Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 3 vagy több gyereke...

Akinek 3 vagy több gyereke van,kérdeznék?

Figyelt kérdés
hány gyereket terveztél,és ebből mennyi sikerült? és hány éves voltál az elsőnél? időben úgy jött össze ahogy tervezted vagy előbb- később?mióta tudod,hogy mennyi gyerekez akarsz? én már 11 éves korom óta úgy gondoltam,hogy 4 gyereket akarok,2 kisebb 2 nagyobb,én egyke vagyok. azt hittem gyerekfejjel,hogy már 20 évesen szülök mint anyám.ehhez képest 27 voltam,és első után csak 8 évvel sikerült a második.(ugyanaz a férjem).két évre rá a harmadik. férjem negyediket már nem enged :p
febr. 20. 02:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Megértem a férjedet.
febr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk 4 lett, 2 volt tervben.


20 voltam, mikor a nagylányom szültem. 3 évre rá meghalt a férjem 28 évesen.

28éves voltam, mikor megismertem a jelenlegi párom.

30 évesen szültem a nagyfiam, nem akartunk többet.

35évesen fogamzásgátló mellett terhes lettem. Megtartottuk a kislányom.

Tetettem fel spirált orvosi javaslatra.

38 évesen pedig megszültem a kisfiam és a spirálom.


Ott elkötettem magam.


Így, hogy vannak, nem adnám őket semmiért. De ha újra kezdhetném, a nagyfiam után megcsináltattam volna az elkötést.

Teljesen megértem a férjedet.

febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%

Én megértem a férjedet. Nem akarok a tárcátokban kutakodni, de anyagi okokból sem mindegy, ha mindegyiknek segíteni akartok. Pl ha mind egyetemre akar menni? Ha nem jutnak be támogatottra és koleszra biztos kell segítség nekik. De míg gyerekek addig is. Ruha, különórák, nyaralás, fejlesztés, étel stb.

És nézzük azt is, hogy 40 közelèbe nem leányálom a terhesség. 38 voltam mire évek küzdelme után sikerült lombikkal a baba. 26 évesen kettőt akartunk a férjemmel. Nem lesz kettő. Tudni kell a határokat. 3 gyermeketek van. Örülj legyetek boldogok. Az, hogy nem lesz 4 nem a világ vége. Rengeteg párnak akik akarnak egy se jön össze.

febr. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére csak 1 gyerekem van. Valaha nekem is 2 volt a terv, de nem igazán jött be az első megszületése után a vele járó dolgok nagyon nagyrésze. Az iskolai pofaviziteket meg egyenesen rühellem.
febr. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%
Igaza van a férjednek.
febr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Mikor összekerültünk, a férjem 4 gyereket akart, mint a tesója, én meg kettőt, amennyit a saját családomban láttam. Kiegyeztünk 3-ban, és annyi is lett, mindenki elégedett. Kompromisszumok kellenek az életben. A kamaszkori terveid csak a TE terveid, de közben bekerült a képletbe egy másik ember is, ezt ne feledd.
febr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
51%
En csak annyit kérdeznék, hogy miért jó ennyi gyerek? De komolyan!
febr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Eredetileg 2 akartunk, aztán a második után meggondoltuk és vállaltunk még egyet.

A harmadik után sokáig bennem volt, hogy talán vállalnék még egyet. De se hely,se az én egészségem, a pénztárcánk nem tartja jó ötlentek.

Férjem pedzegeti néha a 4.-et, de nincs az az isten, hogy még egyet vállaljak.


Az elsőre amúgy 2 évet vártunk, így 28 évesen szültem.

A másodikat 31 évesen.

A harmadikat 34 évesen.

Idén szeptemberben 38 leszek.

febr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%
De komolyan kérdező, te anyagilag mennyit teszel havonta bele a családi kasszába? Nagyon sok olyan nő van akinek a mániája lett hogy rakásra szüli a gyerekeket, csak dolgozni ne kelljen még véletlenül se
febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
Mi 4-en voktunk testvérek, a férjemék hárman. Mindketten megszoktuk és szeretjük a nagy családot, van 3 gyerekünk. Elméletben nem lenne kizárt, hogy vállaljunk mégegyet, gyakorlatban már sok lenne. Így is rengeteg logisztika, hogy mindhárom gyerek eljusson a saját különórájára, mi is a munkahelyünkre meg haza stb. Anyagilag sem lenne jó, így még tudunk félretenni, ha valami történik tudjunk hova nyúlni. Még a nyaralás is belefér. Plusz egy gyerekkel már nem menne így (anyagilag sem, de másképp sem), amíg kicsi azért, mert a kicsit rángatnák ide-oda, mert a tesókat attól még vinni-hozni kell, hamár ovis azt is bele kell számolni, később iskoláztatni, különórák stb. Otthon tanulni velük, minőségi időt szakítani. Három gyerekkel is sokszor feszített a tempó, hogy mindenkire és mindenre jusson idő, összeszervezni melyikünk melyiket hova viszi, hozza, amíg az egyiknek mondjuk edzése van a másik kettő hol legyen, vinni kell vagy egyikünk ott tud lenni velük... Szóval nem lesz több.
febr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!