Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon nem birom már az...

Nagyon nem birom már az anyaságot. Mièrt èrzem ezt?

Figyelt kérdés

Előről írom le inkább.

Míg nem volt gyerek szerettem egyedül èlni,imádtama rendet, tiszta lakást, nem főztem eljártam enni, heti 1 szer mostam, ès csend volt.

Aztán 10 ève megismertem a fèrjem. Úgy döntöttük legyen gyerek. De akkor meg se fordultak a fejembe azok a dolgok amiket most írok le. Ha gondolok erre tuti máskèpp döntök...


Van egy 7 èves ès egy 5 èves gyerek. Az elmúlt èvekbe azt èezem nem birom már ezt az egèszet legszívesebben visszamennèk az időbe ahol dönthetek erről helyesen.


Belefáradtam már lelkileg, idegileg, hogy minden 2 nap főznöm kell, 2-3 naponta mosni, hetente többször takarítani, a gyerekeket állandóan kiszolgálni pakolni a konyhába utánuk naponta többször mosogatógèpet indítani ki be pakolni, állandóan össze barnázva a wc, tiszta pisi az ülőke ezeket naponta többször takarítani, a mosdót minden kèzmosás után szinte takarítani mert vagy fogkrèmes vagy össze van fogdosva piszkos kèzzel, a kapcsolóval ugyan ez, rohanni èrtük, vinni őket reggel majd hazafele velük be a boltba, ha veszekednek azt hallgatni, ha èpp akarnak valamit akkor kiszolgálni ha kipacsolják a vizet fürdèsnèl takarítani ha lemorzsálnak feltakarítani........


Elegem van èn hülye azt a nyugis èletem feladtam. Agyam se volt, hogy ilyen ki@aszott fárasztó idegileg, lelkileg. Minden este sírok, hogy a picsa kivan semmi kedvem ezt csinálni oda a fiatalságom ès muszájból kell ezt csinálnom. Már dupla adag vitamint szedek de nem segít. A múltam tart èletben, hogy mèg 15 èv ès újra úgy èlhetek.

Fèrjem reggel 6 kor megy, este 7 fele èr haza.


Nincs perc, hogy ne èrezzek haragot, hogy így elcsesztem de piszkosul. Minden este eltudok menni 1 órára ènidőre de azzal semmire se megyek. Míg oda vagyok szuper, csak amikor jövök haza az a nehèz. Mintha el sem mentem volna èrtelmetlen volt az ènidő, mert összessègèben az èletformámat utálom.

Elválni nem fogok. Azèrt is kibirom ès vègigcsinálom.


De, hogy ennyire meggyűlöljem az anyaságot sose gondoltam volna.


Már ha egy gyereket meglátok az utcán fel megya pumpa mert eszembe jut mit èlek át mint anya.


jan. 28. 21:55
1 2 3 4 5 6
 11/53 Tajkezsam válasza:
15%
Tudod mi? Inkább hálás lehetnél azért, hogy vannak gyerekeid! Mert, hogy nekem is van 2 és én is panaszkodhatnák , merthogy velük még nehezebb, mert apjuk nincs egész nap sírnak és méghozzá egyszerre. Munkám sincs, mert nem vagyok valami ügyes és családom és semmi ismerősöm sincs. Szóval én is megtehetném, hogy most el kezdem magam sajnáltatni. A régi barátnőm pedig azért lett öngyilkos, mert nem lehetett gyereke. Szóval úgy vigyázz arra, hogy miképp fogod magad sajnáltatni.
jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Belefáradtam a munkafolyamatokba ès ez elől menekülnèk nem a gyerekektől. Ha lenne segítsèg mint minden más " normális " családnál, talán nem borulok ki így idegileg. Amikor az első gyerek megszületett semmi bajom se volt. Kb.akkor kezdődött de jó lassan, amikor a tesó megszületett. Úgy igazán ilyen mèllyen kb 3 ève èrzem. Tehát mikor a tesó született semmi de semmit se èreztem ebből ezèrt is akartam tesót. Szerintem összeroppantam a második gyerek után ès annak a tüneteit hordozom felerősödve.
jan. 28. 22:30
 13/53 anonim ***** válasza:
95%
11! Ezeket a kommenteket sosem értettem. És ha te is panaszkodhatnal de te nem teszed akkor most nála már így minden rendben lesz? Vagy mert ismertél valakit akinek nem lehetett gyereke akkor az ő érzései most semmissé váltak? Mindenki a maga szintjén nyomorog.
jan. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:
11 sajnálom, hogy Te is hasonlókat èlsz át. Az, hogy a barátnődnek nem lehetett gyereke sajnálatos, de nekem ehhez nincs közöm ès jobban se fogom ettől a jelenlegi helyzetet látni.
jan. 28. 22:37
 15/53 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem tudtok neki segíteni miért kell bántani?


Mindenki azt mondja, hogy dehát te akartad/tudtad mit vállalsz/mit gondoltál milyen lesz? Hát nem.


Senki nem tudja, mert a szuper anyuk, mint itt mindenki csak a szép és jó oldalát mutatja mindennek. Az én ismerőseim is 2 hetes gyerekekkel mennek nyaralni. 1-2 hónapossal már nyaralni. És ha beszélgetek velük akkor is alig merik elmondani, hogy hát hetek óta nem alszanak, fürdeni is alig van idő stb.


Ha nincs segítség, felnőtt társaság nagyon hamar ki lehet égni vagy depresszióba esni. Főleg ha nem tud olyasmit elengedni valaki, hogy nincs rend.


Kedves kérdező, lehet jót tenne neked, ha keresnél egy szakembert, akivel ezeket át tudod beszélni és fél tudod dolgozni. Alkalomszerűen lehet alkalmazni takarító nőt, esetleg dadus vigyázatna rájuk havi 1-2 alkalommal(elvinné őket játszóra vagy te tudnál elmenni 1-2 extra órára csinálni valamit).

jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
79%

Fiatalon mentél férjhez

Úgy érzed hogy nem "éltél"eleget (bulik stb)

A barátnőid még mindig "szabadok"és emiatt van benned egy kis irigység

Ezekre tudok gondolni ha csak a kérdésed nézem

Viszont ami nekem szemet szúrt hogy egyszer sem írtad hogy ettől függetlenül szereted a gyerekeiket

A gyerekek jelenléte nem változtat semmin

Nem utálod őket

Anya rabszolga vagy

Ezt nyilván miattuk érzed


Lenne egy kérdésem hogy mit csinálsz az énidőben

Tényleg érdekel mert lehet hogy mást kellene csinálni ami jobban oldja a feszültséget

Amivel tudnál javítani a helyzeten az hogy kezd el nevelni a gyerekeket a rendre,tisztaságra azzal is lemegy egy kis teher a válladrol mivel az elsőnél még nem volt ilyen gondod így ezek szerint a kettő az ami már sok

jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:

Utolsó. Minden szavaddal egyetèrtek. Jártam pszichológusnál az csak lehúzás volt az agyamba a dolgokat nem tudja helyretenni. De igen, kell segítsèg, hogy feldolgozzam azt, hogy elcsesztem, ès nincs visszaút. Ez a legnagyobb fájdalmam, hogy mindenből találtam normális kiutat sokszor de ezzel egy èletre megbèlyegeztem magam. Nagyon fáj, hogy az a szèp nyugis, kiegyensúlyzott, csendes, gondtalan èlet oda lett. Egy rossszul felmèrt helyzet miatt az ember az egèsz èletèt elcseszheti.

Ezeket az èveket senki se adja vissza, hogy nem èlhettem eddig úgy mint anno.

Igen, minden anya csak a jó oldalát mutatja mesèli. Aztán otthon párnák között sír. Utálom ezt a műmájer kèpmutató nőket. Ezzel imponálva a leendő anyáknak.

Nem egy olyat látok, hogy a boltba az anya cukimukiskodik a gyereknek simike ez az amaz, mindenki elalèt ettől, aztán mikor az utcára èrtek ment a szidkozódás.

Ès mit lát a gyerektelen? Jajj èn is akarok gyereket jájj de cuki babuci.... Ja ez a látszat a valóság meg pokol..

jan. 28. 22:58
 18/53 anonim ***** válasza:
56%

“ Igen, minden anya csak a jó oldalát mutatja mesèli. Aztán otthon párnák között sír. “


Azért álljál már egyenesbe. Az, hogy van olyan mint te azt nem vitatom de hogy minden anya ilyen defekt lenne azt kikérem magamnak. Nem gondolod komolyan, hogy kb mindenki így érez ahogy te ugye? Nem kezdem el magyarázni mert látom felesleges.

jan. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
78%

Segíteni nem tudok, csak együttérezni. Talán pár megértő szó segít.

Hidd el nem vagy egyedül ezekkel az érzésekkel, de még mindig nem illik beszélni róla, mert azonnal kiforgatják arra hogy önző vagy és nem szereted a gyereket, holott ez a kettő dolog nem egyenlő egymással.

Az én életem is összeomlott, mióta megszületett a gyerek. Nem sírok soha, nap nap után jön, megoldom mindig az aktuális problémákat, csinálom a dolgom, közben imádom a gyerekem és utálom az életem mégis.

Hiányzik a szabadság, olyan mintha egy arany kalitkába zárva élnék.

Korábban hezitáltam hogy vállaljak-e gyereket, most is rákérdezett az egyik rokonom, aki zaklatott hogy "de kell, jó lesz", hogy "na ugye nem bántam meg?". Hát őszintén szólva utólag nem tűnik jó döntésnek. Nem akarom a gyerekem halálát, mielőtt bárki kiforgatná, se lelépni mellőle. A lehető legjobb anyja akarok lenni, mellette lenni mindig, támogatni ahogy felnő, de ha ezeket tudnám, hogy mivel jár és hogyan változott meg a kapcsolatom, az életem, hogy szűkültek be a lehetőségeim a jövőre nézve stb, akkor nem vállalnám.

Egy példa: szerettem volna tanulni még képezni magam, mert nem sikerült karriert építenem eddig, de mostmár úgy érzem munka és gyerek mellett minden képzés hosszú/drága és nem tudok jelen lenni, mivel mindig itt kell lennem.

Megértem ha valaki máshogy és sokkal jobban éli meg, de kérek mindenkit hogy azt is értsük meg ha valakinek nem jön be mégsem a dolog. Nagyon sokfélék vagyunk, nem kell mindig azt gondolni hogy másoknak egysíkú a személyiségük. Mindenkinek vannak erősségei és gyengeségei.

jan. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
78%

Ja és ui.: miért van az hogy ha valaki nem írja minden negatív gondolata után hogy de imádom a gyerekem emellett, akkor egyből a legrosszabb anya képe rajzolódik ki? Még a saját bánatáról se írhat pár sort szerencsétlen, anélkül hogy a gyerekeit kéne magasztalja.

Ezt más helyeken is észrevettem már hogy előre védekezni kell, mert különben vér fog folyni.

jan. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!