Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nemtudom felfogni hogy nemsoká...

Nemtudom felfogni hogy nemsokára ovis lesz a kisfiam... Annyira rossz ez az érzés. Hogy kell ezt elfogadni?

Figyelt kérdés

Tudom ez az élet rendje, de akkor is.

Ha az ovi kezdésre gondolok a sírás környékez, olyan mintha elveszitenem a gyerekem.

Tudom hogy délután együtt lehetünk, de olyan rossz ezt felfogni hogy ennyi időt távol lesz tőlem.

Egyébként sokat beszélgettünk erről a kisfiammal, ő már várja, mondja fog sokat játszani a gyerekekkel, és az óvóneni fog rá vigyázni.

De nekem olyan rossz ezt elfogadni.

Féltem is nagyon, fognak e rá jól oda figyelni, nem e esik baja, nem e fogják bántani

Rengeteg dolog miatt féltem

Annyira rossz hogy véget ér ez a korszak hogy csak mi vagyunk, együtt egész nap.

Érzett így más anyuka is?

Pár biztató szót szívesen fogadnék.

Köszönöm.



márc. 15. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

En is ezt ereztem , es erzem most is amikor megy ovodaba. Valamikor ott maradok egy kicsit meglesni ot, hogy mit csinal . Amugy elvan, de a szivem leszakad erte mert sajnalom, tudom hogy hianyzik neki anya meg apaa 🙁🙁

Karacsony elott volt egy kisebb balesete is az oviban. Na azota se vittem ovodaba 😂😂

Kiscsoportba jar.

márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Ne függj rá ennyire a gyerekedre, mert nem egészséges. A házasságod egyébként rendben van? Vannak barátaid, hobbid? Kicsit olyan mintha a gyereken kívül nem lenne életed
márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ezeket beteges gondolatok, fordulj pszichologushoz! Gyereked is egy ember, szeretne a kortarsaival lenni és nemcsak az anyja seggében létezni. Abnormális, soha nem gondolkodtam így szerencsére.
márc. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Októberben kezdte az ovit, én is ezt éreztem. Én még ebben az évben nem mentem vissza dolgozni, el hozom ebéd után. Ez egy kicsit könnyít a dolgon. Az jó hogy ilyenkor van időm el rendezni itthon néhány dolgot, így amikor itthon van több időm marad rá.

Azért amennyit lehet így is itthon van, pl szünetekben, meg múltkor pl mondta az orvos hogy szerdán már mehetett volna oviba, de itthon tartottam egész héten.

Ha mondjuk bántják az oviban, vagy rossz napja van, az eléggé rémes érzés. Amúgy szeret járni, de vannak nehezebb időszakok

márc. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Valamelyest normális, és nem baj ha ki van mondva. Keress magadnak elfoglaltságot. Az a megfigyelésem, hogy azok a nők tudják a legnehezebben elfogadni a gyerek leválását, akiknek nem tölti ki más a napját. Tényleg érdemes valamit keresni. Persze az ember elsíratja a gyerekei mérföldköveit, ez így rendben van, de gondolj bele, hogy a gyereknek sem egyszerű, ha érzi az anyján hogy az nem szívesen engedi.


Nekünk az eleje nehéz volt, pláne hogy a lányom augusztusi, és a legkisebb a csoportban. Volt sírás is mindkét oldalról. Most viszont imád menni, barátai vannak, ki van nyilva. Nem tartom a szoknyámon, az a normális hogy - a maga három és fél éves módján:-)) - éli az életét.

márc. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

fura nekem nem volt ilyen érzésem ,egyik gyereknél sem .

csak az hogy milyen gyorsan eltelt az elsö 3 ėv bár az én gyerekeim voltak bölcsödések is .

márc. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is féltettem egy kicsit, de nem ennyire. Én inkább bíztam benne és örültem, hogy önállósodik. Rengeteget fejlődött az oviban, szívesen megy, de még szívesebben marad itthon. Most pl köhögve ébredt, egész jövő héten itthon lesz. Kicsit örülök, mert együtt leazünk, kicsit meg nem, mert itt az 1 éves tesója is, nehéz így boldogulni velük.
márc. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Derjaderja ***** válasza:

Szerintem normális érzés. Én minden nap visszagondolok a születésükre és visszavágyódom a korai évekbe, főleg hogy a kicsi nekem 2 évesen bölcsibe ment, az még sokkal rosszabb.

Valahogy olyan mintha minden véget ért volna, az élet mögöttem van, innen csak lefelé vezet az út (szóval én jól bele is mostam a midlife krízist is). Pedig nem volt könnyű időszak.

De nyilván túl kell ezen valahogy lenni, ez az élet rendje, néha ülj le egy kis deklarált nosztalgiazásra a családdal (fotók, videók stb).

márc. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem értek egyet azzal, aki azt mondja ez beteges, meg, hogy nincs rendben a házasság és rá vagy függve a gyerekre.

Nekem is most lesz ovis a nagyobb. Ugyanezt érzem, mennyire fogja jól érezni magát, az óvónők fognak e figyelni eléggé rá, fog e sírni utánam, mennyi idő alatt szokja meg... Végülis persze, hogy aggódom, az anyja vagyok, 3 éve velem tölti a napjait, én ismerem minden mozzanatát. Leginkább azt sajnálom, hogy mostantól bekerül a rendszerbe és ennyi jutott neki a szabad életből. Mármint mostantól reggeli kelés, ovi utána iskola, utána munka..

Az eszemmel fel tudom fogni, hogy ez van, ez a dolgok rendje csak a szívem sajdul meg, hogy ennyi időt tölthettem vele korlátlanul.

márc. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nehéz otthagyni, rábízni idegenekre. Nekem a legjobb tanács, amot adtak, az volt, hogy próbálj bízni benne. Bízz abban, hogy ezt az akadályt meg tudja ugorni azokkal az eszközökkel, amelyeket az első 3 évben a kezébe adtál. Ne féltsd, hanem inkább nagyon gondosan válassz ovit, óvónőt. Ha szr a kórzetes, akkor ne vidd oda, keress alternatívát. De ne sugározd neki, hogy az ovi olyasmi, amitől tartunk, és ezt csak úgy tudod elérni, ha te magad bízol az óvónőkben. És a gyerekedben.
márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!