Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan magyarázzam ezt el a...

Tommy50 kérdése:

Hogyan magyarázzam ezt el a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
34 éves férfi vagyok. 15 éves kapcsolatunkból van egy gyönyörű öt éves kisfiunk a volt párommal. Mindenféle megbeszélés vagy javítási lehetőség, második esély nélkül egyik napról a másikra 2 hete itt hagyott minket arra hivatkozva hogy kihűlt a kapcsolatunk. De mint kiderült egy másik férfi van a dologban. Próbáltam ráhatni mindennel. Egyszerűen hajthatatlan. Mióta elment a gyermekkel sem találkozik csak ha én odaviszem a munkahelyére, vagy valahová. Néha messengeren megkérdezi hogy hogy van. Nem engedem a fiamat és nálam is marad természetesen. Ebbe is beleegyezett első szóra. Jövőhéten intézzük a felügyeleti jogot. A gyermek viszont természetesen keresi, kérdezi mikor megyünk anyuhoz, miért nem jön haza? Mit lehet ilyenkor mondani hogy a gyermek se sérüljön nagyon? Esetleg valami témába illő szakirodalmat vagy könyvet tudnátok javasolni? Szívesen meghallgatok hasonló esetről tapasztalatokat is. Előre is köszönöm :(

febr. 3. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Istenem.... elsősorban kitartast,és sok erőt.Hat én nem tudnék szépen megnyilvánulni ..
febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon nehéz szituáció. Én mindenképp szakemberhez fordulnék. Még egy “sima” válás is megviseli a gyereket, hát még az olyan, ahol anya lelép és vissza se néz.

Némi támpont:

[link]

febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Sajnálom a gyermeket. Akármennyire szar lenne az apjával és szétmennénk a gyereket soha nem tudnám nem szeretni és így elhagyni.

Egyik barátnőmnél az apa lépett így le. Azt mondta Vekerdy Tamás Válás - és ami körülötte van könyvet olvasta és abból tudott hasznosítani dolgokat.

febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos -most lehet nagyon nyers leszek- mindenképp fog valamennyire sérülni, hiszen az 5 éves is tudni és érezni fogja, hogy az anyja nem kíváncsi rá. Én úgy mondanám el neki, hogy anya már nem szereti apát és új életet kezdett. Annyit tudok még tippként mondani neked, mégha neked természetes dolog is, hogy most különösen figyelj a kisfiad lelki világára, biztosítsd arról hogy biztos helyen van melletted, ő neked a legfontosabb.
febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp keress egy gyerek pszichológust.
febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%

én azt válaszolnám,hogy nem tudom,mikor jön haza.

így megnyuxik, hogy partner vagy ebben,hogy megmondjad neki,de te se tudod,mert te sem vagy mindenható; de jófej vagy, mert őszinte vagy; ha tudnád,elmondanád.És ezt látja rajtad.

febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 ezzel egy okosabb kétévest se tudnál megnyugtatni. Nem pár órára lépett le az anyja, hogy majd estére hazajön
febr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

15 éves kapcsolat 34 évesen? Hány éves az anyja? Ilyen akkor fordulhatna elő, ha végletekig megvet téged, és mivel félig tőled van és fiú, esetleg a gyereket is idegennek érzi. Mivel neked természetes volt, hogy veled marad, képzelem milyen családi életetek lehetett.. nem hiszem, hogy megviselné jobban a gyereket, hogy az anyja ment el, és nem az apja.


Amit mondani kell: Anyuval megbeszéltük, hogy mostantól ketten leszünk egy család, mert így lesz a legjobb neki is, nekem is és neked is. Már nem szeretjük egymást anyukáddal, de téged igen és ugyan még kicsi vagy és nem érted, de anyukád is a legjobbat akarja neked, ahogy én is. Ha nagyobb leszel meg fogod érteni, hogy ez így van jól--(és tényleg meg fogja érteni, hogy ilyen emberektől jobb távol maradni, mert többet árt, ha ott vannak mellette, mintha nem lennének).


Remélem majdnem egyidős veled az expárod, különben szégyelld magad, 19 évesen felszedni egy 14 évest pl.. fujj.

febr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as, minden rendben nálad a toronyban? Mégis miből gondolod, hogy a kérdező meg az exe nem kb. egyidősek, sőt, szpojlerveszély, még akár az is előfordulhat, hogy a nő az idősebb 1-2 évvel...? Bakker, én se voltam sokkal idősebb, amikor összejöttem a férjemmel. Nem voltam még 21, ő meg 23 volt. Pont idén leszünk mi is 14 éve együtt, két gyerekkel, köszi, megvagyunk.
febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az igen, kedves 8-as. Köszi a kritikát. Miért ne lehetett volna normális életünk? Én 19 voltam ő pedig 20 amikor összejöttünk. Nem értem ezzel mi a probléma. Kb 10 év után úgy döntöttünk hogy még mindíg szeretjük egymást és ideje gyermeket vállalni. Tudod előbb egy minimális egzisztenciát azért ki kellett építenünk.
febr. 4. 19:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!