Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek 4 év korkülönbség van...

Akiknek 4 év korkülönbség van a gyerekei között, leírnák milyen előnyeit-hátrányait látják?

Figyelt kérdés
Csak személyes tapasztalatok érdekelnek, csak saját gyerekkel, köszönöm.
febr. 1. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Előny: a nagy közösségbe járt már, nem egész nap voltam 2 gyerekkel.

A nagy egyedül öltözött, evett, ivott.


Hátrány:

Nem "nőttek össze". A kicsi most 4 a nagy 8. Sosem játszottak el együtt.

A nagy igy is iszonyú féltékeny volt a kicsire.

A 2 gyerek közt visszamentem 1 évet dolgozni, "fellélegeztem", aztán kezdhettem újra az egészet ami nekem sokkal nehezebb volt így másodszorra.

Nem örököltek egymástól semmit, mindent vehettem újra. Amit eltettem dobhattam is ki.

Sosem jártak 1 intézménybe, a logisztika sokkal nehezebb.

febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Igy ahogy az elso mondja. Tobb a hatrany. Irigy a nagy nekem is, orokolt ruha nem jatszik, mert vegyes paros, de nem nottek ossze, nem egy korosztaly, csak piszkaljak egymast. A regi jatekok agyak babacuccokat elpasszoltam,nem volt hely,mindent ujra kellett venni. 2 fele kell hordani oket. Egy elony van,h a nagy onallo mire a kicsi erkezik, nekem 6 ev van koztuk.
febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Szemelyes, tesom es en koztem pont ennyi kulonbseg van, mindketten lanyok.

Nem jo a tapasztalatom. Kb. 1-2 ev volt mig egyutt jatszottunk , de annyira nem egy korosztaly. Mire en iskolas lettem, o akkor kezdte az ovodat. Dedosnak hivtam. Mire o kezdet az iskolat, en mar felsos voltam, a fiuk kezdtek erdekelni. Mire kezdtem a gimnaziumot, o meg akkor is csak "dedos 5.-es" volt. Felnottkent, 8 eve nem beszeltunk egy szot sem.

Szerintem a legrosszabb korkulonbseg.

febr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk 3,5 év van. Fél éven ennyi múlna? Kétlem, inkább mástól függ, de

Nálunk szuperul összenőttek, most is épp együtt játszanak. 4 és 8 évesek (márciusban lesz a kicsi 5, a nagy akkor lesz egészen pontosan 8,5).

Ezt tartom a legnagyobb előnynek.

A nagy nálunk 4 évesen ment oviba, így egyszerre 2 gyerek volt együtt egy fél évig. Ez volt a nehezebb része, de jól jött ki, mert kedvezett a testvéri kapcsolatnak.

Valóban nem jártak egyszerre oviba, viszont a kicsi így "örökölte" a nagy óvónőit, ha szerencsénk lesz, akkor a tanári párosból is legalább az egyik marad. Ez megkönnyítette a beszoktatást, hisz a kicsi csecsemő kora óta ismerte őket. Sulinál is előny lenne, mert jól választottunk a nagynak.

febr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
*ja vegyes páros. A nagyobb a lány, kicsi fiú.
febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Tesóm és közöttem 4 év van. Gyerekként talán nem játszottunk el olyan jól (ő ffi, én nő) de azért elvoltunk. Amikor én 20 lettem, ő 16, már együtt szerveztük a hazibulikat és ma is jó testvérek vagyunk (én 42, öcsém 38 éves).
febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem személyes tapasztalat, de az egyik barátnőm gyerekei között van majdnem 4 év, ő is ezt mondta hátrányként, mikor beszélgettünk róla, hogy sosem nőttek össze, nem tudtál igazán úgy játszani, mint a hasonló korosztályú gyerekek.
febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Tesóm és köztem 5,5 van, ez rengeteg volt. Gyerekeim között 3,5, ami tökéletes. Nagyon hamar összenőttek. Nyilván eleinte a nagyobb tanítgatta a kicsit, az volt a fő játék, de 1,5-2 évtől már egyre egyenlőbben játszottak. Most meg már végképp. A kicsi simán megver minket is pl: UNO-ban, most 4 éves.
febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Nálam 3,5 év a korkülönbség. A nagyobbik fiú, a kisebb lány. Szerencsére féltékenység nem volt látványosan,de sosem játszottak együtt, nem voltak el. Ha egyiket érdekelte valami, másikat tuti nem. Végigveszekedték a kicsi korukat. Most a fiam 14,a lányom 11,talán 1 éve nem ölik egymást, és néha már elvannak egy órát is egymás társaságában. Szerintem az a jobb verzió, ha egyneműek, vagy legalább a lány a nagyobb.
febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk 4,5 év korkülönbség van, lány 17 éves, fiú 13. Előnye, hogy a lányom már önálló volt, mikor a fiam született, nem igazán volt féltékenység sem. Nem sokszor játszottak együtt, de ez amiatt is lehet, hogy egyik lány, másik fiú. De nincs rossz kapcsolatuk. Páromnak 13 éves a lánya, tök jól elvannak az én lányommal, bár sajnos ritkán találkoznak, mert ő külföldön él. Nekem tesóm nincs, de a legjobb barátnőm 4 évvel fiatalabb tőlem (én 28 voltam, mikor megismerkedtünk).
febr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!