Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyereke is ilyen válogatós?

Más gyereke is ilyen válogatós?

Figyelt kérdés
Főtt ételből csak a tejfölös tészta csúszik, pár gyümölcs, kenyér, méz, májkrém, túrós batyu vagy kakaós csiga. 3éves, bölcsődébe is járt onnan mindig farkas éhesen vittem haza (8tól 6ig volt bennt), oviba sem eszik max. egy kis gyümölcsöt. Vérvételen jártunk de rendben volt az eredmény, allergia szintén nincs. Húst életében 1x evett (fasírtot) és rögtön köpte ki, azután sem evett többet pedig kínáljuk.
febr. 9. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2.5 éves afiam ö is kb 10 20 etelt eszik meg.

Van aki 5 6 ételt eszik csak és 16 éves

febr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt is van, aki csak kevés ètelt szeret. Gyerekemnek ès nekem is volt olyan időszakunk, amikor nem minden ètel esett jòl.
febr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is válogatós, nagyon kevés ételt eszik meg. De nem csodálkozom, az apja is ilyen. Felnőtt ember létére alig eszik meg valamit. Talán 10 féle főtt étel van, amit főzhetek. Én ezeket már nem bírom megenni, annyira unom. 🤣🤣🤣
febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Életkori is ez a fajta válogatósság ebben az időszakban. Nekem is 3 éves a nagyobb lányom, babaként mindent megevett, de már nagyjából egy éve önként vega, kb az egyedüli hús-jellegű dolog, amit hajlandó megenni, az a virsli. Legalább gyümölcs-zöldség megy rendesen, de pl az utóbbi hetekben gyakorlatilag elképzelésem sincs, hogy min él. Az oviban nem mondták, hogy gond lenne vele, de bármikor kérdezem, mindig azt mondja, hogy nem ette meg az ebédet, reggelit, a semmit. Itthon meg nem eszik semmit, nyilván ha lenne itthon csoki vagy gumicukor, azt enné (mert az igényt azt persze kifejezi), de ilyesmit csak ritkán veszünk, szóval általában nincs itthon, és így inkább éhen marad. Most DIREKT az ő kérésére rendeltem pizzát (olyat, amilyet ő kért), evett belőle két falatot, és már tolta el, hogy elég volt, nem kér többet. Reggel az oviban reggelizik, itthon nem eszik, szóval ennyi volt, amit láttam a napi bevitelből. Két falat a pizza széléből. Oké, ő sosem volt hatalmas nagy evő, de azért válogatós sem volt kifejezetten, és volt idő, amikor azért ennél többet evett. Tegnap virslit főztem, mert két héttel ezelőtt még azt is szerette, de az 1 éves húga ette meg az ő adagját is, neki elég volt belőle pár falat. Akárhogy turbózom ketchuppal, sajttal, melegen-hidegen, formákra vágva, érdekesen tálalva, akármi, nem kell neki. És már ez az általános nálunk.


Ugyanazt az elvet alkalmazom vele most is, mint kicsi babaként: amíg van energiája, amíg van pisi-kaki ( :D ), ránézésre rendben van, addig nem aggódok. Mindig van a hűtőben kaja, mindig van egy-két dolog a kedvenceiből, amik bármikor elérhetőek, ha esetleg mégis megjönne az étvágya, de nem izmozok a témán. Majd eszik, ha akar. Ha rástresszelek, akkor azt ő is érzi, és csak még rosszabb lesz az egész. Majd idővel elmúlik és kamaszként kiesz minket a vagyonunkból is, gondolom.

febr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen válogatós, már picinek is az volt, most 13 évesen is az. Abból, amit szeret, sokat tud enni, de a legtöbb kaját meg sem kóstolja. Zöldségeket nyersen szereti, a legtöbb gyümölcsöt is (arra pár napja jött rá, hogy a mandarin is finom), de pl tojást még soha nem evett, sajtot sem, meg sok minden mást sem. De makkegészséges, talán utoljára 2 éves kora körül volt lázas beteg. 2-3 évente náthás, de az sem tart sokáig.
febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!