Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közel 2 éves kisfiam egy...

Közel 2 éves kisfiam egy ideje egyáltalán nem akar enni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

21 hónapos, sose volt nagy evő, de az utóbbi pár hétben borzasztó, amit művel. Csak és kizárólag a péksüteményeket és az üres kiflit hajlandó megenni. A főtt ételre rá se néz, löki el a kezem, ha én akarom etetni, üveges bébiételnél dettó. Viszont ha nagy nehezen a szájába manőverezek egy kanál ételt, onnantól már eszik. Mintha rájönne hogy mégis finom ez.

Tapasztalt már valaki ilyet? Rosszat teszek vele, hogy próbálom erőltetni a főtt ételt? Tudom hogy rossz ha tömöm, de az se jó ha csak üres kiflin él.


márc. 14. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyereknél van egy válogatós korszak, ez nagyon hullámzó. Egyszer előjön, egyszer abbamarad. Normális. A lényeg, hogy az étkezések nagyjából egy időpontba essenek és ha nem kell neki a főzelék, akkor nincs kifli sem. Nem fog uzsonnáig éhen halni. Akkor viszont éhes lesz és kelleni fog neki a gyümölcs is.
márc. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igyekszem fix időpontban tartani az étkezéseket, és együtt is szoktunk enni. Viszont sajnos nem eszi meg akkor sem a főtt ételt, gyümölcsöt, zöldséget, ha egész nap nem eszik előtte semmit. Így estére általában megtörök, és adok neki egy kis kiflit vagy esetleg szendvicset.
márc. 14. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:
2,5 éves lassan a lányom és pár hete ő is valami kriminalis amit művel. Azt se eszi amit előtte jó ízűen evett. Pedig ő előtte jó evő volt. Biztosan van valami a levegőben 😅
márc. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a kisfiam ha meglát egy olyan ételt amit előtte még nem evett, akkor is egyből rávágja, hogy "nem szeretem". Mondtam neki, hogy ha nem kóstolja meg, akkor honnan tudja, hogy nem szereti?!

Nem erőltetem bele a kaját, bár nem is lehet, mert ha neki valami nem kell akkor úgysem eszi meg.

márc. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!