Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 2 éves kisgyerek nem...

Lassan 2 éves kisgyerek nem igényli a közös játékot? Ez csak szerintem furcsa?

Figyelt kérdés
Sógornőmék kisfiára vigyáztam ma reggel 6-tól délután 6-ig. Szuperül el volt egyedül, a játékaival foglalatoskodott, de nekem furcsa volt, hogy egyszer sem akart velem játszani. Evett ivott, mikor adtam neki, de egyszer sem akart semmit. Ilyen egy normális gyerek? Tudom, hogy furcsa kérdés, de az enyémek ennyi idősen levakarhatatlanok voltak, jöttek-mentek, pakoltak, romboltak és állandóan a fenekemben voltak. Lehet, hogy csak az ADHD miatt kicsit eltorzult a gyerekekről alkotott elképzelesem, de olyan furcsa volt.
febr. 3. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van "normál" gyerekem is (meg egy auti), de egyik se volt el hosszan 2 évesen. Eljátszottak ugyan magukban, de csak ha ott ültem én is.
febr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Mondták, hogy nyugis gyerek, de ezt azért nem vártam. Ha nem szóltam, hogy jöjjön enni vagy cseréljünk pelust stb, akor ült és pakolgatta a játékait. Azt is néztem, hogy nem lázas-e és azért "levert", de nem. Sógornőm szerint mindig ilyen.

febr. 3. 19:03
 3/10 A kérdező kommentje:
Készültem egy csomó játékkal, hogy le tudjam kötni, de meg se nézte őket. Mondjuk így már értem, hogy szegény sógornőm miért volt elhűlve, mikor párszor a gyerekeim által forgószél módjára belakott házat látta. 😅
febr. 3. 19:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyobbam is ilyen volt, ilyen szobanövény-féle, letettem és ott maradt. A kicsi meg az ellentéte, őt soha nem lehetett egyedül hagyni. Aztán egyszer csak cseréltek, ma már a nagyért aggódom, mert felmászik-leesik-kiugrik-túl gyors-hozzányúl-stb. (és félpercenként zaklat, hogy én is csináljam), a kicsi meg elvan a ceruzáival.
febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ilyen.

Képes magának eljátszani sokáig

Ettől még nem beteg. Ő ilyen

febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hú, mit nem adtam volna egy ilyen típusú gyerekért vagy legalább egy-egy ilyen nyugis korszakért. A gyerekeim 5 percet nem bírtak és birnak egy helyben megmaradni nem, hogy egész nap egyedül játszanak nyugiban. 🙄🤣

febr. 3. 19:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyem is ilyen volt, azota is ilyen. Szerencsem van.
febr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De jó nektek! 🙂

Köszönöm, hogy megnyugtattatok! Amúgy nagyon aranyos fiúcska csak annyira furcsa volt, hogy fel sem kelt órákon át. 😅 Anyukaja is jót derült rajtam.

Így kicsit bátrabban bevállalom máskor is. Sógornőmtől kérdeztem, pici kora óta ilyen, nem is szokott sírni se. Kívancsi vagyok, milyen lesz, ha majd elkezd beszélni, hogy abban is ilyen megfontolt lesz-e vagy ugyanolyan szövegláda mint az unokatesói. 😂

febr. 4. 08:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam.


Az enyém is, és őszintén szólva NAGYON örülök neki.

Ott vagyok mellette, beszélgetünk, amikor igényli, de szuper, hogy tudok a "munkámmal" foglalkozni (a második könyvemet írom), mert nem kell 0-24 szórakoztatni.


Egy időben bébiszitteltem, ott vol olyan gyerek, akiről szrni nem lehetett kb - elnézést -, mert szó szerint rángatott és tapadt.

Csak 6 órát voltam ott, de az szörnyű volt :(

febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Talán majd nála is eljön ez az idő. Ő most még nem beszél és nem is igényelte a jelenlétemet. Szerintem az sem zavarta volna, ha egyaltalán nem vagyok ott én viszont ezt nem mertem megtenni. A sógornőm mondta, hogy nyugodtan tehetek vehetek, ő pl siman megcsinál a kertben is mindent, amíg a kissrác bent elvan maganak, de én a sajátjaimból indultam ki szóval fél szemmel mindig figyeltem. 😅

febr. 6. 10:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!