs ott tekerek simán, szóval a súllyal lehet a gond. Meg félek is lassan, le ne szakadjon mert eléri lassan a súlyhatárt. Utána már csak simán csomagtartón kell vinni, vagy hogy? Elvileg azt mondják úgy könyebb. Az ovi 2 km-re van, bicajjal szoktam reggel vinni. (Délután férjem hozza kocsival) Az hogy ő is biciklizzen nem opció mert egyrészt tavaly nem sikerült neki megtanulni, másrészt ha tudna sem engedném biciklizni, mert felnőttként is életveszély az az út kb, száguldoznak a kocsik, utcákból úgy kijönnek hogy szét se néznek stb, esélytelen hogy én engedjek egy 5 éves gyereket ott biciklizni.
jan. 24. 08:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%
Gyerekszállító utánfutó a bicajra esetleg.Csomagtartón TILOSa gyereket vinni.Annál biztonságosabb az is,ha a gyerekülésbe marad a súlyhatáron felül is.
jan. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%

Csomagtartón vinni tilos, bár kisebb helyeken tényleg szokták. Gyors körülnézéssel nem találtam magasabb súlyhatárú ülést, bár lehet, hogy van, de ha van is, valószínűleg 40 ezer minimum.


Ha megtanul biciklizni, akkor használhattok trailgatort (ezzel hozzá lehet kapcsolni a gyerekbiciklit a felnőtthöz), vagy van ilyen célra gyerek-félbicikli. Gyakorlatilag egy felnőtt-gyerek tandem lesz a biciklidből. Kell rá egy jelzőzászló, nehogy ne vegyék észre a tőled alacsonyabb gyereket mögötted.


Bicikli utánfutók 50 kg összsúlyig megengedettek. A legázolás itt is játszik, de nem kell hozzá tudnia biciklizni. (Van, aki szerint nem szabad ilyenben vinni gyereket Mo-n, valójában a kresz pótkocsin tiltja a személyszállítást, a pótkocsi azonban az, amit gépjárműhöz kötnek. A kerékpár esetén utánfutóról beszél, nem tiltja meg a személyszállítást, de külön nincs odaírva, hogy szabad.)


Minden más megoldás, ami eszembe jut, sokkal drágább. Riksa, cargo bike, tandemet átalakíttatni hogy rá tudjon ülni, ilyesmi merül fel.


Ha hajtani nehéz, ellenőrizni kéne a hátsó csapágyat a bicikliden. Lehet, hogy tropa lett a túlterheléstől.

jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Néztem a nagyobb ülést, én sem találok, vagy 50 ezer plusz áron láttam 1-2t talán én is.

A biciklinek nincs baja, fél éves, múltkor volt bicajszerelőnél is, ő sem látott rajta semmi különöset.

jan. 24. 09:06
 4/28 A kérdező kommentje:
Igazából egy évre kellene durván megoldás vagy másfél, mert idén kezdi a nagycsoportot, jövőre sulis lesz, az iskola 50 méter (szomszéd) a házunktól, szóval nyilván gyalog fog, fogunk menni. Azért sem akarok túl nagy befektetést erre.
jan. 24. 09:08
 5/28 A kérdező kommentje:
Lehet akkor marad az, hogy sétálunk, tolom a bicajt, és ha leadtam hazatekerek :(
jan. 24. 09:10
 6/28 babyboom567 ***** válasza:
76%

De hiába veszed meg a nagyobb gyereknek való ülést, jobban elbírni akkor sem fogod már.És igazából tök mindegy,mert ha elütnek gyerekkel együtt(hisz mondod,hogy életveszélyesen sz@r a forgalom),az csúnya lesz.Ilyen szempontból én paramami vagyok,sosem vittem biciklin a gyereket.Találjatok más megoldást szerintem.

(persze persze, lehet lepontozni, olyat is láttam már hogy elöl hátul gyerek,meg egy csecsemő kendőben az anyukán,hát egy sima borulásnál nagyon nagy baj lehet belőle)

jan. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Ja persze, nem opció a gyerekülés a nagyobb. Van biciklisáv,felnőttként azért nem olyan vészes, de egy 5 évest nem hagynék ott maga tekerni az biztos.

Más megoldás nincs, csak a gyalogolás, amivel nincs gond, simán legyalogol 2 km-t, csak akkor majd kicsit korábban kell indulni mint eddig, de ez van.

jan. 24. 09:20
 8/28 anonim ***** válasza:
20%

Simán vittem a csomagtartón nagycsoportos korában fél évig ameddig nem ment stabilan a bicajával és nem ismerte a kresz rá vonatkozó szabályait. Engem is úgy vittek gyerekkoromban.

Pici párna popsi alá, lábak szét, derekamba kapaszkodni aztán hajrá.

jan. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Kicsit tartok tőle, nekem 5 évesen apám ledarálta a lábam így :(

Mentő vitt el és fél évig kb járni sem tudtam, egy teljes nyarat tolókocsiban hordott anyukám. Csontig darálta a lábam, kilógott a csont is hátul.

jan. 24. 09:40
 10/28 anonim ***** válasza:
78%
Aztán ha a küllő közé akad alába a gyereknek, akkor lesz nemulass!Tilos,és veszélyes a csomagtartón gyereket szállítani.Régen az autóban sem volt gyerekülés,de még biztonsagiöv se hátul, ettől még nem utazunk úgy ma,hogy bedobjuk ülés nélkül a gyereket.A bicikli csomagtartó,az csomagszállítasra van.Amúgy kérdező, szerintem nem szakad le a 25 kg-s gyerek alatt se az ülés.Alul vannak méretezve,hogy tuti biztonságosak legyenek Ha egy éven belül eléri a határt,vagy esetleg 1 kg-val meghaladja, akkor is biztonságosabb az ülés,mint a sima csomagtartó.Tekerni ugyanolyan nehéz lesz,mert a súlya az nem változik attól,hogy nem ülésben ül.
jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!