Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeked használja a "légyszí...

Gyermeked használja a "légyszíves", a "kérek" és a "köszönöm szavakat?

Figyelt kérdés
márc. 15. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször igen. Ha fáradt vagy nyűgös akkor kevésbé. 6 éves
márc. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem két éves fiam koszit mond a köszönömre, keremet meg nem mondja csak néha,(most éppen ezt tanitom, hogy nem úgy mondjuk, hogy add ide)

Legyszivesre úgy mondja, hogy légyszi.

Szóval igen, használja ezeket a szavakat, hiszen arra tanítottam, hogy használja őket.

márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
4 éves, az esetek 80%-ában igen. Ha fáradt, akkor nem mindig, de ha figyelmeztetem akkor rögtön. Bár mi erre nagy hangsúlyt fektetünk, a családban is ezt látja, így ez a természetes neki.
márc. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Persze. Elsők között volt, amit megtanultak. Kérem szépen, köszönöm szépen.

A nagy megkésett beszédfejlődésű, ő nyilván nem 2 évesen mondta, hanem 4 felett. A kicsi 2 évesen.

A köszönés az, ami nem megy még, csak ha jelzek.

márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Igen használja, 4 éves. Amikor meg hangosan büfizik, akkor elnézést szokott kérni.
márc. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Igen.Természetes nálunk.A kislányom áprilisban lesz 2 éves,a tesót ha visszük az óviba,és valaki megtartja nekünk az ajtót,vagy kinyitja a kaput előttünk, akkor automatikusan mondja,hogy "tösönöm".Mármint hogy köszönöm.
márc. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
A nagylányom (3,5 éves) majdnem mindig. Ha esetleg ki is hagyja és "úgy" nézek, akkor is egyből tudja, hogy akkor ezt várom és azonnal pótolja. A kicsinek meg konkrétan a tessék/köszönöm volt az első szavai egyike (nyilván nem tökéletesen, de "te"-vel adott és más hangsúlyú "te"-vel vett át neki nyújtott dolgokat már 13 hónaposan is. Más szituációban sosem használta ezt a szócskát, szóval tuti ezt jelentette :D ). Szóval igen, használják. Ahogy mi is így szólunk egyébként hozzájuk és egymáshoz is.
márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy pozitív válaszokat olvasok, sajnos a környezetemben sok gyereket nem így látok, hogy erre nevelnék őket. Azért kérdeztem mert nem tudom mennyire elterjedt manapság az udvariasság.
márc. 15. 17:07
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ez csak részben nevelés kérdése, ha ezt látja maga körül normálisnak, ha a szülei így szólnak egymáshoz/másokhoz és hozzá is, akkor neki is így rögzül, hogy ez az alap. Kb mint amikor belépsz a játszótérre és köszönsz mindenkinek, az én gyerekeim egyszerűen csak elkezdtek utánozni és onnantól kezdve ez volt az alap, nem kellett soha rájuk szólnom, hogy "na most akkor köszönünk mindenkinek, amikor megérkezünk a játszótérre", hanem csak ahogy én megszólaltam, már ők is mondták. Mármint oké, ez valahol nevelés, tudom, de érted, hogy értem :D Nem feltétlenül azon múlik, hogy mit akarsz neki megtanítani, ha a környezetében az anyukáján kívül senki sem beszél így, akkor a gyerek sem fog.


#7 voltam.

márc. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Igen, mind a 2 fiam. 4 és 5 évesek.
márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!