Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom hogyan...

2,5 éves kislányom hogyan szoktassam át a saját ágyába?

Figyelt kérdés
Születésétől fogva rendkívül anyás gyerek, folyton csak bújna. A cicizés miatt is meg azért is mert nem volt hajlandó nélkülem sosem aludni együtt aludtunk. Két éves kora előtt le szokott a ciciről, sajnos drasztikus módon mert le betegedtem és erős gyógyszert kellett szednem, viszont az együtt alvás még rosszabb lett. Állandóan keresi a bőr kontaktust, matat a kis kezeivel, össze vissza karmolássza a mellkasomat, benyúl a pólóm alá, csipked. Ez már rendkívül sok számomra, már néha pánik rohamom van ha el kezd piszkálni. Vettünk neki szép új nagy lányos ágyat, ágynemű huzatot, plüsit mindent be vetettem már és nem hajlandó nélkülem el aludni. Kisfiammal nem volt sosem ilyen probléma, ő szívesen aludt a saját ágyában, de a lányom nem, teljesen már temperamentum.

febr. 28. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk a nagyobbik fiam hasonló, ő 3 éves lesz most és hasonlóan csak velem hajlandó elaludni, annyi, hogy 1,5 éves kora óta az ő ágyában altatom el és kisurranok mellőle utána. De ha éjszaka felkel, csak úgy alszik vissza, ha mellé fekszem, az a szerencse, hogy sokszor átaludja az éjszakát, így lényegében a saját ágyában alszik, de igényel engem.


A kisebbik fiam viszont a kezdetektől külön alszik, az elalváshoz neki is kellek, de ő 5 perc alatt elalszik az ölemben, berakom az ágyába és alszik, csak párszor aludt velünk az ágyban, mióta megszületett.


Szóval jobbat én se tudok, altasd el az ágyában, aztán gyere ki.

febr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz mint az előző válaszoló
febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Én biztosan nem hagynám, hogy karmolasszon, meg nyulkaljon, egy ágyban alszom a lányommal, de békén hagy, simogatom kicsit a hátát, hamar elalszik.
febr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Vicces ez a nem hagynám szöveg. Gondolom a kérdező se akarja hagyni. Te konkrétan mit csinálnál? A gyerek feltételezhetően nincs tudatánál, álmában csinálja.
febr. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk is. A lányom nem igényelte az együtt alvást, jól elvolt nélkülem is. A fiam most velem alszik. Nem a kezdetektől, eleinte elaludt a saját ágyában. Aztán ahogy nőtt, rájött, hogy neki anya mellett sokkal sokkal jobb. :D

Elaltatom este, és kijövök tőle. Aztán van, hogy fél óra múlva mehetek is vissza, van, hogy kibír 2 órát nélkülem. Ez egy ilyen időszak. Van, hogy ott alszom vele, mert nincs értelme 10 percenként mászkálni. Ha mélyen alszik, ott tudom hagyni.

febr. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha fokozatosan akarod, akkor kell egy matrac a gyerekágy mellé. Elmondod neki, hogy most úgy lesz az alvás, hogy ő a kiságyban, te mellette a matracon, és simogatod a hátát, fogod a kezét vagy amit szeretne.


Ha így már megy, akkor fokozatosan távolodhatsz, székre ülsz stb. Nem kell aludnia, ha nem tud anya nélkül, csak feküdjön csöndben az ágyban csukott szemmel. Ha kimászik, odamész és visszateszed. Nem húzod fel magad, nem kiabálsz, csak visszateszed.


Ez az elmélet, arra persze nem tudok garanciát vállalni, hogy beválik.


Amúgy az én szoptatott 2 és fél évesem is imád karmolászni. Igyekszem levágni a körmét (álmában, amúgy nem hagyja), és megfogom a kezét, ha matatni kezd, meg rászólok. Ő ezt még ébren csinálja, érdekelné, mi van ott, pisztergálná az anyajegyeket, és a fizikai megakadályozás működik csak.

febr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6# ezeket már kipróbáltam én is. Amint picit meg ébred rögtön torka szakadtából sir és engem keres, mellém akar feküdni.

Akkor is piszkál mikor ébren van, ezzel "altassa" el magát és álmában is matat. Körmét mindig le vágom. Nyilván mindig megfogom a kezét és kérem hogy hagyja abba, de azon nyomban üvölt. Szóval nehéz eset

febr. 29. 13:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem nehéz eset, csak kitartónak kellene lenned.


Az enyém is próbálkozott a pólófelhúzással, csipkedéssel - elmondtam, miért ne csinálja, majd ott hagytam 2-3 percre!, akkor is, ha üvöltött.


2,5-3 évesen nem baba már, és igen, fáj, amikor belém mar, meg karmolászik. Erről le kell szoktatni, akkor is, ha neki egy kis ideig nem tetszik és sír miatta.

febr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És ha adsz valamit a kezébe? A fiam cumizik, és a száján kívül a kezében is van mindig egy cumi, ha alszik. Azt morzsolgatja. Vagy mostanában már van plüss állata, azt is szokta. Alvó kendőt esetleg? Hogy ne téged markolásszon. :D
febr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én olvastam pici babáknak szánt nyakláncról, amit az anya viselhet szoptatás közben, és nagy gyöngyökből áll, pont arra a célra, hogy inkább azt matassa. Ha gondolod, nézz utána valami ilyesminek.


Nehéz ilyenben kitartónak lenni, legalábbis én sokszor érzem úgy, hogy inkább hagyom matatni, ha kicsit zavar is, mert tudom, hogy könnyebben elalszik, ha hagyom. Egyszer úgy sikerült elatanom a fiam, mikor már semmi sem segített, hogy az ágyban fekve szoptattam, miközben ő fél kézzel a kalapálós játékát kalapálta. Nem csináltunk ebből rendszert, de meglepett, hogy ez segített neki elaludni.

febr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!