Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nehéz játszani?

Miért nehéz játszani?

Figyelt kérdés

Elsősorban kisgyerekes apukák!

Tudtok játszani 2-4 éves gyereketekkel?

Saját óvodás-kisiskolás koromra még emlékszek, hogy elvoltam a játékokkal, amolyan szerepjátékokat játszottam. Beszélgettem a figurákkal stb.

Most 40+ évesen hozzá sem tudok szólni a dologhoz, csak nézem mosolyogva, hogy eljátszik magában, közben iszonyúan kínosan érzem magam.

Nem az a gond, hogy le kellene süllyednem egy 3 éves szintjére, nem gondolom, hogy lesüllyedés lenne, nem szégyellném, hogy elmotyognék, meg beszélgetnék a kis figurákkal. Ha tudnék, de fogalmam sincs, hogy miről.

Nyilván egy társasjátékkal már én is kezdeni tudnék valamit, de mondjuk 9 év felett.

(Közrejátszik itt némileg ún. debilizáló szorongásnak nevezett jelenség is)

Szóval ... kinek hogy megy ez?



febr. 3. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak 9 év felett?

Remek társasok vannak kisebb kortól is, amit az egész család élvez, egyáltalán nem gagyik. Rengeteg kártyajáték, lego. Férjem non-stop játszik a gyerekekkel. A nagy sincs még 9.

febr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

3,5 éves a nagyobb gyerkőc nálunk, és az apjával jobban és szívesebben játszik, mint velem :D Nagyon jókat elbeszélgetnek a figurák (igen, nálunk is ez a kedvenc játék), mindenféle szituációkat lejátszanak így. Van, amikor a lányom találja ki és irányítja a helyzetet, de néha a férjemre marad ez a nemes feladat. Én sem mindig tudom elképzelni, hogy hogyan lehetséges ez, de neki ez nagyon könnyen jön, legalábbis kívülről nézve. Én is szoktam vele játszani, de nekem ez a beszélgetősdi a "semmiről" (sokszor, de nyilván ezek is életkorának megfelelően mindig szólnak _valamiről_, mittudomén, konfliktuskezelés meg színek, számok, tudomisén) sokkal nehezebben jön, erőltetni kell magam, hogy működjön és nagyon hamar be is rekesztem. Főleg, mert nálunk amúgy egyáltalán nincs meg az a jelenség, hogy eljátszik magában, és én csak mosolyogva nézem, hanem keményen rám van szólva, hogy bizony együtt játsszunk.

Amúgy csak elkezdeni nehéz, a gyereknek nem kínos, ha beszélteted a játékait. Érdemes megerőltetned magad ilyenekben is, mert meghálálja magát később is a dolog.

febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem sem lenne kínos játszani, meg eljátszani egy szituációt, csak annyira nincs semmi fantáziám, hogy az példátlan.
febr. 3. 17:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiunk 4 éves. Ma majdnem egész nap az apjával játszott. Ha elvan magában, szerepjátékozik, nem igényli hogy bekapcsolódjak, akkor nem is kell. Olyankor hagyni kell had foglalja el magát. Ha meg be akar vonni nálunk pl konkrétan megmondja hogy mit vár el. Pl te vagy a rendőr és kapj el engem.

Társasjátékot e éves kora óta játszunk vele. Simán van kicsiknek is jó társaság. Már nagyon ügyes. Aztán ott a lego, kirakó, építő játék. Ezt mind lehet együtt játszani. Sétálni is el lehet menni kettesben.

febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad gondolkozni,szabadjára kell engedni a fantáziát. Nálunk egy lapát is lehet repülő pl. Szerepjátéknál sem kell gondolkozni,csak szimplán élvezni hogy végre nem kell felnőttnek lenni.
febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én három évesemnek most az a kártya a kedvenc játéka, amiben a kártyákat lefelé kell fordítani és meg kell találni a párokat úgy, hogy egyszerre mindig csak kettőt fordíthatsz fel.


Esetleg vegyél egy ilyet, ehhez nem kell fantázia, és még felnőttként is aránylag élvezhető. (De kicsi gyerekek simán leverik benne a felnőtteket.)

febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Nekem se mindig megy. Néha kell egy kis oldódási idő :-) Ne érezd magad rosszul emiatt. Ülj ott, és egyszerűen várd meg, míg a gyereked bevon a játékba, ha akar.


Az én fiamnak a kedvenc közös játéka az, mikor úgy csinálok, mintha megenném a különböző testrészeit. Először egy kis nyakleves (úgy csinálok, mintha beleharapnék a nyakába), utána barátfüle, majd desszertnek térdkalács, ez az "alap", de szoktam enni sonkát, oldalast, csülköt, körömpörköltet (és panaszkodom, hogy büdös), majd a gyerek másik végébe harapva megállapítom, hogy szőrös és "jaj, most kefét köpök, pfe, kefe, pfe, pfe, kefe, kefe".

febr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az szerintem nem baj, hogy a figurákkal beszélgetős játék nem megy. Gyurmázz vele, vagy szereljetek műanyag szerszámokkal, nézegessetek képeskönyvet, stb. Vagy vidd ki motorozni.

Inkább az a kérdés, miért szorongsz ezen? Nem játszol figurákkal és kész.

febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjem sem igen tudott játszani, főleg szerepjátékokat. Társasozás, kártyázás oké, de a kinti kalandjátékokkal sem tudott mit kezdeni. Én viszont imádtam, én voltam mindig az utolsó, aki megunta. Számítógépes játékokkal, PS, Xbox például én utálok játszani, nem is csinálom. A legózást viszont mindketten imádjuk. Találd meg azt, amit te is élvezel, és te csináld azt vele.
febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én férjem és apósom simán. Jobban játszik a gyerekkel mint én.

Picit megértelek. De itt nem kell nagy dolgokra gondolni. Nincs jó vagy rossz válasz. Pont a spontaneitás kerekíti a történetet.

Egyébként vannak a 3+- os korosztálynak remek társasjátékok, lehet favonatozni, duplozni. Ezek kevesebb bevonódást igényelnek.

febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!