Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tehetném jóvá?

Hogy tehetném jóvá?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves. Tündéri, kedves gyerek, kicsit dacos de kezelhető.


Egyik este azonban az istennek se akart aludni. A szokásos 9 helyett meg fel11kor is dumalt át ágyban, forgolódott stb. Én már fáradt voltam mert dolgoztam és amúgy is sok minden összejött aznap és nem vagyok büszke rá de sajnos elég erősen rákiabáltam a kisfiamra hogy aludjon már alvás van (igen tudom hogy ez pont hogy segg felesleges volt de egyszerűen már annyira elegem volt...) :( aki ettől annyira megszeppent hogy elkezdett sírni és az apját akarta. Utána alig tudtam megnyugtatni, de végül megnyugodott nálam simiztem a hátát és úgy aludt el, bár elfordult tőlem ami nagyon fájt de teljesen megérdemeltem. Bocsánatot is kértem tőle egyből...de nagyon már a bűntudat félek hogy reggel sem akar majd velem lenni már. :( imádom őt..


Nem szoktam kiabálni vele kb soha,nem is értem mi ütött belém.... nagyon bánom. :(


márc. 3. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ne emészd magad, ilyen azért sok szülővel előfordul...

Nem hiszem, hogy annyira szíven ütötte, szerintem már álmos volt, és azért szeppent meg annyira.

Az én fiam olyankor elsírja néha magát akkor is, ha csak rászólok erélyesebben, hogy "Nem!", pedig abszolút nem hisztis, de ha fáradt, akkor így is kijöhet a nyűgösség.

márc. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ugyan, ember vagy te is, néha megengedett, hogy rosszul reagáld le a dolgokat. Nem tudsz mindig mindenütt a legoptimalisan "teljesíteni". Te is lehetsz fáradt, és néha elszakadhat a cérna. Pont jól reagáltad le, bocsánatot kértél, megnyugtattad, elaludt, ennél többet nem tudsz tenni. Egy 2 évesnek reggel szerintem feleslegesen fogsz magyarázkodni, mert még nem érti az ok-okozati összefüggéseket ilyen távoli időben egymástól... De persze elmondhatod, hogy sajnálom, hogy az este kiabáltam veled, fáradt voltam és ideges. Ne haragudj!

Ezekkel a helyzetekkel is tanul a gyermek tőled.

márc. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell aggódni nyilván kiakad mindenki időnként egy bizonyos határon túl

Rá kell hagyni a gyereket meg lehet próbálni kivenni kézben tartani és megnyugtatni de ha nem megy akkor hadd ordítson majd elalszik magától ha kiordította meg kibőgte magát más megoldás ebben a helyzetben nagyon nincs Mert ha kiveszed a kiságyból akkor felpörög elkezd játszani játékokkal és az Istennek se akar majd lefeküdni aludni majd csak hajnal felé aztán úgy felborul az alvásciklusa, hogy másnap reggel meg nem lehet felébreszteni olyan fáradt lesz

márc. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Ez a gyerek hibája volt ne okold magad. Nem kell ennyire elkényeztetni és nem lesz ilyen túlérzékeny.
márc. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan szülő, aki néha néha nem akad ki a gyerekére

Ne emeszd magad.

márc. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Már el is felejtette. És nem azért "fordult el tőled", mert utál, hanem mert aludni akart. Nem teged büntet ezzel. Sokkal fontosabb, hogy ezt a helyén kezeld, mint egy-egy rakiabálás. Ne csüggj a gyereken érzelmileg es ne borulj ki, ha néha mérges rád. Neked az a dolgod, hogy mindig stabil legyél érzelmileg és soha ne az ő érzelmeitől függjön a hangulatod.
márc. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen bűntudatod! Meglepődtem a történeten, azt hittem, hogy az lett a vége, jól elverted és ezért bánkódsz. Ne haragudj, de egy rákiabáláson ne akadj már ennyire ki, meg kell szoknia, hogy vannak határok! A gyerek egyébként már rég elfelejtette, nyugodj meg. Az nem megoldás és nem is kivitelezhető, hogy úgy nevelj fel egy gyereket, hogy sose kiabálj rá. Ha pl. át akar majd rohanni az úttesten majd nem kiabálsz rá, hogy álljon meg, csak azért, hogy ne sérüljön a lelke? Nem kell azért a gyerek lelkét se túl félteni, különben a való életben nagy pofonként fog sok mindent megélni. Félre ne érts, nem azt mondom, állandóan üvölts a gyerekkel, csak azt, hogyha néha muszáj leszel hangosabban rászólni, ne csinálj ebből olyan nagy ügyet, mint pl. most. Rákiabáltál és kész. Általában az ilyen gyerekeknél a dac korszak lesz maga a pokol, ha sosem mersz határt húzni pár hangosabb szóval, mondattal.
márc. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi rosszat nem tettél. Mi is élünk és lehet fáradtabb napunk amikor 11-kor már nincs erőnk. Érthető. Elfogja felejteni, lehet reggel már nemis emlékezett rá. Az én lányom mostanában mindenen elsírja magát. Nemvolt ilyen. Bármiért rászólunk már megy is a folyosóra, leül és pityereg. Kivagyok. Ő alapból ez a visszabeszélős, dacos kislány aztán most meg ez van. 4 éves.

Hidd el lesz még több ilyen, nekik is megkell tanulni, hogy nem cukormáz az élet sajnos.

márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vegyél meg neki egy fél jatekboltot, hogy kiengeszeteld, különben drogos és bűnöző lesz felnőtt korában azért mert rakiabáltál!
márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat. :)


Azóta béke van. Örült nekem reggel.


Nyilván ha a testi épségét veszélyezteti akkor zokszó nélkül kiabalok és nincs bűntudatom utána. Az más tészta. :)


Alapvetően fogva van, nem is igazán van szükség kiabálásra de most tényleg eléggé kikeltem magamból emiatt éreztem rosszul magam.

márc. 4. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!