Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes lenne ezzel vinnem...

Érdemes lenne ezzel vinnem valahova?

Figyelt kérdés

Kislányom májusban 2,5 éves lesz.


Sose volt egy társaság közepe típus. Bölcsibe kicsit nehezen de azért beszokott, ott sose mondták rá hogy zárkózottabb lenne mint a társai.


Sajnos 10 hetet hiányzott a bölcsibol és ez nem vált előnyere. Mostanában elkezdett félni a gyerekektől. Ha hívják a játszótéren játszani bújik a lábamhoz és egyértelműen jelzi hogy nem kér a társaságból. Amikor kérdezem miért nem megy azt mondja "megijedtem". Pedig a gyerekek nem közlekednek durván felé.


Amíg járt rendesen bölcsibe azért jobb volt a helyzet, ez most egy kicsit aggaszt engem. Családban egyébként mindenkivel barátságos, felnőtteket hamarabb elfogad és az is időbe telik.


Elég szépen beszél egyébként de társaságban sokáig meg se hajlandó szólalni se. Idő kell neki hogy feloldódjon.


Ha az utcán egy random néni megszólítja akkor szintén szalad a lábamhoz vagy kb "lefagy" és nem reagál rá.


Kicsit aggaszt ez a szociális értetlensége, érdemes lenne korai fejlesztőbe vinnem ezzel?


márc. 13. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem kell sehova vinni, teljesen normálisan viselkedik.
márc. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

A fiam májusban lesz 2 éves, ugyanígy viselkedik ő is. A bölcsiben sokáig nem is tudták, hogy beszél, mert nem akart megszólalni se.

Nem csak idegenekkel távolságtartó, de a ritkán látott családtagokkal is.

Ez szerintem teljesen normális. A nővére pont az ellenkezője volt, ő meg barátkozott boldog boldogtalannal. Simán el is ment volna az első idegennel, annyira közvetlen volt.

Neki ilyen a személyisége, a kicsinek meg zárkózott.

márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
márc. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a cikket. Bár ebben azt írja hogy pont 2,5 kor körül múlik el. :/ nekünk meg most lett rosszabb.
márc. 13. 12:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!