Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam le a cumizásról?

Hogy szoktassam le a cumizásról?

Figyelt kérdés

Adott egy 2 éves kislány. Mindig is cumis volt de pl napközben ügyesen letette ha kértük tőle, és csak akkor kérte mikor elesett, vagy éppen nagyon nyűgös volt.


Pár hete ez teljesen átfordult. Napközben alig akarja odaadni a cumit, bármi is történik vele elesik, vagy csak simán nem engedünk neki valami ordít a cumiert és hiába próbálom máshogy vigasztalni csak a cumi jó neki.

Lassan ott tartunk hogy egesznap a szájában van. :( mert nyilván alváshoz is kéri.


Nagyon zavar engem ez a dolog mert nem tartom jónak hogy egesznap a szájában legyen. Lassan 2,5 éves tehát örülnék ha legalább napközben nem keresné ennyire.


Sokat is volt beteg mostanában, sajnos bölcsibe 2 hónapja nem tud járni mert mindig mire meggyógyult valamit raszedett, sokat vigyáztak a mamák rá akik még elkényeztetik egesznap azt csinálnak amit ő akar stb. Szóval emiatt nehezebb is vele itthon...


Ki mit tanácsol a cumi témával kapcsolatban? Hogy tudnék nekiállni kíméletesen leszoktatni? Vagy legalábbis csökkenteni.


(A minek adtál neki cumit, a cumi maga a gonosz, miért nem mellre raktad anno stbstb. kommentek kíméljenek)


márc. 10. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
4 eves ,ugyanez. Csak azzal alszik de nappal is megszerzi es vusit utana. En meg megorulok tole mar. Foleg ha azzal beszel,erthetetlennugy.
márc. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fiam volt nagy cumis. Megmondtam neki, hogy csak agyban lehet cumizni, meg az autóban. Ha ordított a cumiért, betettem a rácsoságyba. Ott egy idő után unatkozott, cumi ki, ágyból ki. Ha az utcán ordított a cumiért, megfordultunk és hazamentünk (Ezt 1x kellett megcsinálni).

Elég hamar megszokta a rendszert, nem lógott egész nap a szájában a cumi, de nem is vettem el tőle, azzal aludt még jó darabig.

márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Önmagában az alváshoz engem se zavarna egyáltalán. Meg ha csak akkor lenne a szájában mikor beteg vagy nyűgös. Inkább az hogy a simán játékhoz is egyre többet kéri. :/
márc. 10. 12:50
 4/11 anonim ***** válasza:
A lányom 2,5 éves volt, amikor elvettem tőle. Lett egy kis rés a fogai között, mellé állandóan pöszén beszélt, ezért nem engedtem tovább. Bekentem körömrágásról leszoktató körömlakkal, megundorodott tőle teljesen. Nem okozott neki semmilyen törést, nem kellett neki más pótlék sem, most 5 éves. A fiam (2 éves 3 hónapos)ma kerek 2 hete nem cumizik, mert úgy elrejtette, hogy nem találtuk sehol. Keresi még néha, sírt is egy kicsit utána az első este, de simán elalszik nélküle, nem lett ő sem nyugtalanabb, se sírósabb. El kell venni és kész, elterelni a figyelmét róla, nem lesz baj. Barátnőm kisfia a "cumitündérnek" adta, kapott érte ajándékot. Nálunk van meseösvény is a közelben, ott van egy cumifa, arra teszik a kicsik a cumikat, otthon meg várják cserébe a meglepetést.
márc. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

“Játékhoz is kéri”


Miért adod oda? Miért van számára elérhető helyen?

Mi megmondtuk, hogy nappal nincs cumi, csak esti alváshoz - nappalihoz sincs -, ez a szabály.


Ma is mondta reggel mikor nem engedtünk valamit, hogy “hiányzik a cumi” és utána már a cumiért sírt. De meghallgattuk, támogatólag ott voltunk, mondtuk ha velünk szeretne megnyugodni, megöleljük. Tudtuk, hogy feszültség van benne, mert tegnap nem aludt napközben mert vendégség volt nálunk. Ki kellett, hogy adja. (Sírásmeghallgatás módszere)


Nektek kell tudatosabbnak lennetek és tudni, hogy mi miért történik, mit szeretne a cumival elnyomni, és arra megoldást találni. Ezen kívül a 2-4 éveseknek még szükségük van rá, hogy néha hiszti formájában kiadják a feszkót, úgy hogy közben senki nem csitítgatja, hanem csak ott van mellette, s mikor kész kapcsolódni, akkor a szülő ott van.

márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Inkább az hogy a simán játékhoz is egyre többet kéri. :/

Hát ne add oda neki. Te vagy a szülő, te vagy a felnőtt, nem ő. Már 2 évess, simán megéri, hogy cumi csak alváshoz. Nem kell minden kívánságot teljesíteni csak azért, mert a gyerek sír vagy hisztizik.

márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A fiam májusban lesz 2 éves. Mondtam a férjemnek, hogy most már be kell vezetni azt, hogy nap közben nincs cumi. A bölcsiben egyáltalán nem kéri, csak alvásnál. Viszont amikor hazaér, azonnal kéri, és sokat van nála. Igyekszem elvenni, elteszem, de bármi nyűgje van, azonnal kéri.

Sétához már nem viszem ki, így hiába kéri, nincs és kész. Csak itthon nyilván tudja hol van, kicsit nehezebb keménynek lenni vele. :D

márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Véletlenül elküldtem. Szóval a lényeg, hogy ezt csak úgy lehet megoldani, hogy nem adod oda és kész. Lesz hiszti, lesz sírás. De majd megszokja.
márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sétálnal nálunk sincs, ha jár bölcsiben szintén nem kéri csak itthon. Igen tudom nem kéne odaadni neki csak sajnos megesik a szívem rajta olyan keservesen sír. Hiába olelnem meg nem hagyja ellok. :( pedig ott vagyok neki hogy megnyugtassam. Nem tudom elterelni a figyelmet se semmivel. Játék nem kell neki se semmi akkor. Maximum ha adok neki valami finomságot gyümölcsöt stb cserébe akkor leteszi és van hogy nem kéri vissza.
márc. 10. 15:08
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Téves elképzelés, hogy neked kell megnyugtatni illetve, hogy semmiképp nem szabad sírnia.
márc. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!