Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az alapozó terápia, vagy a...

Az alapozó terápia, vagy a tsmt hatékonyabb?

Figyelt kérdés
jan. 28. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj, ha találsz akármelyiket.
jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mind2 jó, de alapozóra csak 5 éves kortól mehet, előtte tsmt.
jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám hogy vagy-vagy, pont azért mert alapozó a tsmt-re épül. A mi ikreink is először tsmt-re jártak, majd mielőtt betöltötték a 6-ot, elkedzték az alapozót.

Én nagyon elégedett vagyok egyébként, tsmt elkezdése után pár hónappal sokkal több türelme lett a lányomnak az olyan játékokhoz amit azelőtt egy pillanat alatt abbahagyott. Pl napocskát rajzolt, de a házikóhoz már nem volt türelme, mert ott ugye "pepecselni kell" a kis ajóval, ablakokkal. Vagy a mozaikos ragasztós is, azt is megcsinálja már egy ültő helyében. Valamint a mozgása is sokkal jobb lett. Már nem esik el a saját lábába mint régen😃

jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kor es problemafuggo.

A tsmt mehet 3 honapos kortol, az alapozo alapozasa 4 eves kortol, az alapozo terapia 5 eves kortol - ez beszukiti a lehetoseget kicsiknek.


A tsmt van egyeniben, otthon tornazol a gyerekkel heti 4-5 nap a megadott feladatsor alapjan. Ez idegen helyzetben nehezen oldodo gyereknel praktikus lehet, plusz sokkal jobban egyenre szabhato. Kisebb problema eseten van belole csoportos verzio.


Az alapozo csak terapeutaval vegzett, ott nincs home training. Egyenire van lehetoseg, de ido es szakember hianyaban kevesen vallalnak egyeniben gyereket. Otthon opponalo gyerekkel praktikusabb.


Ami meg szempont szokott lenni: az egyeni tsmt-nek nagy az eszkozigenye, plusz nagyon igenybe veszi a szulot is. Azert egy ot ev feletti gyereket naponta megtartani pl. egy nagylabdan es rugoztatni, az fizikailag is horror.



Terapia szinten: szenzoros gyerekeknel szerintem a tsmt hatekonyabb. Ha kicsinek (es nagyobbnak) nagymozgasos elteres volt es van, akkor az alapozo jobban be szokott valni. Es van egy nagy kozos metszet, akik mindkettotol szepen behozzak a lenaradast.


Es persze mindez nagyon terapeutafuggo - kinek kivel lesz meg a kozos hang.

jan. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!