Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák!! Ti is csaptatok rá...

Anyukák!! Ti is csaptatok rá néha gyerek kezére vagy fenekére?? Ti is éreztetek nagy bűntudatot? Illetve ha dolgotok van, és nemtudtok a gyerekkel annyit játszani amiatt is rosszul érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam 3 éves.

Sajnos volt olyan helyzet mikor annyira ideges lettem és elfogyott a türelmem, hogy rá csaptam a fenekére.

Vagy kicsit meg fogtam a vállát és megráztam.

Megfogadtam soha többet nem fogom.

De azóta is annyira bánt ez a dolog,hogy ilyet tettem.


Amiatt is nagyon rosszul érzem magam ha többet takarítok vagy főzök éppen, és egyedül kell játszon...

Mindig vele vagyok,sokat játszunk, de akkor is rosszul érzem magam ha dolgom van és nem lehetek vele.



jan. 27. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem egy kicsit eltúlzod az elvárásokat magaddal szemben. Egyszer-kétszer odacsapni nem jó, de nem is katasztrófa. Keresd magadban, hogy hogyan kerüld el azokat a helyzeteket, ami idáig fajul. Hatékonyabb a körülmények javításán dolgozni, mint magadat ekézni.


Az pedig fontos és jó, ha el tud játszani egyedül. Viszont az jobb szerintem, ha a takarításba, főzésbe bevonod, hiába lassabb úgy. Vagy legalábbis felajánlod neki, hogy segíthet. Az én fiam csak két éves, ő szívesen "porszívózik" (egy külön csőre tettem egy kis porszívófejet, azt tologatja), pomponokkal főz a kislábasban míg én főzök, de pl. a gombaszárakat már egész ügyesen feldarabolta egy vajazókéssel. Aztán amikor pihensz, akkor játszhat egyedül.

jan. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Ja és igen, én is csaptam rá. Sőt meg is haraptam már (nem durván, nem sérült meg). Nem vagyok rájuk büszke persze, és igazából nevelő hatását se tapasztaltam.


Egyszer direkt belecsíptem a lábába, mikor altatni próbáltam ő meg a fejemen ugrált, túl volt fáradva. Ezegyszer működött, nem értette, mi az, de sírni kezdett, hozzám bújt és elaludt. Amúgy ilyenkor úgy szokott tudni elaludni, hogy elesik, és amiatt bújik oda. Komolyan nem tudom ebben az egy esetben, hogy jót tettem vagy rosszat. De nem ez a tipikus.

jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Igen, nem
jan. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Nem.

Igen.

jan. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%
Én is ilyen vagyok!A mindenem a gyerekeim!Ha rosszat csinálnak és kiabálok velük,már attol rosszul érzem magam. :( Megütni nem szoktam őket,mert az idiota apám vert minket,még most is ennem iszom a levét.Nem akarom,hogy a gyerekeim is lelkisérultek legyenek.
jan. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Max a szuper anyukák (ha vannak ilyenek) nem csinálnak ilyent soha, vagy aki csinálja, letagadja. Egy gyerekkel nem könnyű az élet, sajnos olykor előfordulhat, mi sem vagyunk robotok, sok teher zúdul ránk, persze, hogy megesik, hogy mondjuk a fenekére csapunk. Ez még nem rendszeres verés, főleg ha utána bűndutatunk van és bánjuk az egészet.
jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%

Mi az hogy persze, hogy rácsapunk? Nem, nem az. És nem tagadjuk le, csak egyszerűen nem vagyunk idegbetegek és tudjuk kezelni az érzelmeinket, valamit realizaljuk, hogy arról, hogy én dühös vagyok nem egy 3 éves tehet, az az én dühöm, nekem kell még oldani, nem rajta levezetni.

Nem azért szültem meg és ovom, féltem, hogy pont én okozzak neki fájdalmat. Se fizikailag, se lelkileg. És akkor csodálkozok, hogy kezelhetetlen meg hisztis a gyerek.. Mikor a saját anyja veri.

jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De rossz helyen kérdezed ezt. Keress rá, volt már sok hasonló kérdés, itt még nem is ekéztek téged annyira, mint őket. Mert általában az a válasz szokott jönni a mintaanyáktól, mint a 7-es. De nem egy, hanem 20.

Aztán érezd magad még szarabbul tőle.

Pedig elárulom, aki azt mondja, hogy soha nem csinált ilyet, az hazudik.

Lehet most lepontozni, meg ellenkezni, de én továbbra is állítom, hogy nekem van igazam.

Van egy kolléganőm, maga a megtestesült nyugalom, mindenki nagyon szereti, és nem tudom elképzelni, hogy őt bármi fel tudná húzni. 4 fia van. És elismerte nekem, hogy volt már, hogy ő is rácsapott a gyerek fenekére.

Szóval ennyit erről. Hús-vér emberek "idegbetegek, és nem tudják kezelni az érzelmeiket" (7-es szerint). Csak az interneten kitalált mintaanyák csinálják ezt másképp.

jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert aki megcsapja a gyerekét el nem tudja képzelni, hogy van olyan aki max a gondolatig jut el, hogy “de megcsapnám”, de nem jut el tettlegességig mert van önkontrollja, tudatossága, jobb eszköze az odacsapáson kívül. Szomorú hogy ezt magyarázni és bizonygatni kell. Illetve szomorú hogy valakinek természetes hogy odacsap a gyerekének.
jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!