Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy 1 éves lányom, nem...

Van egy 1 éves lányom, nem szoktam vele leülni játszani, mert nagyon jól eljátszik/elpakolászik egyedül. Sosem igényelte, hogy valaki leüljön vele játszani, csak azt, hogy vele egy légtérben legyek. Ettől szar anya vagyok? Lesz belőle később gondja?

Figyelt kérdés
febr. 21. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Azért időnként foglalkozhatnál vele. Mese, éneklés, kis hancúrozás. Aztán majd meglátod, mennyire tetszik neki, mennyire igényli. Jelenleg nem is tudja, milyen lehetőségek vannak még az önálló játékon kívül.
febr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy sosem teszem. Szoktunk mesét olvasni, képeket nézegetni együtt, mondókázunk, énekelünk, formabeillesztőt rakosgatjuk, stb.

Csak a környezetemben azt látom, hogy az anyukák nonstop ott ülnek a gyerek mellett és játszanak vele, a gyerekük nem játszik egyedül

febr. 21. 13:31
 3/11 A kérdező kommentje:
Az én gyerekem meg simán eljátszik egyedül akár egész nap is, annyi kell neki, hogy ott legyek én is vele egy szobában
febr. 21. 13:36
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
összetenném a 2 kezem, ha ilyen gyerekeim lennének. Csak ennyit mondok
febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 10 honapos kisfiam detto ugyanez, elvan egyedul. De en is ugy szoktam csinalni, ahogy te, azert napi tobbszor leulok melle, enekelunk, meset, mondokat mondok fejbol, konyveket nezegetunk, jatszunk stb. Illetve sokszor jon utanam, mikozben csinalom a dolgom, ilyenkor is persze folyamatosan beszelek hozza.

De ha rajta mulna, reggeltol estig nem igenyelne nagyon engem, csak a lenyeg, hogy lasson a szobaban es akkor rendben van😅

Nem hiszem, hogy ez baj, ez a gyerek igenye, ezt kovetem illetve ebbol probalom kihozni a legjobbat. Minden baba mas szerintem.

febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Lassan két éves fiam is elvan magában, de én odaulok, kerdegetem mit csinál, mivel játszik.

Sajnálom, amikor ránézek, hogy egyedül van, és szinte mindig odaulok hozzá.

Kivéve ha valamit éppen csinálok.

febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem azért hiányzott volna, hogy ne játsszak vele.. Hogy tanítom meg a játékok különböző módjára, mit hogy lehet használni. A társas kommunikációra. A mimikara stb és a reakciókat. Mert attól hogy egy légtérben vagytok, hol a szemkontaktus, az egymásra nevetés. Ha tudod, hogy egész nap eljatszik, akkor már volt ilyen. Én ennél több együtt töltött közvetlen, erintesekkel téli időt igényeltem.
febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

Na most szoktál vagy nem szoktál? A kérdésben ezt mondod, a válaszban azt…

Egyébként az én szüleim ilyenek voltak. Mindig azt mondták, hogy én milyen egy önálló gyerek voltam. Közben egy olyan emlékem sincs hogy a szüleim leülnek velem játszani. Most se nagyon teszik az unokájukkal. Ne zavarjak őket a felnőtt dolgaikban, ez volt az elvárás, nehogy rászokjak, hogy van olyan hogy együtt játék. És igen lett belőle hátrányom. Szeretethiány, mivel az én egyik fő szeretetnyelvem a minőségi idő. Ők meg azt gondolták, hogy anyagilag mindent biztosítottak nekem, így ők nagyon szerettek. Nehogy ebbe a hibába ess mint az én szüleim.

febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is eljátszik sokat egyedül, nekem meg van mit csinálni. Viszont napi többször szoptatom, és akkor szoktunk mókázni, könyvet nézegetni, ilyenek. Amit csinálok, abba minél többet próbálom bevonni, hiszen a közös teregetés ugyanolyan jó, mint bármilyen közös játék.
febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idős korában az én lányom sem igényelte, hogy játsszak vele. Annyira új volt neki minden, hogy saját magát szórakoztatta, nézelődött, matatott jobbra-balra. Most 3 évesen nem tudom "levakarni" magamról. Nagyon igényli a közös játékot, rajzolást, színezést. Most már érti, érdekli a mesekönyv, mondókáskönyv is.
febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!