Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet a gyermeket...

Hogyan lehet a gyermeket jobban fejleszteni?

Figyelt kérdés
A fiam 5 éves óvodás és szeretném jobban fejleszteni a beszédét leginkább. Nagyon okos kisfiú, dícsérik az oviban is de a beszéde sajnos kicsit le van maradva. Nem tudja kimondani az 'R' betűt és néha a 'NY' és a 'GY' sem megy neki. A hallása a szeme a kézmozgása nagyon jó. De mivel ezeket a betűket nem tudja mondani így a szavai és a mondókái néha értelmetlenek. Hogyan lehet orvosolni ezeket? Olvasok neki rengeteget és itthol nagyon sokat tanítgatjuk de úgy látjuk ez nem elég. Felkeresünk majd logopédust is de azon kívül hogyan? Illetve még egy kérdés lenne. A gátlásait a szégyenlősségét hogyan lehetne feloldani? Itthol nagyon nagyszájú vagány kisfiú de az oviban iszonyat szégyenlős és emiatt nem úgy teljesít mert mintha nem merné. Nem bántja senki, barátkozik sokan játszanak vele, bekapcsolódik mindenbe de magában nem mer mondókázni és beszélgetést kezdeményezni. Köszi.
jan. 28. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember más. Vannak félénk emberek. Ezzel semmi baj nincs. Ne szekáljátok a gyereket, ha nem akar szerepelni és kezdeményezni, akkor nem kell. Hadd legyen önmaga.

A beszéddel a logopédus fog tudni segíteni, ő mutatja majd meg a gyakorlatokat, amiket otthon tudtok vegezni.

jan. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez abszolút logopédus hatásköre.
jan. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A félénkségre én is ezt mondom. Én nem szerettem szerepelni. Persze otthon más, de mikor gyerek voltam a mamám folyton eröltette hiába kérte anyám hogy ne. És ez felnőtt létemre is sokáig megmaradt, és sokkal nehezebb volt magamtól levetkőzni ezt a gátlást. Én a gyerekemnél hagyom, hogy a sajá tempójában haladjon nem fogom neki eröltetni ha lassan nyílik meg.

A beszéd logopédus és amig ő nem ad esetleg más feladatot addig olvass, mesélj neki gyakran.

jan. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Te sehogy. Ez a logopédus hatásköre, majd azt csináld, amit ő javasol.
jan. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A logopédus ha úgy látja, ad otthonra feladatokat, amiket meg tudtok csinálni.

Az meg, hogy félénk, az ilyen. Nem egyformák a gyerekek. A lányom mindig is nagy dumás volt. Akárhova mentünk, azonnal barátkozott, dumált, elvolt bárhol bárkivel. A fiam meg pont az ellentéte. A bölcsiben tök sokáig nem is tudták, milyen sokat beszél. Aztán feloldódott ott is, és be nem áll a szája. De Akárhova megyünk, az elején meg se szólal. Még mamáéknál is teljesen megszeppent. Aztán kis idő után feloldódik, és le se lehet lőni. :)

jan. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én sem erőltetem mert emlékszem hogy engem is állandóan beszéltetni akartak, csak így meg óvónőknek az jön le hogy nem tud beszélni mert keveset hallják beszélni és én hiába bizonygatom hogy de igenis tud és itthol rengeteget mondókázik. Valahogy mégsem értik hogy ő ilyen kis zárkózott. Természetesen keresünk fel logopédust mert tudom hogy szükséges. Köszi mindenkinek
jan. 28. 09:46
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Amíg azt mondod, "ithol" nem kell csodálkozni.
jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Logopédus mielőbb, minél kisebb, annál könnyebben, gyorsabban fejlődik. Tényleg csodát tudnak tenni. Oviban nincs? Mert sok oviban eleve van ingyen.

A félénkség ellen az a legjobb, ha otthon biztonságos, elfogadó környezetet teremtetek neki, ami szerintem megvan. Attól még az alaptermészetében megmaradhat valamelyes visszahúzódás, de biztonságos háttérrel előbb utóbb ki fog nyílni.

jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 7. válaszoló. Nem azt írtam hogy ithol hanem azt hogy itthol és ne haragudj már megy de ezt nálunk így mondják. Gondolom Pesten születtél és ott is élsz. Ti szintén másképp mondjátok. Ez nálunk abszolút elfogadott és nem beszédhiba!! Köszi hogy ennyire értelmes voltál.
jan. 28. 10:54
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked nincs teendőd azonkívül, hogy elviszed a logopédushoz és azt csinálod, amit javasol.
jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!