Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet lerövidíteni ezt...

Hogyan lehet lerövidíteni ezt az alvási procedúrát? Vagy milyen praktika vált be nálatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Kisfiam nemsokára 2 éves lesz. És már régóta csak velem hajlandó elaludni este. Eleinte nem is volt ezzel baj, de mostanában nagyon sokáig tart, mire elalszik. Dobálja magát, forgolódik, magyaráz, nem jó a cumi, eldobja, kéri vissza, kitakarózik, be kell takarni. De ha kimegyek, akkor meg sír. Az apja a közelébe se mehet este.

A fürdés oké, ott még elvan vele is, de utána már csak én olvashatok, csak velem akar aludni.

Tényleg nem lenne ezzel baj, csak baromi sokáig tart. És így igazából az én estém nem áll másból, csak altatásból. Sokszor a végére már én is elalszom mellette.

Próbáltuk korábban/később letenni, ugyanez a helyzet.

Nem tudom mi erre a jó megoldás? Nálatok volt hasonló? Mi vált be?


febr. 3. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Nem akarlak elkeseríteni, de 2 éves kortól ez a normális, átlag 40 perc. KB 4-5 éves korig így is lesz, mert ebben a korban szivacs az agyuk, rengeteg infót kell feldolgozni.

En azt vettem észre, ha kicsit mesélek, aztán csak csendben "elvagyunk", kb szűk fél órára sikerül lerövidíteni, kimegyek amikor már mindent elmesélt és nyugton van, 10p múlva alszik.

febr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk mese,aztán sötét szobában ringatás amíg el nem ernyed egy kicsit,akkor az ágya végében úgy dőlök hátra hogy közben rajtam fekszik és simizem a hátát. Utána csak úgy ott fekszem egy darabig. Aztán lefektetem és kisurranok. Ja közben mini hangszóróval halkan megy egy porszívós fehér zaj. Ez kB fél óra ha nem számítjuk bele a mesét.
febr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Én meguntam és otthagytam, már 1.5 órát fogta az ujjam, szakad ki a karom ha megmozdultam kapta fel a fejét.

1 nap 30 perc sírás, visszamentem közbe többször lefektettem simi kijöttem

Másnap 15 perc sírás ugyan úgy mint előzőnap

3.nap 5 perc sír@s sem volt, majd kb 10 perc és aludt.

Sokkal hamarabb elalszik, míg bent voltam minden mozg@somra felkapta a fejét, vigyázott ki ne menjek.

febr. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Az enyém nem sír, de akkor se alszik el előbb, ha kimegyek. Akkor a cicájával beszélget fél órát.
febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
én nem maradtam bent vele soha viszont a kedvenc alvosállata egy egėr volt a nėlkül nem tudott elaludni,annak mindig ott kellet kezébe lennie .
febr. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
3: kérdés hogy ezt a magára hagyottság érzést hol és hogyan viszi tovább. Mert hogy beépül, ahogy kb minden inger ebben a korban.
febr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
#6 Nem kell túldramatizálni, ez messze nem magára hagyás, amit a hármas írt. Ott van feketén-fejéren, hogy többször is visszament hozzá. Azért a lófsznak is van vége, tudod ki őrködne full mozdulatlanul a gyerek ágya mellett órákig, minden egyes este, mert a legkisebb mozdulatomra is felpattan... Teljesen jól csinálta, a gyereknek is jobb így, időben alszik el, nem ~2 óra szenvedés után.
febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Alvó plüss, éjjeli lámpa, az ajtót nyitva kell hagyni, és gyere ki. Az én fiam is így vergődött amíg vele voltam bent, és tényleg a legkisebb megmozdulásra felébredt. Úgyhogy meguntuk ezt az órákig tartó szenvedést, letettem aludni és kijöttem, aztán ha ő is kijött, visszavittem. Volt sok sírás, de ha így is úgy is kényelmetlen az egész, akkor már inkább szoktassuk rá az egyedül elalvásra, minthogy még 10 évesen is őrködjek az ágya mellett. Nincs semmilyen magára hagyás, mert ha tényleg baja van, bármikor kijöhet. De az meg nem baj, hogy megtanulja hogy éjjel mindenki a saját ágyában, egyedül alszik, nem bezárva volt a szobájába teljes sötétségben.
febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Minél hosszabb az esti procedúra, annál később alszik el.

Kell egy kis rutin, mert le kell zárni az estét, de nem kell egy órát húzni.

febr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%

Szövegértés: nem magára hagyás, hanem magára hagyottság ÉRZÉS. Ezt a gyerek érzi, éli meg - nem véletlenül sír -, nem ténylegesen történik meg. Egy dologról tök mindegy hogy mi mit gondolunk, ha az aki átéli mást érez.

Egy példa: Hiába mondom el, hogy tök biztonságos beülővel, kikötve, végigmenni egy gerendán 20 méter magasan. Te valószínű azt fogod érezni, hogy halálfélelmed van ha rá kell lépni arra a pallóra. Pedig biztonságos, nem történhet semmi, ha véletlenül esel, megtart a kötél.

Az hogy mi történik és azt hogy éljük meg, még felnőttként is nehéz. Egy 2,5 évesnek nincs realitás érzéke. Ő megéli amit épp érez. Akkoris ha az nem reális felnőtt fejjel.

febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!