Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiam borzasztó hisztis....

5 éves fiam borzasztó hisztis. Ha valami másképp van, mint neki tetszik, ordít, visszafelesel. Megütni nem szoktam, de amikor nagyon kihoz a sodromból, bizony, kiabálok. Mi ez? Ja és mindenre csípőből azt mondja, hogy nem, vagy nem akarom.

Figyelt kérdés
Tudtok valami okosat mondani? Folyamatosan kérdez, nincs egy perc szünet.
jan. 28. 13:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Tasli?
jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Állítólag lehet gyereket nevelni pörölés meg könyörgés nélkül. Nektek sikerül? Pedig szigorú és következetes vagyok.
jan. 28. 13:39
 3/13 anonim válasza:
74%
Autizmusra volt már vizsgálva?
jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Volt, de nem az. Csak idegrendszeri éretlenség.
jan. 28. 14:05
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Meg is van a válasz...idegrendszeri értetlenség.
jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Állítólag lehet gyereket nevelni pörölés meg könyörgés nélkül. Nektek sikerül? Pedig szigorú és következetes vagyok."

És ezt ki állítja? Általában a 70 éves mamik szokták, akik már rég elfelejtették, hogy milyen az, ha a nőnek kicsi gyereke van. Meg még a gyermektelenek szoktak ilyen okosak lenni.

A filmekben is minden kisgyerek kicsinyített felnőtt, akire ha szépen rászólsz, és szépen, nyugodtan elmagyarázod, hogy miért ne csinálja, amit egyébként ő nagyon akar, akkor ő ezt lelkesen tudomásul veszi. Hiszen anyuka szofisztikáltan elmesélte neki, hogy mért nem szabad úgy viselkedni, hát akkor a 2 éves gyerek egyébként teljesen normális életkori sajátosságai már nem is játszanak. Nem fog hisztizni, és nem fog ellenkezni, hiszen anyuka szépen elmagyarázta neki, hogy nem csinálunk ilyet. Aha, persze. Az én gyerekemnek, ha elmondtam, hogy miért ne csinálja, annál inkább csinálta. Szóval nehogy már te érezd magad rosszul!

jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Azt nagyon helyesnek tartom, hogy nem ütöd meg, aki egy kisgyereket megüt, maga is pofont érdemel.

De a választ meg is írtad, idegrendszeri éretlenség, emiatt olyan, amilyen.

jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező azért néha néha oda lehet kicsit sózni a fenekére,én is ha kiskoromban rossz voltam akkor kaptam a fenekemre és így tanultam meg hogy mit szabad és mit nem.Jó hogy már nem engeded meg neki hogy neked menjen.Nem minden gyerek ért a szóból és néha eréjesebbnek kell lenni.
jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Bizony én is kaptam néha a seggemre amikor hülye voltam. Nem lettem sérült és nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel. :D van, amikor már semmi nem használ...nyilván nem kell kék-zöldre verni, de egy seggre csapás az elég ahhoz, hogy kizökkentse a marhaságból.
jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire éri el ezzel a célját? Apám előző házasságában volt egy 6-7 év körüli lány, kb folyamatosan bőgött, kiabált és nagyon sokszor el is érte vele a célját.

Én például amikor követelőzött és rákezdett a hisztire, magára hagytam, hogy majd csak elunja, de visszazavartak hozzá, hogy csináljam meg amit kért.

Például olvastam neki estimesét, aztán még kettőt, mert kérte, aztán elmondtam, hogy majd holnap olvasok még, de most aludjon, amire elkezdett ordibálva bőgni, hogy még akar mesét. Kimentem a szobából, hogy majd elunja a sírást, apám meg visszaküldött, hogy olvassak még neki. Na ebből annyit tanult csak, hogy elég csak bőgnie, úgyis megsajnálják a felnőttek.


Tehát mennyiszer van az, hogy gyorsabb megoldásnak tűnik az, hogy valamit helyette megcsinálsz vagy inább megkapja amit akar, hogy lezárd végre a hisztit?

Ha esetleg úgy látod, hogy ez elő szokott fordulni, akkor először próbálj ezen változtatni.

jan. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!