Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » El van maradva a 20 hónaposom?

El van maradva a 20 hónaposom?

Figyelt kérdés

Eddig nem aggódtam, de 20 hónaposan még mindig nem teljesíti a 18 hónapos kérdőív több pontját. A legnagyobb probléma, hogy nem beszél, egyetlen szókezdeményt mond, semmi mást, csak gagyarászik. Az eldöntendő kérdésekre csak fejrázással válaszol, bólogatni nem szokott, pedig érti amit kérdezek. Pl ha kérdezem hogy éhes vagy, akkor húz a konyha felé bólogatás helyett. Nem is igazán mutogat, ha kérem hogy mutassa meg a cicát a könyvben, 90%-ban nem mutatja meg. Pedig felismeri a cicát, mert ha mondom az utcán hogy cica, keresi rögtön. Nem igazán keresi a kapcsolatot más kisgyerekekkel, szoktuk vinni játszóházba, de ott is egyedül vagy velünk szeret játszani. Amúgy figyeli a többi gyereket, de nem megy oda hozzájuk. Felnőttekkel egyébként barátságos, mosolygós, nem félős kisgyerek. Evőeszközzel nem eszik, csak kézzel, pedig a finommotorikája jó, ezt a védőnő is mondta, ügyesen épít, kirakózik.


Szerintetek el van maradva?


febr. 2. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen, annyi különbséggel, hogy ha akarna, kanállal is tudna enni még levest is, csak nincs kedve, úgyhogy minden étkezést úgy kezd, hogy borítja az egész tányérja tartalmát az etetőszék tálcára. Tud mutatni, de ha kérdezem, hogy hol a cica, az istenért sem mutatja meg. Ha mondod neki, hogy "mondd, hogy...", akkor biztos, hogy semmit nem fog mondani, pedig sok szókezdeménye van. Vannak olyan szavai is, amit nagyon nehéz rájönni, hogy mit jelent. Pl. azt, hogy "ka" egy csomó ideig nem számoltuk szónak, pedig azt jelentette, hogy lámpa (amit a "ka"pcsolóval lehet felkapcsolni :D), simán lehet, hogy nektek is elvésznek ezek a szavak a nagy gagyogásban. Az én lányom nagyon akaratos, addig toporzékolt a lámpa alatt, amíg ki nem találtuk mi az a ka, de ha a tied nyugisabb, lehet, hogy csak beletörődik, hogy nem értitek. Ennyi idősen még nem feltétlen kell szocializálódnia. Szerintem egyenlőre ezek miatt még nem kell aggódni, egyáltalán nem biztos, hogy nem tudja csinálni ezeket, simán lehet, hogy csak nem akarja.
febr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt most megnyugtató volt olvasni, hogy más is hasonló cipőben jár! :) Egyébként igen, én is gondoltam rá, hogy a lehet a nagy halandzsázás közben neki vannak "szavai", csak mi nem értjük egyelőre. :D
febr. 2. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 2 éves, és továbbra sem bólogat, soha nem bólogatott, csak felel már, hogy igen/nem. Szerintem ennek annyi az oka, hogy én se bólogatok semmire, csak igen/nem válasszal reagálok.

Nekünk sok ilyen volt, hogy valamit csak azért nem csinált, mert mi se (pl ujjal mutogatás) és amint figyeltünk rá, rögtön másolta. Gyerekekkel csak 3 éves kor körül kezdenek együtt játszani, addig az is teljesen jó, ha csak figyeli őket. Szerintem normális a gyereked teljesen, semmi kirívó dolgot nem írtál.

febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
NEM kell beszelni 20 honaposan !! Napi tobb ilyen kerdes van, nem ertem miert nem lehet utananezni alap dolgokank mielott problemat gyartasz ??
febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért megnyugtato számodra, hogy más gyereke is le van maradva? Birka szellem.

Nagyon durván le van maradva.. Ez senkinek nem tűnt fel eddig? Konkrétan egy 5 honaposnak felel meg. Gafyog, mosolyog és ennyi.

febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, akkor meséld el, hogy a te gyereked hol tart(ott) 20 hónaposan.
febr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs azzal baj, ha nem megy minden. 20 hónapos a kislányom. A 18 hónapos státuszon kérdés volt, hogy kicsomagol-e apró dolgokat. Hát mondom mit tudom én, nem. :D Sosem figyeltem még meg... Azóta tudatosan adtam a kezébe dolgokat, semmi. Tegnap rábukkant egy kósza szaloncukorra, most sikerült először (fogjuk rá, hogy) kicsomagolni. :D Nem hiszem, hogy ne tanulná meg idővel, szóval semmi gondom ezzel.

A lányom a státuszon már bőven mondott szavakat, jól érthetően, mostmár kezd rövidke mondatokat összerakni, de erre pl. minnnndenki akivel találkozunk, azt mondja hogy úristen milyen tisztán beszél és ez milyen korai. Még a gyerekorvos is mindig rácsodálkozik. Nem csodagyerek, van ilyen, de közel sem ez az általános, ahogy a környezetemben látom, ő korán kezdte.

Viszont hogy beálljak az 1-es sorába. Ha kérem, hogy mutasson rá valamire, vagy mondjon ki valamit, hiába tudom, hogy tudja, az esetek 1%-ában hajlandó megtenni, pláne ha más is ott van. :D Ne akarjam én "szerepeltetni", na...

febr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen volt. Vagyis ő mutogatott, de a beszéd és evés (kanállal persze) még 2 évesen sem kezdődött el.

A kanalat a tányérba mártani majd a szájába venni 2,5 éves kortól volt hajlandó. Addig levesen kívül szinte bármit kézzel akart enni.

Jártunk tsmt-re. Ettől függetlenül majdnem 3 éves volt, mikor elkezdett beszélni, de napi 10-20 új szóval.

Oviban meg logopédus kellett.

Szerencsére szeptemberi születésű, volt plusz 1 éve oviban, visszatartani sem kellett, 4 évet automatikusan járt oviba. Arra az évre szüksége volt.

Iskolában már nincs különbség, folyékonyan olvas, helyesen is ír, matekkal sincs gond, 2. osztályos.


2 évesen inkább félt a többi gyerektől, de oviban és iskolában is könnyen barátkozik. Nincs vele semmi gond.

febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!