Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves születésnapra kell...

1 éves születésnapra kell ajándék?

Figyelt kérdés
Nemsokára 1 éves lesz a fiam. Ti mit vettetek/vennétek egy ilyen kicsi gyereknek? Sok anyukától hallottam azt hogy nem is vettek semmit a gyereküknek még ilyenkor, de én nem tudnám ezt megtenni vele.

febr. 27. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Őszintén mi sem vettünk semmit. Eleve mi késztet erre a vásárlásra ugye?-ha tényleg megvan mindene, akkor minek vegyünk bármit csak azért, hogy "vegyünk vmit".

Helyette mi formatortát csináltattunk, dekort vettünk (nyilván nem túlzásba eseve) és meghívtuk a rokonságot. Jó kis fotók készültek. Mindenkitől üveges babakaját, kekszet kértünk, ha már nagyon adni akarnak vmit. Esetleg kis ruhácskát.

De itt meg is húztuk a vonalat.

1.5 évesen vettünk neki egy-egy neki való játékot, mert akkor már a babás dolgokat kinőtte, de ez nem volt alkalomhoz kötött vásárlás.

A játékai többsége is használt, mivel sok a családban a gyerek.

Ezt a vásárlási kényszert kéne szerintem az embereknek leállítani magukban. Semmi szükség egy huszadik kacatra egy 1 éves babának, aki azt sem tudja mi merre hány méter még.

febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Sosem érdekelt mások mit csinálnak. Meg sem fordult a fejemben, hogy ne adjak valamit. A nagyobbik lányom az első szülinapjára kapta a Fisher Price tanuló asztalt, nagyon sokat játszott vele (már 6 éves, néha még most is előveszi), aztán később a húga nyomogatta.

Attól még, hogy nem éli meg igazán a szülinapot, biztosan vennék neki valamit.

febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Valamilyen korának megfelelő fejlesztő játékot, vagy valami tologatós járássegìtőt, beülős, tolható triciklit, amit később magától is hajthat.
febr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Hát mi praktikus dolgokat vettünk, játéktároló, homokozó.

Kapott tortát meg lufit, meg a barátok hoztak műanyag fűnyírót meg csattogos lepkét, ilyesmiket, bár még nem ment stabilan.

A lufi meg a buborék fújó volt a legnagyobb ász neki.

febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Mi sem vettünk túl nagy dolgot neki ajándékba. Nem kell rástresszelni. A rokonok úgyis hoztak egy csomó mindent. Így is túl sok mindene van. Amivel következetesen nem játszik azt el kezdtük eladni meg kidobni, nem kell a porfogó.
febr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Kis tologatható faautót kapott, képeskönyvet, plüsst. Torta nem volt, mivel nem érdekelte az ilyesmi, helyette olyan kaját kapott, amit akkor imádott: pirítóst :D Mi szülők altatás után ettünk tortát es koccintottunk az első év túlélésére :D
febr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Amikor ennyi idős volt, folyton vettem neki játékokat (játszott is velük), úgyhogy amit éppen vettem az lett a születésnapi ajándék. Én értelmesebb dolgokat szoktam venni, nem feltétlen drágát. Tortát nem kapott, csináltam egy finom desszertet, szűk családban ünnepeltünk.
febr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Nyilvanvaloan emlekezni nem fog ra, a bulira se, fel se fogja.

De nekunk, szuloknek ez fontos, igy lesz egy picike unneples is (semmi extra, szuk csalad) es kap ajandekot is. Viszont csak 1 valamit kap tolunk (tanuloasztal) nem 100 kulonbozo kacatot, illetve nagyszuloktol ruhakat, mert hat az ugye mindig kell.

De szerintem teljesen rendben van az is, ha valaki nem unnepel, en nem latok ebben problemat.

Nekunk fontos,a gyereknek most aztan meg halal mindegy, de mindenki mas es ez teljesen rendben van szerintem😊

febr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Kis ütögethető "zongorát" kapott, meg tortát.
febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Természetesen kapott ajándékot, ünneplés is volt a családdal, nekünk is jó emlék, és tuti ő is szívesen nézi majd később az ilyen fotókat.
febr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!