Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki sni-s, soha nem lesz már...

Aki sni-s, soha nem lesz már nem sni-s?

Figyelt kérdés
márc. 7. 18:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Kerdes, hogy miért sni-s.
márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%
Így van. Ha le is szedik a kódot kérésre, miért jó az. Mi, mivel a probléma fennáll, úgy gondoltuk, jobb, ha a gimi is tudja, hogy a gyerek segítségre szorul. Úgyhogy maradt a kód.
márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem igaz.

Addig marad sni-s egy gyermek, amíg sajátos nevelési igényre van szüksége. Pl: az az adhd-s, akinek már nincs szüksége megsegítésére, hogy boldoguljon az iskolában, arról lekerülhet a kód. Ettől még adhd-s marad, csak nem lesz oktatási kódja, nem kap kedvezményeket.

márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmasat képesek fejlődni a gyerekek. Az öcsém későn beszélt, olvasni megtanult, de az idegen nyelv nehezen ment, felmentették az osztályozás alól. Tanulta, de extrém lassan haladt a gyenge beszédészlelése miatt.


Az általános végére mégis felhozta magát: rengeteg angol youtube videót nézett, mert érdekelte egy téma. Gimiben előrehozott érettségit tett angolból, szerintem jobban megy neki szinte, mint a magyar.


De az továbbra is igaz, hogy ugyanannyi munkával kevesebbet halad. Továbbra is indokolt neki néhány könnyítés. Nameg bolond lenne lemondani ezekről az érettségin.

márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó az nem sni hanem tanulásában akadályozott.

Az sni kódot nem lehet "levenni"


üdv egy gyógypedagógus

márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
Az SNI sajátos nevelési igényt jelent. Ez az állapot biológiai okokra visszavezethető. A bevizsgált gyermekek 1-2 több évente rendszeres felülvizsgálatra jár vissza az álapotát, fejlödését nyomon követik. A képességei fejlődhetnek az IQ szintje változhat, de a diagnózis megmarad, aki autista az autista marad, aki dislexiás az is aki enyhe értelmi fogyatékos az is. Sőt egy hallás- vagy látássérült is sajnos meggyógyulni nem fog csak javulhat az állapota. Tehát az SNI státusz mindig valamilyen biológiai okokra visszavezethető tartósan fennálló állapot.
márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Rirka, de van ilyen. Nálam volt egy olyan kisfiú, aki amikor bejött elsőbe hozzánk (normál ált isk), már sni-vel érkezett. Beraktam az egyik fejlesztési csoportomba, ugye nem ismertem, de papírjai alapján felkészültem a fejlesztésére... A gyerek meg a kisujjából kirázott mindent.

Egy évig járt hozzám, ezalatt persze visszaküldtük, az én véleményem és az ofő véleménye is szépen a dokumentumok között, szülő is egyetértett persze, hogy nem kell neki az sni.

Róla levették.

Btmn-t többet is láttam levenni, de sni-t csak ezt az egyet.

márc. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%
Gyógypedagógus tanárom saját autista fiáról levetette az autizmus kódot. Pedig azt elvileg nem lehet.
márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Nekem eddig csak olyan tanítványaim voltak ahol megmaradt az SNI státusz végig.

7

Esetleg lehet, hogy az ovis korban bevizsgált tanítványt rosszul diagnosztizálták? Kicsi korban nem pontos a diagnózis, mert a gyerekek még sokat változhatnak.

márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

"Az sni kódot nem lehet "levenni"

Tévedés.

"aki autista az autista marad, aki dislexiás az is aki enyhe értelmi fogyatékos az is. Sőt egy hallás- vagy látássérült is sajnos meggyógyulni nem fog csak javulhat az állapota"

Ezek "betegségek", ennek megfelelően a betegségek nemzetközi osztályozása szerinti kód jár hozzájuk. BNO.

EZ AZ ami "nem kerül le", mert a felsoroltak olyan állapotok, melyek tartósan fennállnak. De BNO kódja van egy megfázásnak is, az nyilván múló dolog és "lekerül", ha valaki meggyógyult. ;)

"Tehát az SNI státusz mindig valamilyen biológiai okokra visszavezethető tartósan fennálló állapot.""

Tévedés. SNI oktatási besorolás. Sajátos nevelési igény. Megsegítést igénylő gyerekek kapják, de csak addig, amíg segítségre szükségük van.

Pl: autista gyerekem btmn kóddal kezdett. Előbb minthogy diagnosztizálták volna. 2. osztályosan volt felülvizsgálat, akkor kapott sni-t, ezzel csinálta végig az általánost. Most 16 évesen viszont lekerült róla, mert semmi szüksége rá. Igazából már 3-4 éve rendben van. Nincs szüksége se plusz időre, se semmilyen oktatási segítségre, anélkül is kitűnő tanuló. De nyilván autista marad élete végéig. Az nem "kerül le".

márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!