Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sportoló gyerekek szüleihez...

Sportoló gyerekek szüleihez kérdés? (úszás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdeztem már ebben a témakörben, de most újra kiváncsi lennék.

Van egy 9 éves lányom.

3 éve úszik, ebből 1 éve minősített versenyúszó.

Most elakadtunk. Van egy torpanási pont, és nem fejlődik. Az edző meggyőződése hogy benne ennyi van, és ezzel semmi baj nincs, de el kell engedjük innentől a versenyzést mivel behozhatatlan előnyei vannak a korosztályos ellenfeleknek. Maradjon a gyerek hobbiúszó. A lányom igazából versenyzés miatt csinálja, neki céljai vannak ezzel. Rengeteg edzésre jár, de én is látom amit az edző mond. Megtorpant. Ezért az edzővel kitaláltuk hogy átbeszéljük a gyerekkel hogy lenne e kedve másik sporthoz (vízilabda, vagy kajak ). A gyerek teljesen elzárkózik, és az apukája is azt vallja hogy a kitűzött célok után menni kell, azért küzdeni kell, nem hiszi el hogy ennyi év munkája után búcsút kell intsünk az uszoda ezen részének.

Kérdés:

Szerintetek előfordulhat hogy megszereti a vizílabdát, vagy kajakot? Váltott már valaki?

Volt már valaki ilyen helyzetbe hogy gyakorlatilag így kell döntsön a gyerek helyett?

Hagyjam hogy küzdjön, és várjam hogy ő akarjon váltani?


febr. 1. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Olyan téren is segíthettek, hogy sporthoz igazított étkezés mellette több edzés kondira. Több edzéssel sem tudtok jobb eredményt elérni.
febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam ilyen helyzetben, de esetleg nincs másik úszós egyesület? Hátha ott máshogy foglalkoznak vele és lehet belőle még több is?
febr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Heti 4*2 óra uszoda, 1*1 óra konditermi edzés. A versenytársai 3szor járnak, és 10-15 másodperceket vernek rá hosszanként.

Minden edzés egy próbaüzem. Próbáltunk étrendileg is odafigyelni, nem hozott változást csak a lehagyás másodpercszáma nő, így minden edzés csalódás neki.

MÁr próbálta hogy legyen kabala dressze lehet az a baj, hogy nézzem, hogy ne nézzem.

Kimondom/leíróm úgy ahogy van..Lassú..

és látom rajta hogy belead mindent, de sokszor csak rosszabb az eredmény a kapkodása miatt.

febr. 1. 15:13
 4/17 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a 3.edzőt gyúrjuk mert én is gondoltam hogy az lehet a baj. Az egyedüli aki a kitartása miatt el volt ájulva tőle aki megtanította úszni, miatta szerette meg a sportot, és ő volt aki kitűzte a céljait. De ő egy kezdő oktató hozzá már nem mehetünk, csak látogatóba.
febr. 1. 15:15
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Leulteted a gyereket és "Katika, látod hogy nem sikerül javitanod. Ez csak rajtad múlik, nem azon, hogy milyen dressz van rajtad, vagy nézlek e. Folytathatod az úszás, de így nem visz a Pisabacsi versenyezni, mert látja, hogy nincs esélyed."
febr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha a gyerek teljesítménye ennyi maximum, akkor hiába akarna versenyezni, ez van.
febr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Én elengedném ezt ennyi küzdelem után. A sportban legyen öröme is a gyereknek ne csak munkája.

Pszichológust javaslok mindenképp az elengedéshez, de akár a teljesítmény javulását is hozhatja ha sikerül feloldani mondjuk egy szorongást.

febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám neki, hogy mások szerencsésebb genetikával vannak megáldva és nem tud rajta változtatni, mint ahogy nem fog két méter magas kosarasnő lenni, ez sem fog összejönni, mert így született, ha a feje tetejére áll is.


Persze, ha akarja nyugodtan versenyezhet és rájöhet magától, ha tőled hallva nem szeretné elfogadni. Azzal zárnám, hogy ELÉG JÓ úszó vagy, ELEMED A VÍZ, de a te tehetséged másban rejlik, talán szinkronúszásban vagy műugrásban, vagy merülésben, még fel kell fedezni, mert mindenki születik valamire, csak elsőre nem sikerült megtalálni, és ez teljesen átlagos, az lett volna a csoda, ha elsőre megtaláljuk azt, amiben kiemelkedő lehetsz.


Egyébként tiszta hülyeség, hogy egy hatévesnek nagy tervei vannak, ezt a környezet plántálta bele, egy átlag hatéves nem is tud olyanokat, hogy világverseny úszásból.. Az enyém pl rácsodálkozna, hogy rendeznek ilyen városi, meg területi úszóversenyeket, hiába járt úszni, egyszerűen nem volt téma. Egyébként mutass neki úszónőt a hatalmas vállaival/karjaival, adj rá egy akkora ruhát(M-L), amit kitöltene, és kérdezd meg, hogy szeretne-e ekkora testet, ilyen vállat, ilyen karokat, amik nagyobbak, mint anyáé, de talán még az apjáénál is. A legtöbb lány homokóra alakot szeretne.

febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem hülye, csak kicsi. Még nem akar szembenézni vele, de amikor már lecserélte az uszódresszt, nem nézed, és minden egyéb kifogáson is végigment, észre fogja venni, hogy egyszerűen azért nem megy, mert lassabban úszik, mint a többiek. (Egyébként, hogy lett versenyúszó? Ezek szerint akkor még volt benne annyi, mint a korosztályában. Hova tűnt?)

Sportok terén meg nem csak vízisportokban gondolkodnék. Ő most azokat ellenségnek látja, mert úgy érzi "el akarják szakítani az úszástól." Meg mondjuk simán utálhatja is, attól, hogy víz-víz, még semmi köze egymáshoz. Én például imádtam úszni, de ember nem tudna rávenni, hogy kajakozzak. Bakker, ott a víz és nem úszhatok benne? Ne már. Akkor már inkább mondjuk szinkronúszás. Az lehet jobban tetszene neki és jó is lehetne benne. Jól kell tudni úszni, de nem kell gyorsnak lenni.

febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom gyerekeknél létezik-e, vagy milyen formában, de nekem a hosszútáv úszás jutott eszembe.

Ott nem igazán a gyorsaság, hanem pont a kitartás számít, ami a lányodban a leírás alapján megvan.

febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!