Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy álljak helyt mindenhol?...

Hogy álljak helyt mindenhol? Főleg a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Novemberbe elkezdte a kicsi a bölcsit. Most lesz 2.5 éves. Mellette van egy lassan 5éves fiam.


A napunk: a kicsi 5kor kel. Ezt egyszerűen nem tudom eltolni 1 éve.

6kor kelünk ki az ágyból, keltjük a nagyot, öltözünk.

7kor indulunk, ovi, bölcsi, fél8ra megyek dolgozni.

Irodai munkám van. Nagy odafigyelést igényel.

16kor végzek, megyek értük, fél-3/4 5re itthon vagyunk.


Minden napra van valami dolgom. Ha csak egy hajtogatás, teregetés, valami mindig van. És itt mire végzek, holtpontra kerülök.

Lenne kb 2 óra a gyerekekre vacsiig, de én konkrétan olyan fáradt vagyok, hogy élni nincs kedvem, nemhogy játszani.


7fele vacsi, fürdés, kicsi beszélgetés, játék még. 9fele alszik a kicsi. 10 óra mire elalszik a nagy. Fél 11mire én is el tudok aludni.


De fél 11 és 5 közt 2x kelhetek a kicsihez átlagba.

Szóval lószart nem alszok.


Férjem hiába segitene, altatná őket, kelne hozzájuk. De ahogy a gyerekek meglátják, hogy nem én vagyok, sírnak. Mind a 2 engem akar csak.


Egyszerűen kiégtem. Hulla vagyok. A munkám és az egészségem rovására megy lassan, úgy érzem.


febr. 20. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
92%
Akkor a férjed a házimunkából vegyen át tőled valamit.
febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 A kérdező kommentje:
Így is többmindent csinál mint én (ami hozzáteszem, számomra ez is egy lelkisokk)
febr. 20. 18:17
 3/74 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudsz visszamenni a második gyerek előtti munkahelyedre?
febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:

A 2 gyerek közt nem dolgoztam. 2.5 év van köztük.

A gyerekek elötti hely pedig megszűnt, de az ennél is stresszesebb volt.

febr. 20. 18:27
 5/74 anonim ***** válasza:
20%
Sajnálom. Tudnék segíteni, de belefáradtam. A nők nagy része nem érti, hogy ez nagyon mélyről indul és interneten nem lesz segítség soha. A megfelelési kényszert nem Piroska válasza fogja "kiűzni" belőled Mucsajröcsögéről.
febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudnál 6 órában lenni az irodában? Egyszerűen nincs az a biológia, ami alvás nélkül működik.

Másik, hogy a gyerekek is keveset alszanak. Paradoxon, de annyira fáradtak, hogy nem tudnak aludni.

Ekkora gyerekeknek 8-kor aludniuk kellene. Nem véletlenül volt a szocializmusban 7:10-kor az esti mese!

febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
82%

És ha a férjed vinné, hozná őket a bölcsiből, oviból?

Vagy egyszerűen megmondjátok a gyerekeknek, hogy ma apa fürdet. Pont. Nincs más választás. Ti vagytok a felnőttek, és ez azért essze van a gyerekkínzástól. Biztosan nem lesznek lelki betegek tőle.

febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 A kérdező kommentje:

6!

Nincs 6 órás munka a közel s távolba sem felénk. Erre a mubkára is 5hónapot vártam ugymond. A gyerekek világ életükba az átlagnál jóval kevesebbet aludtak. Ezzel nem tudok mit kezdeni. Ha elöbb rakom le őket, mégkorábban kelnek.


7!

Van, hogy ő viszi, hozza őket. De alapjáraton ő is akkor dolgozik amikor én. De ha ő viszi, hozza őket sem nyerek semmit. A bölcsi/ovitól 5percre dolgozok, nem az út fáraszt le.

Ő fürdeti őket :D

Az altatás az, amit nem engednek neki.

febr. 20. 18:47
 9/74 anonim ***** válasza:
75%
Ugyan ebben a cipőben járok. A kicsi 1.5 éves a nagy 8. DE! Nálunk 8 órakkor aludni kell. Hidd el hozzászoknak bár én kicsi koruk óta ehhez szoktattam őket. A munkám nagyon felelősségteljes, emberekkel foglalkozom ahol nem hibázhatok így szükségem van az alvásra. Javaslom, hogy tedd le őket hamarabb aludni, nem csak azért hogy te pihenhess hanem azért is mert a gyerekek idegrendszere akkor fejlődik leginkább ha alszanak.
febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
95%
És azt, hogy aludni KELL, hogy oldod meg? Komolyan kérdezem. Az enyém, ha felébred éjjeli kettőkor mondjuk, simán képes a tök sötétben játszani. Ugyanez az elalvás is.
febr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!