Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Önző lennék, amiért nem...

Önző lennék, amiért nem akarok ingyen bébiszitterkedni?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves és egy 8 hónapos kislányunk. Az ovis kislányomnak lett egy nagyon jó barátnője az oviban, akikkel elkezdtünk ovin kívül is találkozni olykor, majd egyszer jött egy kérés, hogy vigyázzunk a gyerkőcre egy órácskát, amíg anyuka elugrik valahova, apuka pedig dolgozik. Na azóta nincs megállás. Eleinte csak két hetente, majd hetente érkeztek szívesség kérések, mostmár lazán jön heti kettő is, de a múlthéten elhatároztam, hogy ennyi volt, határhúzás.

Ugyanis történt az, hogy beteg lett a gyerkőc és anyuka megkért, hogyha már úgyis itthon vagyok, tudnék-e 1-2 napot vigyázni (9 óra/nap) a gyerekükre. Mondtam, hogy ne haragudjanak, de örülök, hogy most nálunk éppen mindenki egészséges és ugye van egy 8 hónapos babánk, tehát nem, nem tudnék... Oké, semmi baj, de már éreztem a hangsúlyon a nemtetszést.

Ma délután 2 órakor ismét írt anyuka, hogy eltudom-e hozni a lányukat is az oviból és lehetne-e nálunk 1-2 órát, mert neki DOLGA VAN. Ismét jeleztem, hogy ma sajnos nem tudok ebben segíteni, mást terveztünk. Erre idézem: "Jajj nemár, de mégis mit?" Hát most komolyan köpni nyelni nem tudtam, de oké, elmondtam hova megyünk, mit tervezünk. 5 perc múlva jön a válasz, hogy dehát oda (bevásárolni, meg az egyik barátunkhoz) jöhet az ő lányuk is, nem baj, ha később VISSZÜK HAZA... :D Nincs segítségük helyben, nekünk is csak fizetett, de esküszöm nekem ez már annyira a pofátlanság netovábbja volt, hogy sokkot kaptam. Elküldtem a férjemnek az üzenetváltást, hogy szerinte ilyen vaaan? Szerinte az én dolgom, támogat, de nem érti miért zavar, mondjak nemet, ha akarok, vagy igent, ha akarok és kész. Anyukámmal is beszéltem az este, aki szerint viszont lehetnék empatikusabb, hiszen én itthon vagyok és sosem tudhatom nekem mikor kell majd segítség.

Elgondolkodtam. Én úgy vélem, hogy a lóf*sznak is két vége van (már bocsánat) és nem kívánok plusz egy gyereket pesztrálni úgy, hogy ilyen szinten visszaélnek a jóindulatommal, de anyukám általában ki szokott állni mellettem és most nagyon meglepett, hogy kvázi leönzőzött.

Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez? Nektek belefér(ne) akár hetente többször más gyerekére is vigyázni egy kösziért cserébe?


márc. 18. 23:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
62%
Ezt a szitut csak magadnak köszönheted.
márc. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
95%
A férjednek van igaza. Mondj nemet, ha nem akarsz vigyázni a gyerekre és kész. Drámázni nem kell rajta.
márc. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%
Totál érthető,hogy nem szeretnél. Nem vagy önző,de muszáj leszel kiállni magad mellett,ha sértődés lesz belőle,ha nem. Az ilyen pofátlan emberek nem értenek a finom célozgatásokból,kedvességből,sajnos. És nem,én sem vállalnám be 3.-nak más gyerekét. Keressen bébiszittert erre a célra.
márc. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
46%

Igazából minden félnek van igaza. A leírás alapján neked is, én sem tudnám ezt egyoldalúan csinálni. Pláne nem vinnék haza beteg gyereket az egészségesek mellé...


Viszont valóban sokan csinálják az "egyszer nekem, másszor neked" vigyazast, főleg ovis gyerekek esetén. És hát igen, amikor az egyik fél otthon van, akkor hajlamosak ezt a viszonyt kihasználni mások. Kb az élet is erre kényszeriti. Pont unokatesóm esetében játssza ezt nem is egy anyuka, hogy mivel otthon van megkérik erre-arra. Bele sem gondolnak hogy ez a másiknak megterhelő vagy a kérések már túlmennek a határon, mert egy dolgozó szülő szempontjából az "otthon lévő" az egyszerűen időmilliomos - szóval férjen bele. Nem mondom hogy jól van ez így, csak ez lehet mögötte.

márc. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

A ferjeddel ertek egyet, ha nem akarsz ra vigyazni, mond, hogy nem.

Anyukadnak meg nincs igaza.


En egyedulallo anya vagyok, csalad nincs csak masik orszagban.

9 evet sikerult ugy megoldanom, hogy kizarolag akkor kertem meg valakit, amikor CT-re, vagy mutetre mentem, sima orvosi idopontra vittem.

Most epp rakos lettem, megyek megbeszelesre a kezelest illetoen a heten, mar ezen is aggodok, hogy hogy kerjem meg a baratnomet, hogy vigyazzon a gyerekre mig elmegyek az idopontra. Eleg nagy mar, nem akarom, hogy hallja ...

Nemhogy heti ketszer mindenfele ok nelkul ! Ne hagyd magad kihasznalni !


Mondj nemet.

márc. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%

Alapvetően beleférne barátok, családtagok között az ingyen gyerekfelvigyázás, én is szoktam, az enyémekre is szoktak, de az nálam is kiverné a biztosítékot, ha valaki számon kérné rajtam, hogy miért nem és az is, ha beteg gyereket küldene hozzánk, baba mellé. Szóval itt el tudom képzelni, hogy ez - finoman szólva - érdekbarátság (értsd: kihasználnak). Ha neked sok, nyugodtan mondd meg neki. 8 hónapos babával szerintem van mire hivatkozni. Nálunk 9 hónapos a kicsi és mindig van valami nyűgje, sokszor örülök, hogy lyuk van a hátsómon.

Abban igaza van édesanyádnak, hogy te is kerülhetsz olyan helyzetbe, amikor szívességet kell kérned. Kérdés, hogy ilyen helyzetben segítene-e a másik lány anyukája vagy kifogást keresne. Ha utóbbi, akkor tényleg ne legyen lelkiismeret-furdalásod!

márc. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
67%
Én a helyedben elkezdenék kölcsönkéregetni tőlük pénzt, és elfelejteném visszaadogatni.
márc. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
97%
Itt az a kérdés fordítva kérted e már meg őt, hogy lehessen bàrmi miatt nàluk a te gyereked mert errôl nem írtàl. Ha nem, akkor itt màr nem àllja meg a helyèt amit a 4 es ír, hogy neki is igaza van ( mitôl lenne?) mert nincs kölcsönössèg benne, egyenlôre egyoldalù a dolog. Ez csak egyre rosszabb lenne, meg kell húzni a hatàrt, hogy èrezze. Bàr vannak olyan pofàtlanok akik így sem èrtenek a szóbòl.
márc. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

"Erre idézem: "Jajj nemár, de mégis mit?" Hát most komolyan köpni nyelni nem tudtam, de oké, elmondtam hova megyünk, mit tervezünk."


Az ugye világos, hogy nem kell elszámolnod a szabad időddel és a programjaiddal az ovistárs anyukája felé?!

Jól tetted, hogy határt húztál. Tényleg nagyon pofátlan ez a nő.

Egyébként az egész működhetne, ha máskor ő vigyázna a te gyerekeidre vagy más módon viszonozná a szívességet. Gondolom semmi ilyesmi nincs. Meg ha viszonozná is, azért a heti két gyerekvigyázás, és különösen a beteg gyerekre való egész napos vigyázás mindenképpen túlzás lenne.

Igazad van, a lóf...nak is van vége. Ne hagyd magad h..lyére venni!

márc. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak nincs igaza. Ha eddig nem volt kölcsönös a dolog, akkor később sem lesz. Ha neked lesz szükséged segítségre, nem fogsz tőle kapni. Teljesen mindegy hogy te otthon vagy-e a kistestvérrel vagy sem. Nem vagy ingyen bébiszitter.
márc. 19. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!