Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyermek tudja, hogy...

2,5 éves gyermek tudja, hogy mit jelent az ha rosszul bánnak vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok , egyik ismerősöm kislánya nálunk volt minap. Sajnos megharapta a kislányomat, mikor mondtam neki , hogy hívom anyukákat jöjjön érte. Mire mondta: Én nem szeretem anyát, rosszul bánik velem.

Ezt mennyire kell komolyan venni?


febr. 20. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
2,5 éves fiam ma rámutatott egy ismeretlen bácsira, hogy "anya, ő vert meg engem". Természetesen semmi ilyesmi, még hasonló sem történt. Ennyiből, ebből az egy mondatból nem venném komolyan.
febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
99%

Ma az én lányom is azt mondta, hogy nem szeret, és menjek innen, mert lemostam és bekrémeztem a fenekét, amit kicsípett a kaki. Fájdalmat okoztam, bár nem ez volt a cél, hanem segíteni rajta. Szerinte bántottam.

🤷🏻‍♀️

febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Meg lehet kérni, hogy játsszátok el, milyen amikor a cica rosszul bánik a kölykével. Az már inkább támpont.
febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én drága 3 éves csemetém tegnap leült az utcán a járdára és elkezdte azt hajtogatni, hogy "anya ne bánts". Itthon is többször random rákezdett már erre. Mondtam neki, hogy ezt hagyja abba, mert még a végén azt hiszik a bölcsiben, hogy verjük itthon.
febr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
4: vagy mondjuk megkérdezni tőle, hogy mi az amit ő annak él meg? (nem, senki nem mondja, hogy veritek, de ő mégis megélhet valamit annak) És átbeszélni, hogy az miért bántás vagy nem bántás , illetve hogy ő miért éli meg annak. Vagy esetleg kiderül, hogy más fogalma van a bántásról, mint amit ő annak használ.
febr. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is előadta már, hogy én megszurkáltam, a mama (anyukám) meg sarokkal rugdossa. De valamelyik nap is legalább három verzióban hallottam hogy a kis barátnője megfogta vagy rácsapott a kezére, végül azt mondta hogy rászólt. A "ne bánts" kiabálás is előfordult már, neki bántás a rászólás és a veszélyes helyzetből való fizikális (nem durva!) kiemelés is.


Mivel nem verjük, szerintem egyszerűen csak nincs összehasonlítási alapja...

febr. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Tök jó, hogy felmerült benned, hogy komolyan vedd, én ezt nagyon értékelem, még ha hülyén hangzik is. Inkább vegyenek komolyan egy nem igazi panaszt, mint hogy a valódi panaszt ignorálják.

A konkrét esetre: a kisfiam majdnem 4 éves, és sokszor előfordul, hogy próbaképpen, ahogy új szavakat tanul mesékből, olyasmiket mond, amiknek semmi köze a valósághoz, csak hogy gyakorolja az adott szót :) De nem is tudja még biztosan, mit jelent.

febr. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 Amikor leül kakilni, akkor azért mondja, hogy hagyjuk békén nyugodtan nagydolgozni. Egy ideig, amikor valamit nem akart megcsinálni, nem akart fürdeni-enni jönni pl vagy csak egyedül akart lenni, akkor mondta mindig, hogy kakil, mert tudta, hogy akkor nyugiba lehet. De mivel most már ügyesen nagy wc-zik, (igaz csak pelusba hajlandó) és csak akkor van rajta pelus, mert külön kéri, így most ez az új szlogen, hogy "anya ne bánts"...ergó "anya, kakilok, hagyj békén".
febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!