Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális 2 évesen,...

Mennyire normális 2 évesen, hogy nem alszik 2 óránál többet egyhuzamban?

Figyelt kérdés

A kisfiam sose volt jó alvó. Nemsokára 2 éves lesz, és átlag 1-2 óránként ébred éjszaka. Jobb éjszakákon kicsi simi, aztán alszik tovább.

Nem alszik többet soha 2 óránál egyben. És ha alszik, akkor is felületesen. Amint elmozdulok mellőle, 3 perc, és sír is.

Nem tudom, ez mennyire normális?

A nagytesó ennyi idősen azért már jobban aludt. Ő is ébredt, de max 2-3x, ivott, vagy be kellett takarni, és kész, aludt tovább.

A kicsi viszont nem.

Mitől lehet? Vagy ez normális, ő ilyen alvó és kész?


jan. 25. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen gyerek, és beletartozik a normàlis tartomànyba. De nagyon fàrasztó.
jan. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az nem baj, hogy fárasztó. Csak nem tudom mennyire normális, hogy nem alszik. Az idegrendszerének nem tesz rosszat?
jan. 25. 10:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek pontosan érzi, mi jó neki és mi nem, az idegrendszerének meg miért tenne rosszat????
jan. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert nem pihentető így aludni. És az idegrendszer fejlődéséhez kell a jó minőségű alvás. Hát attól messze vagyunk.....😅
jan. 25. 11:03
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Az enyém is így alszik. Éjszaka átlag 6x kel. Én reménykedtem, hogy nem normális, mert akkor ezt azt jelenti, hogy lehet vele csinálni valamit. De sok kérdezgetés után atta jutottam, hogy normális, csak megszívtam. 😅
jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az en nagyobbik fiam is ilyen volt majdnem 3 éves koraig. Most mar 1-2 alkalommal csak felül, esetleg iszik, és alszik tovább.
jan. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a lányom, ő is ilyen. Normális. Sajnos.


Ő tök kipihent, én zombi (dolgozok már)

jan. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális -sajnos - mert azt mindenki elfelejti, hogy a gyerekek alvásritmusa kezdetben más, mint a felnőtteké, hamarabb kerül mély alvásba és előbb ér véget. Neki ez teljesen pihentető, neked nem. Ezt valamelyik gyerek előbb kinövi, valaki később, de hosszabbodik majd az egyhuzamban töltött alvásidő.
jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

" az idegrendszer fejlődéséhez kell a jó minőségű alvás"


Ez így hülyeség, az idegrendszer fejlödik és kész. A jó minöségü alvás meg nem azt jeletni, hogy naponta X órát alszik egyben, hanem hoyg amikro alszik, akkor kipiheni magát.

Egy gyerek magától mindig alszik ennyit, és pontosan tudja a szervezet, mennyi idöre van szüksége.

Az egyetlen probléma az lenne, ha a gyerek akarna aludni és nem engedik.

jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A normális egyik vàltozata.

Az ADHD-s gyerekek közt egy kicsit gyakoribb, hogy gyakran felkelnek ekkora korban. De nem minden ADHD-s ra igaz ès nem minden gyerek ADHD-s, aki gyakran kelt kicsikènt.

Ès legfőképpen: nem a gyakori keléstől fejlődött ,,rosszul" az idegrendszerük, hanem a gyakori kelés az eltérő idegrendszer egyik tünete lehet.

jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!