Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek csak lányai vagy csak...

Akinek csak lányai vagy csak fiai vannak?

Figyelt kérdés
2 fiam van,harmadik gyereket várjuk.én nagyon fiút akartam elsőre,de 3 fiúval még negyedjére is próbálkoznék :) ,de a férjem nem.( én amúgy is 4 gyereket akartam volna,) egyik hugom már 10 éve mondogatta kislánya lesz,de fia született. igy se vállalja a következőt,mert csak egyet akart. férjem hugának 3 fia született,de megálltak.( pedig mindig akart kislányt) . ismerek kétgyerekeseket ahol két kislány van másiknãl két fiú. elfogatták a helyzetet.nálatok és ismerőseidnél hogy alakult?
febr. 21. 03:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

3 lányunk van, eszem ágában sincs csak azért még egyet bevállalni hátha fiú lesz.. 🤦

Senkinek nem lenne szabad ilyen alapon.

febr. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak két gyereket akartunk/terveztünk, ennyit tudunk tisztességesen felnevelni, mindkettőre minőségi időt fordítani, akkor nem szülök egy harmadikat is, két egynemű gyerek mellé.

Mi az, hogy "elfogatták"?

Elfogadni talán? Mi mást lehetne csinálni? Szülni 10-et is akár, ha nem jön a kívánt nemű gyerek?

febr. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a véleményem, mint az elsőnek. Csak nekem 3 fiam van. Az más kérdés, hogy akartunk még egy gyereket. De nem emiatt!
febr. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Két gyereket terveztünk, mert anyagilag ennyi fér bele. Világéletemben kislányt szerettem volna, a férjem is, de két kisfiunk lett.


Van hiányérzetem, szomorú is vagyok, mert soha nem lesz lányom, de ettől függetlenül elfogadtuk a dolgot, nyilván imádjuk a fiainkat, és attól nem lesz több pénzünk, nem lesz több gyerekszobánk, mert egyneműek lettek.


Szóval maradnak ketten. Ha nyernék a lottón, akkor próbálkoznék tovább, így nem.

febr. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is úgy gondoltam, hogy én fiús anyuka leszek, el se tudtam képzelni, hogy nekem lányom szülessen. Hát, nem lett fiam, cserébe két lányom az van :D És rájöttem, hogy én baromira nem vagyok fiús anyuka, amikor a másodikat vártuk, én őszintén reméltem, hogy ő is lány lesz. Az elsőnél még kicsit csalódott voltam (úgy egy napig), amikor az UH-n lányt mondtak, de ez nagyon hamar elmúlt. Most már, ha lenne valaha harmadik gyerekünk, akkor is lányban reménykednék, de nem lesz. Az tuti, hogy csak azért nem akarnék még egy gyereket, mert hátha fiú, akkor sem, ha amúgy vágynék kisfiúra.
febr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is fiús anyukának éreztem magam, aztán két kislányt kaptam a sorstól. Őszintén? Egyáltalán nem érdekelt, hogy milyen nemű lesz a második. Örültünk, hogy egészséges és kész. Két gyereket terveztük, soha, de soha nem vállalnék többet csak azért, mert hátha... :)
febr. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi az,hogy elfogadni? Az olyan lenne,mintha nem örülnék ennek csak beletörődödök. Ha ilyen hiányérzet van valakiben keressen magának valami elfoglaltságot. Két lányom van. Többet emiatt nem vállalnék,meg amúgy se akarok többet,teljesen jó így ahogy vagyunk. :) Egyik nagynénémnél két lány van, másiknál két fiú. Soha egy percig nem kattogtak ezen. Bár én nem is ismerek olyat,aki 5-10 gyerekig próbálkozik csakhogy hátha más nemű lesz. Azért én szeretném a munkahelyem is megtartani,stb.,nem csak szülni és szülni a nagyvilágba. :D Házat is úgy vettünk,hogy mind két gyereknek legyen külön szobája szépen.
febr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem jatékszer. Lehet valaki csalodott, mert nem az ahított nemű gyereke van, ez teljesen oké, de ez nem kindertojás, hogy na akkor meg egyet, hatha. Élő emberekről beszélünk, nem targyakról, ami a te szorakoztatasodra van.
febr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
2 fiam van. Gyönyörű kihívás, életfeladat belőlük jóravaló férfiakat és jó tesókat nevelni. Nincs hiányérzetem.
febr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem jutott eszembe, hogy azért kellene még gyereket vállalnunk, hátha lesz egy fiú is. Igazából amikor megtudtuk, hogy a második is kislány, én megkönnyebbültem, mert fogalmam sem lett volna "mit kell kezdeni" egy kisfiúval és minden babacuccunk kislányos. Valahogy volt egy fura megkönnyebbülés érzésem, hogy huhhh, akkor maradhatnak a lányos cuccok. :D

Nem mellesleg nekem fiú tesóm van és mindig is irigyletem az egynemű tesókat, ott mindig valami teljesen más szintű kapcsolódást éreztem, mint ami nálunk volt, így a lelkem mélyén örültem emiatt, hogy egyneműek lesznek. Viszont ha nem egyneműek lettek volna sem vállaltam volna többet azért, hogy legalább az egyiknek legyen "párja"... vagy hát értitek na. :D Nekem ez fura.

febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!