Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kis gyerekek melletti munkavál...

Kis gyerekek melletti munkavállalás?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekem. Egyik 6, a másik most töltötte be a 2 évet.

Sajnos anyagilag az utóbbi fel évben nem állunk túl jól.Sok a számla, a megélhetés, de ezt mind tudjuk.

Hétfőtől megyek dolgozni, idősek otthonába, mivel az a szakmám.A gyerekekben Anyosom, és sógornőm fog segíteni. A nagyot sógornőm fogja vinni-hozni óvodába. A kicsivel itthon lesznek. Az első 1 hónapot 8 órában hétfőtől péntekig kell le tudnom.

Aztán jön a 12 óra nappalos műszakban, így itthon is leszek pihenőben. Nagy nyomás van rajtam, mert nagyok bánt, hogy itthon kell hagynom mással a gyerekeket. Mennyire fogja ez őket meg viselni, tudom, hogy aggódni fogok mindig. Mit gondoltok? Jól döntök, hogy másra hagyom őket, míg én dolgozom? Férjem is dolgozik , péntekenként jár haza. Nagyon rosszul érzem magam. 😞


febr. 17. 18:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem tehetsz mást, szerintem nem vagy rossz anya, sőt, miattuk teszed ezt

A 12 órás munkarend kicsit meredek lesz, de nincs lehetetlen.

febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Bölcsőde jobb lenne neki szerintem. Az nem opció? Nyilván úgy is át kéne hidalni idoszakokat, amikor vigyáznak rá családtagok. De a nap nagy részében szakemberekkel és korcsoportjába tartozókkal lenne. Egyébként Magyarország az egyetlen hely, ahol 3 évig otthon lehet lenni egy gyerekkel. Máshol sokkal előbb közösségbe kerülnek és emberek lesznek. Emiatt ne érezd magad rosszul.
febr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

2, Szlovákiában is 3 év, és sokan ki is használják ezt

Én is, többek között

De a kerdezot megértem, a gyerekeiért megy dolgozni, egyáltalán nincs ezen mit bánni, meg sajnálni

febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást és jó szavakat! Nem megy bölcsibe, mert nem akarjuk , hogy mindig beteg legyen, aztán az is plusz teher nekem. Igen, tudom óvodában is el fogja kapni, de most így látjuk jobbnak. A munka helyen Már jelezték, hogy táppénz nem nagyon van, úgy csináljam. Többek között ezért sem. Sajnos az ismerősöm köreiben folyamatosan otthon van a gyerek, mert beteg és elkapja a bölcsődében.😞
febr. 17. 18:43
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

Ez most dicsekvés vagy panaszkodás?


Te is tudod jól, hogy sok kisgyerekes anyuka a két kezét összetenné ennyi segítségért, mert még dolgozni sem tud a gyerekek miatt, mivel nincs, aki besegítsen őket hozni-vinni és vigyázni rájuk.

febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%

"Magyarország az egyetlen hely, ahol 3 évig otthon lehet lenni egy gyerekkel"


Művelődj picit! 😏

febr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Bolcsode inkabb, gyerektarsasag kell a gyereknek. Plane anyos !
febr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozni kell, akkor dolgozni kell. Elég sok szülő megy a gyerek 2 éves korától vissza. Én is így csináltam, bölcsibe adtam a fiamat. Semmi gondunk nem lett ebből, teljesen jó vele a kapcsolatom, már 8 éves.
febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
63%

A lényeg, hogy családbarát a kormányunk. Szavazz legközelebb is a Fideszre.


*gúny*

febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk pont így van, a világ legjobb megoldása. Nincs táppénz, mama unokarajongó, gyerekek szeretve és biztonságban vannak, és van pénzünk. Nem értem mitől lenne jobb bedobni egy gyerekközösségbe napi 8 órába, miközben a kiscsoportos ovisomnak is bőven elég a négy óra ovi...


Örülj, hogy családi körben marad a gyerek, régen ez volt a normális!

febr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!