Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mit játszik egy nap a 3...

Ki mit játszik egy nap a 3 éves gyermekével?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam szeptemberben kezdi az ovit, még itthon vagyok vele.

Néha bűntudatom van hogy nem játszok vele eleget.

Minden házimunkaba próbálom bevonni,pl törölgetés, porszívózás, segít a zöldségeket hámozni stb...

Sokat szerepjátékozunk a traktorokkal kocsikkal, bújócskázunk, sokat vagyunk kint, motorozik, biciklizik,követ gyűjt,setalni megyünk.

Ha van kedve festunk,gyurmázunk, színezünk.

Minden nap muszáj valami fejlesztő játékot játszani vele?

Emiatt érzem magam rosszul, mert mi nem minden nap játszunk fejlesztő játékokkal.

Egyébként nagyon okos, ügyes.

Köszönöm ha leirjátok ti miket szoktatok együtt játszani, csinálni.



márc. 5. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden ami játék és minőségi idő a gyereket fejleszti. Nem kell külön fejlesztő játékkal játszani. Csak játssz vele és kész. A leírtak alapján pont elég jó, amit csinálsz.

Annyit hozzátennék, hogy ha szereti akkor olvassatok minél többet!

márc. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik fejlesztő játék, amit írtál. :) Mi is kb ezeket csináljuk. Plusz játszózás, mesekönyv. Tudom, tudom, világ bűne Temuról rendelni és szégyellem is, de ott rengeteg olcsó, fejlesztő játék van, én néha onnan szoktam venni ezt azt, ami kicsit feldobja a napokat. Most pl gyerekhangszereket vettem, színes kis tálkákat, amikbe különböző fajta dínókat kell szortírozni, kis építőkészlet, amiből tornyot kell építeni és utána karikákat rádobálni. Tudom, nem fejleszti annyira a kreativitást, ha minden szirszart megveszek, de nem mindig van erőm kreatívnak lenni.
márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Csendkirályt szeretnék, ő nem partner benne 🤷‍♀️😅


Viccet félretéve, vannak fejlesztő könyveink( kövesse a mintát a filctollal, stb) ezeket szoktuk mostanság elővenni. Szeret rajzolni, színezni. Memória kártyával is egész ügyes már, nagyobb puzzle. Építőkocka is kedvenc. De annyi mindene van, mindig mást hoz és sosem unatkozunk. Mostanában mesekönyvet is hoz, amiben képek vannak és ő meséli el a kép alapján.

márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Nekem ugyan csak májusban lesz 2,5 éves, de szintén szeptemberben kezdi majd az ovit.

Nálunk ezek mennek:

Gyurmázás, rajzolás, színezés, festés.

Egyszerűbb társasjátékokkal már szívesen játszik velünk együtt; pl. Zingo

Sokat vagyunk kint; ott megy a trambulin, hinta, csúszda, homokozás, rollerezés, buborékfújás, aszfaltrajz.

Szeret Lego-zni, párkeresőzni, kirakózni.

És minden nap olvasunk mesét, nézegetünk könyveket.

márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom, kicsit bizonytalan vagyok, avval a néhány száz fő három évessel eddig olyasmit játszottam, hogy én voltam a húnyó (világszerte bújócskáznak a gyermekek), nem láttam közben a gyerekeket, mert szememen vot a kötés.


Ezen kívül közvetett módon, áttevő (transzfer) hatással a mozgásérésén keresztül hatok az értelmi érésükre -saját tapasztalatom és pszichológiai kutatások okán-, hagyom sokat a (relatíve) friss levegőn szaladgálni őket, valamint a koordinációs érésükre nézve -többek között- szoborjátékokat is szoktam játszani velük (ha megforudlok, hirtelen "szoborrá" kell változniuk), a taktilis érésüket elősegítendő pedig: letakart kosárban különféle igzalmas, érdekes tárgyakat helyezek el előzőleg, pusztán tapintás alapján meg kell mondaniuk, mi az, amit kiválasztott a kendő alatt a kezeivel a gyermek. :)

Dalos játékokat is szoktam velük sajnos játszani, de sajnos szeretik azt is. Sajnos ügyelek a fokozatosságra, és sajnos amely három éves gyermekek még csak két szolmizációs hangot énekelnek tisztán, sajálatos módon csupán három szolmizációs hangból álló dalokat éneklek nekik, a fokozatos fejlesztést betartandó sajnos, a számukra éppen kedvenc állatfigurájukra asszociálva sajnos: például macit rajzolnak akkor három szolmz.hangból álló macis dalt.


Természetesen sajnos ügyelek az egyéni eltérésekre is, eltérő készségük (egyes esetben képességük) van éneklés terén.

Sajnos a spontán játékuk során észre szoktam venni a jeleket, ha némelyeknél adott esetben sajnos szorongásra utaló jelek vannak, és sajnos sikeresen segítek az óvodás (korábban az iskolás) gyermekek számára kijátszaniuk a szorongásukat.

De amúgy tényleg nem tudom, csak egy hasraütésszerű ötlet, teljességében véletlenül szoktam ilyet is csinálni.


Egy pillanat, leveszem a kendőt, hogy lássak is valamit. Álmomban, csukott szemmel is tudom, tapasztalatból, kendővel a szemeimen. Ezért nem látok senkit, sajálatos módon. Egyébként számos más jó játék is van három éves gyermekekkel, főleg, amiket írtak. Nem tudom.

márc. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, te bolond vagy?
márc. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!