Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodát vagy iskolát szerett...

Az óvodát vagy iskolát szeretted jobban?magadnak vagy gyerekednek?

Figyelt kérdés
a gyerekem két óvodába is járt minden reggel hiszti volt,és egyik helyen se szerettem sajnos az óvónőket. az iskola felszabadulás volt. szeret járni,a tanárnőket imádjuk :) az eseményeket,az igazgatót is.barátokat szerzett,nincsenek hisztik. a fura,hogy az én gyerekkoromban is ugyanez volt. utæltam az óvodát,az óvónénikről rossz emlékeim vannak,idegesek voltak,én szótlan voltam,sosem mutattak szeretetet,hidegek voltak. az iskola felszabadulás volt,végre boldog voltam,imádtam a feladatokat,imádtam olvasni.
febr. 3. 23:31
A kérdező szavazást indított:
nekünk az óvoda jobban bejött
az iskolát szerettük jobban
17 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Én nem “nem szerettem” oviba járni, inkább azt mondanám, hogy nagyon unalmas volt. Voltak barátaim (már amennyire oviban vannak), meg szerettem fogócskázni, homokozni, meg ilyen képkirakós játékot játszani, de ez nem töltötte ki a napom.


Nem szerettem a kreatív foglalkozásokat, suliban is a technikát, rajzot, tesit, éneket utáltam a tárgyak közül, pedig egész 7-ig, amikor is egy haladó szellemű fizetős gimibe kerültem, ahol játékosan oktattak, nagyon szerettem suliba járni.


Szóval ezért az iskola, de nem a tanárok vagy az osztálytársak miatt, hanem mert nem volt tananyag, cél meg kihívás. (Most is itthon vagyok gyeden és majd beleőrülök, úgy unom magam, a heti 6 torna (kettőnknek) meg a heti egy nagyszülői látogatás és két naponta barátnőkkel beszélgetés/látogatás meg a napi 2-4 óra séta mellett).

febr. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeimet tekintve jobban szerettem az óvodát. Szerettek oda is járni, meg iskolába is, de óvodában nem volt tanulni való és nem volt mit elfelejteni, otthagyni. A kislányom most elsős és hetente többször ottfelejt valamit az iskolában, akár egy füzetét, tornazsákját, kesztyűjét stb. Most már ott tartunk, hogy amikor kijön, ellenőrzöm, megvan-e minden ruhadarabja, rákérdezek a leckefüzetére (leggyakrabban azt felejti bent). Negyedikes fiam meg hazajön, közli, hogy nincs tanulnivaló. Ez azt jelenti, hogy nincs írásbeli házi feladat, de mondjuk angolból át kéne venni, amit aznap vettek, szavakat kéne tanulni, vagy környezetismeretből meg kell tanulni, amit vettek. De ha ráhagyom, hogy nincs tanulnivaló, akkor vagy teljesen elmaradnának ezek, vagy este 8-kor jutna eszébe, hogy ezt egyébként meg kéne tanulni. Amikor meg kap egy rossz jegyet, akkor persze a tanárt hibáztatja (ilyenkor azért keményen ki szoktam osztani).

Óvodából meg csak hozták haza, amit aznap rajzoltak ill. alkottak, mesélték, kivel, mit játszottak stb. Az még egy kötelességek nélküli világ volt. Egyszerűbb volt.

febr. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az óvodába minden egyes nap hisztizve vittem, több éven át pedig szépen eljátszott miután elmentem. Amikor jött a suli utált járni, iskolát is váltottunk de ahol a gyerek közösség jó volt a tanár nem, meg fordítva. Most 8.os és nagyon rosszul érzi magát.
febr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekem szereti/szerette az óvodát, én annó utáltam.

A gyerekeim óvodáját én is szeretem, könnyedén bíztam rájuk, hiába az egyik gyerek "nem egyszerű eset". Akkor nem volt még diagnózis, de sokkal nehezebb volt vele akkor, mégis könnyedén boldogultak vele, hiába auti. Az iskola sokkal nehezebben kezeli, ott nagyobb probléma, holott mára ezerszer könnyebb vele itthon is.

Logisztikai szempontból is jobb volt az ovi. Nem kellett pontosan beérni és pontban 4-kor se rakták ki.

febr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utáltam az óvodát.Harom évből ha osszeszamoljuk talán jártam egy évet.

Szegény anyám soha nem tudott otthagyni,mindig hazamentem vele mert ajulasig orditottam.

Az általános iskolát sem szerettem

Mindig szekáltak.

Középiskola jó volt,azt szerettem.


A lányom az első ovit nem szerette ahová járt, aztán ahogy másikba adtam oda örömmel járt.

Most a sulit szereti, jövőre másik iskolába megy, felső tagozatos lesz(most falusi iskolába jár, ahol csak alsó tagozat van.)kicsit fel az új helytol, de biztos vagyok benne, hogy megbarátkozik vele majd. Nem egyedül megy, több mostani osztálytársa is abba az iskolába megy.

febr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szülőként az ovi sokkal könnyebb logisztika, nincs annyi kötöttség, korán kelés stb.

A gyerekek meg szerették az ovit is meg a sulit is.

febr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nekem fárasztóbb volt logisztikailag is az óvoda,minden reggel,délután öltöztetni,váltócipőt átvenni,ágyneműt péntekenként hazahozni,mindig hozni valamit,gyümölcsöpek,zsepiket stb,kirándulásra,suliba beadom a kapunál be se kell menni,hazafele is már az udvarról sétálunk haza,az osztálypénzből levonják ami kell.stb
febr. 4. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!