Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktathatnám le a...

Hogyan szoktathatnám le a kisfiam a körömrágásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok, avval a kérdésel fordulnék hozzátok hogy a kisfiam nemrég lett ovodás és gondolom más gyerekektől eltanulta hogy rágja a körmét. Probáltam már leszoktatni róla de sehogy sem akarja abbahagyni. Megkérdeztem anyukám, ő azt mondta hogy minket úgy szoktatott le hogy rácsapott a kezünkre viszont én nem akarom bántani. Ezesetben mi a teendő? Ti mit csináltok, hogyan szoktatjátok le a körömrágásról a kicsiket?

febr. 19. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy megszünteted azt az okot, ami a szorongást okozza.
febr. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem más gyerektől tanulta el, hanem szorong - valaki a haját tépkedik, tekergeti, valaki a fülét gyürögeti, valaki a lábát rázza ütemesen, van aki a körmét rágja. Lényeg, hogy valami szorongást kelt benne és a körömrágás egy önnyugtató mechanizmus.

Keserű, körömlakkszerű (gyógyszertárban kapható) cuccal akár le is szoktathatod, de tudd hogy az ok, ami miatt elkezdte rágni még ottmarad, és utat talál, hogy másképp nyilvánuljon meg.

febr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Húgom 30 éves kora után szokott csak le. Megpróbáltak anyámék is mindent.
febr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Se hogy majd kinövi .
febr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem maga a köröm és a köröm sarkainál lévő kicsit vastagabb bőr zavart, azért rágtam. Mikor nagyobb koromban rájöttem, hogy az a bőr megvastagodott hám és levágtam azt is, azzal oldódott meg a probléma.


Nagyon stresszes napokon viszont még mindig lerágom, ha nem jutok manikűrkészlethez.


Ami még segít, hogy ha körömreszelővel kisimítom a vágás vagy rágás után a cakkokat. Tövig rágott körmöt is egyenes szélűre lehet reszelni.

febr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a keserû körömlakk bevált a 4 évesnél. Elmagyaráztam, mire kell, de tetszik is neki, hogy csillog, ezért maga kéri, hogy kenjem rá. Szépen visszanôtt a körme.
febr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!